Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
Verslas

Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina, tel. (8 386) 3 27 00, 
el. paštas investicijos@ignalina.lt 

Investicijų, planavimo ir turto valdymo skyriaus vedėjas
Vidmantas Čepulėnas


 

 

2018 metais Ignalinos rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo rėmimui buvo skirta 15 tūkst. Eur. Išnagrinėjus 12 prašymų suteikti finansinę paramą, suteikta 15 tūkst. Eur  finansinė parama 12 verslo subjektų: 5 uždarosioms akcinėms bendrovėms, 1 mažajai bendrijai, 1 individualiai įmonei ir 5 fiziniams asmenims vykdančiam individualią veiklą. Finansinė parama buvo suteikta verslo plano ir paraiškos parengimo išlaidoms kompensuoti, paskolos verslui palūkanoms kompensuoti ir išlaidoms, patirtoms steigiant arba plečiant veiklą (įrangos įsigijimui).

2018 metais viešame elektroniniame aukcione parduotas vienas savivaldybės objektas už 4200 Eur. Šiuo metu rajono viešo aukciono būdu parduodamų objektų sąraše yra 23 objektai, kurių bendra vertė – apie 132 tūkst. Eur.


 
 Savivaldybės taryba sprendimu 50 procentų sumažino  valstybinės žemės nuomos mokestį savivaldybės teritorijoje registruotiems juridiniams asmenims ir deklaravusiems gyvenamąją vietą savivaldybės teritorijoje fiziniams asmenims. 2018 metais minėta lengvata sudarė 35,6 tūkst. Eur. Be to, savivaldybės taryba yra nustačiusi dar vieną lengvatą, t. y. neapmokestinamus (valstybinės žemės nuomos mokesčiu) žemės sklypų dydžius fiziniams asmenims, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų ir kuriems nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis arba kurie yra sukakę senatvės pensijos amžių ar yra nepilnamečiai, ir žemės sklypai yra ne didesni kaip: mieste – 0,15 ha, kaimo vietovėse – 3,00 ha. 2018 metais ši lengvata sudarė 13,2 tūkst. Eur. Iš viso savivaldybės nustatytos žemės nuomos mokesčio lengvatos 2018 metais sudarė 48,8 tūkst. Eur.


 
 Numatytos lengvatos gyventojams įsigyjantiems verslo liudijimus. 2018 m. 364 gyventojų įsigijo verslo liudijimus, iš kurių 236 su lengvatomis. Lengvatų suma sudarė 4 589 Eur. Galioja Ignalinos rajono savivaldybės tarybos sprendimas 290 Eur sumažinti nekilnojamojo turto mokestį juridiniams asmenims ir 290 Eur sumažinti pajamų mokestį individualioms įmonėms už kiekvieną papildomai įkurtą darbo vietą, įdarbinant teritorinės darbo biržos siųstus ieškančius darbo Ignalinos rajono gyventojus.

Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto vertė ataskaitinių metų pabaigoje siekė 43 823 tūkst. Eur (likutinė vertė). Stengiamasi kuo efektyviau panaudoti turimą turtą. Savivaldybės reikmėms nereikalingas turtas išnuomojamas, sudaryta 28 nuomos sutartis, perduodamas valdyti ir naudoti panaudos pagrindais ar pagal patikėjimo sutartį kitiems juridiniams asmenims savivaldybės funkcijoms vykdyti sudarytos 45 sutartys.

Metų pabaigoje rajono savivaldybės ir Ignalinos vietos veiklos grupės organizuotame šventiniame renginyje pagerbti geriausi metų verslininkai. Vykusioje apdovanojimų ceremonijoje buvo įteiktos padėkos įstaigoms ir verslininkams, 2018 metais sėkmingai įgyvendinusiems projektus (Erikai Žilėnaitei „Erikos Žilėnaitės sulčių spaudimo paslaugų teikimas ir natūralių sulčių gamyba. Verslo kūrimas“, Ignalinos krašto muziejui  „Rojus vakar ir šiandien“, Ignalinos rajono kultūros ir sporto centrui „Inovacijų taikymas organizuojant Ignalinos krašto tradicinius renginius“, Daugėliškio krašto bendruomenei „Šv. Ona  - duonos ir vasaros gėrybių ponia“, Paliesiaus dvaro asociacijai „Ignalinos rajono tradicijų puoselėjimas“).


 
 
Verslininkė Erika Žilėnaitė apdovanota ir Ignalinos rajono vietos veiklos grupės nominacijoje „Verslo sprinterė“. Ignalinos rajono vietos veiklos grupės padėka įteikta buvusiai darbuotojai Marijai Garejevai už  Ignalinos vietos veiklos grupės steigimą ir stiprinimą sutelkiant skirtingų sektorių atstovus kaimo vietovių gerovei kurti. Verslininkui Valdui Gaideliui dėkota už garbingą kovą tarptautiniame žuvienės virimo čempionate pristatant Ignalinos krašto kulinarines tradicijas. Ignalinos kredito unijai – už partnerystę skleidžiant informaciją apie Leader programos finansavimo galimybes ir pagalbą vietos projektų vykdytojams.

Ignalinos rajono savivaldybė įsteigė dvi nominacijas.  UAB Aukštaitijos verslo centrui dėkota už  naujas verslo iniciatyvas kaimo vietovėse. Dūkšto krašto bendruomenei – už dėmesį šeimoms, užimtumo ir kūrybiškumo skatinimą, įdomias projektines veiklas ir renginius

Seimo narys Gintautas Kindurys dėkojo UAB „TIKKI INN“ už  periodinį novatoriškų paslaugų turizmo sektoriui kūrimą Ignalinos rajone. Šis paslaugų teikėjas kasmet pasiūlo inovatyvias paslaugas, kurių niekas rajone, o kartais ir Lietuvoje  neteikia. Džiaugtasi Ignalinos rajono Didžiasalio „Ryto“ gimnazija ir jos darbais, įgyvendinant  molio apdirbimo tradicijų atgaivinimą Didžiasalyje. Gimnazija parengė ir įgyvendino Leader projektą „Keramika grįžta į Didžiasalį“, kurio lėšomis įkūrė gimnazijoje molio apdirbimo dirbtuvėles.

Savo nominacijas įsteigė ir Ignalinos rajono turizmo informacijos centras. Už darnaus turizmo vystymą nominacija įteikta „Ekožygiai“ vadovei Ritai Ramanauskienei. Už efektyvų vandens turizmo verslo atstovavimą – Aukštaitijos regiono vandens turizmo asociacijos pirmininkui Rimvydui Grušniui. Swedbanko nominacija už klestėjimą atiteko UAB "BHK Lietuva".

Renginyje nedalyvavęs  Europos parlamento narys Bronis Ropė įsteigė specialų prizą – kelionę į Europos Parlamentą. Ji skirta VVG pirmininkui Antanui Šakaliui, kuris daug laiko skiria visuomeniniais pagrindais dirbdamas kaimo vietovių labui. Na o visai vietos veiklos grupės valdybai kaip padėka už 2018 metų darbus dovanoti kvietimai į „Duokim garo“ filmavimus (prizą įsteigė UAB „TV akademija“).

Paskutinis atnaujinimas: 2019-04-03 16:13:44
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.