Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.06.05
Apie želdynų ir želdinių taisykles

Dauguma Ignalinos rajono savivaldybės gyventojų privačios nuosavybės teise valdomuose sklypuose vykdo ūkinę veiklą, augina galvijus, sėja pasėlius, stato gyvenamuosius namus bei ūkinius pastatus, kurie be želdinių atrodytų labai blankiai ir neišvaizdžiai. Tačiau kiekviena privati valda ribojasi su kitomis privačiomis valdomis, kurių savininkai turi savo interesų ir planų. Todėl visi privačių valdų savininkai privalo laikytis  Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2018 m. kovo 29 d. sprendimu Nr. T-53 patvirtintų Ignalinos rajono želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių reikalavimų.


 

Šios taisyklės privalomos visiems Ignalinos rajono savivaldybės teritorijoje esantiems želdynų ir želdinių savininkams ir valdytojams, želdynus ir želdinius prižiūrinčioms įmonėms, fiziniams ir juridiniams asmenims. Taisyklėse nurodyti leistini augalų veisimo atstumai, kurių privalu laikytis, kad nekiltų bereikalingų konfliktų. Norint įveisti gyvatvorę ar kitus želdinius ant sklypų ribos ar sodinti juos mažesniais atstumais negu nurodyta taisyklėse,  būtinas raštiškas besiribojančio sklypo savininko sutikimas. Dauguma medžių ir krūmų, augančių ne miškų ūkio paskirties žemėje, priskiriami saugotiniems. Miesto teritorijoje privačioje žemėje augantys didesni kaip 20 cm skersmens (1,3 m aukštyje) medžiai: ąžuolai, uosiai, klevai, skroblai, skirpstai, bukai, vinkšnos, liepos, maumedžiai, beržai, pušys, o ne miesto teritorijoje – didesni kaip 30 cm skersmens (1,3 m aukštyje) – priskiriami saugotiniems. Saugotinų medžių kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbai turi būti vykdomi turint Ignalinos rajono savivaldybės administracijos seniūnijos seniūno arba savivaldybės administracijos Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus išduotą taisyklėse nurodytos formos leidimą. Jei abejojama veiksmų teisėtumu, prieš užsiimant želdinių sodinimu, genėjimu, persodinimu ar jų kirtimu, rekomenduojama susipažinti su minėtomis taisyklėmis arba kreiptis konsultacijos į Ignalinos rajono savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnus ar savivaldybės administracijos Statybos ir komunalinio ūkio skyrių. Už minėtų taisyklių nesilaikymą galima administracinė atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 368 straipsnį – įspėjimas arba bauda nuo keturiolikos iki trisdešimt eurų, už pakartotinį tą patį nusižengimą – nuo trisdešimt iki vieno šimto eurų. Taigi gyventojus, turinčius privačios nuosavybės mūsų rajone, prašome laikytis Ignalinos rajono želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių reikalavimų.

Savivaldybės administracija

                 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.