Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.06.11
Atvirų durų dienoje „Šok į tėvų klumpes“

Gyvename pasaulyje, kuriame profesinis pažinimas ir veiklinimas yra labai svarbus ir nuolat kintantis. Lietuvoje ir visame pasaulyje vertinami žmonės, turintys kelias profesijas. Profesinis lankstumas užtikrina pakankamas pajamas, todėl Ignalinos gimnazijoje įvairių Ugdymo karjerai veiklų kasmet vis daugėja.


Ugdymo karjerai ir PIT grupė organizuoja mokinių konsultavimą, seminarus mokiniams, tėvams ir pedagogams apie profesijų pasaulį, integruotas pamokas, išvykas į aukštąsias mokyklas, kolegijas, profesines mokyklas. Kasmet organizuojama Karjeros diena, kurioje dalyvauja ir mokinių tėvai bei buvę gimnazijos mokiniai, sėkmingai kuriantys savo profesijos kelią. Ugdymas karjerai suteikia jaunimui galimybių  pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus bei ugdytis profesinę motyvaciją, planuoti būsimą karjerą.

2018 m. birželio 1 d. Ignalinos gimnazijos I ir III klasių mokiniai dalyvavo respublikinėje atvirų durų dienoje „Šok į tėvų klumpes“. Mokiniai lankėsi dvylikoje Ignalinos miesto organizacijų. Pažintinių vizitų metu darbo aplinkoje mokiniai susipažino su profesijomis, domėjosi konkrečių organizacijų veikla, specialistų darbo specifika, profesijų populiarumu ir paklausa, dalyvavimu Europos projektuose.

Grupė III klasės mokinių su mokytoja Aušra Remeškevičiene lankėsi Ignalinos spaustuvėje. Mokiniai buvo išsamiai supažindinti su spaustuvės veikla. Kiekvienas mokinys galėjo pabandyti specialiu įrenginiu savarankiškai perkirpti pluoštą popieriaus lapų, stebėjo ryškinimo, spausdinimo procesus, vadovaujami darbuotojos patys iš formų išėmė ir sudėliojo apie 300 padėkliukų šakočiams. Darbuotojai įdomiai papasakojo apie kiekvieną leidinio ar kitokio gaminio gamybos etapą, pademonstravo įrenginių veikimo principus. Mokiniai susipažino su spaustuvininko, poligrafo profesijomis, sužinojo, kad darbas yra nelengvas, labai daug yra mechaninio rankų darbo, reikalingi geri darbo organizavimo įgūdžiai ir techninės žinios. Pasak  vienos darbuotojos,  šį darbą gali dirbti tik tas, kuris tikrai nuoširdžiai myli savo darbą.

Grupė I klasių mokinių su kuratore Laima Teteriukoviene dalyvavo policijos komisariate vykusiuose dviejų valandų užsiėmimuose, kuriuos vedė pareigūnė Jūratė Pernavienė. Gimnazistus sudomino  policininko darbo specifika, jie apžiūrėjo patalpas, policijos automobilius su naujausiomis technologijomis, buvo supažindinti su įvairia prevencine veika. Mokiniams buvo labai įdomu pabūti areštinėje, ,,belangėje"-izoliatoriuje užsidėti antrankius bei pamatyti, ką policininkai stebi Ignalinos miesto gatvėse.

Dvi gimnazistės trečiokės lankėsi Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kurios direktorė Loreta Aleknienė išsamiai supažindino su bibliotekos darbuotojų  veikla. Mokinės sužinojo, kad bibliotekoje dirba 17 darbuotojų ir dar keli administracijos atstovai, bei veikia 20 filialų rajone.  Įstaiga vykdo informavimo, kultūrinę ir edukacinę funkcijas, pagrindiniai įstaigos vartotojai yra miesto gyventojai, miesto svečiai, turistai, rajono gyventojai taip pat gali tapti bibliotekos lankytojais. Skaitytojai aptarnaujami nuo 9 iki 19 val. Darbuotojai ir administracija dirba lanksčiai ir prisitaiko prie vartotojų poreikių. Vasarą darbo laikas šiek tiek trumpinamas. Įstaiga bendradarbiauja su partneriais Čekijoje, Norvegijoje, Vokietijoje. Ignalinos gimnazija yra viena iš partnerių. Merginos ne tik gavo daug išsamios informacijos, bet ir praktiškai buvo supažindintos su kasdieniu bibliotekininko darbu.

Grupė mokinių su IV klasių kuratore Asta Urbanaitė, norinčių  tapti medikais, lankėsi Ignalinos reabilitacijos  ir sveikatinimo paslaugų ir Ignalinos rajono greitosios medicinos pagalbos skyriuose. Priėmimo skyriuje mokiniai bendravo su medikais, susipažino su jų darbo intensyvumu, įranga. Reabilitacijos ir sveikatinimo skyriaus darbuotoja Jolanta Talijūnienė įdomiai papasakojo apie visas teikiamas paslaugas, profesijos paklausą, darbo kasdienybę. Mokiniai ne tik apžiūrėjo įrangą, bet ir išbandė masažinius krėslus, pasėdėjo druskų kambaryje. Gimnazistus taip pat sudomino baseinas su įvairiomis masažo galimybėmis.

Kelios mokinės kartu su bibliotekos darbuotoja Daiva Bieliniene lankėsi gėlių salone „Argelada“. Pamatė, kaip gautos gėlės ruošiamos prekybai. Mokinės darė gėlių puokštes ir puošė gėlių vazonus, taip pat klausėsi įdomių pasakojimų apie floristo profesiją ir kasdieninius šio darbo iššūkius. Merginos taip šauniai padirbėjo, kad buvo pakviestos kitą vasarą padirbėti viename iš įmonės salonų.

Keli gimnazistai lankėsi Ignalinos krašto muziejuje. Mokiniai sužinojo, kokia vykdoma veikla, kaip organizuojamas darbas. Muziejaus darbuotojos pabrėžė, kad šiai profesijai svarbiausi mokomieji dalykai yra istorija ir geografija. Giminiškos muziejininkų profesijos – gidas ir archeologas. Gimnazistus sužavėjo draugiškas ir nuoširdus muziejaus darbuotojų bendravimas.

Didelė grupė gimnazistų su mokytoja Zita Panaviene lankėsi Ignalinos  „Šaltinėlio“ mokykloje. Viešnagės metu mokiniai svečiavosi dviejose grupėse, kurių auklėtojos pasidalino savo patirtimi, papasakojo apie iššūkius, problemas bei emocijas, kurios lydi jas kiekvieną dieną. Mažieji šeimininkai pradžioje jautėsi nedrąsūs, vėliau piešė, dainavo, šoko ir dalinosi žaislais su jiems suaugusiais atrodančiais mokiniais. Apsilankymas suteikė naudos visiems jo dalyviams: auklėtojos džiaugėsi matydamos išaugusius buvusius auklėtinius, mokiniai pamatė darželį kitomis akimis nei prieš 10-12 metų, mažieji pasinaudojo proga parodyti talentus, gebėjimus (kas ir charakterį) bei pabūti dėmesio centre. Iš tiesų prasminga ir maloni patirtis!

Grupė mokinių su mokytoja Loreta Kuksėniene lankėsi Ignalinos rajono turizmo informacijos centre. Kartu su jais kita grupė lankėsi Ignalinos verslo informacijos centre. Mokiniai turėjo užduotį - kuo daugiau sužinoti apie kiekvieną įstaigą. Kadangi abi įstaigos įsikūrusios po vienu stogu ir glaudžiai bendradarbiauja, todėl po informacinės dalies vadovai mokinius pakvietė dirbti kartu – verslo informacijos centro vadovė pasiūlė parašyti projektą. Mokiniai dirbo grupėmis, vadovaudamiesi tam tikromis taisyklėmis ir sąlygomis kūrė verslo arba ne pelno siekiantį projektą lėšoms gauti pagerinti miesto paplūdimį. Pertraukos metu vaišinosi ledais. Savo projektus mokiniai pristatė vertinimo komisijai, kuri buvo išrinkta iš mokinių. Buvo pristatyti šeši mokinių sukurti projektai, du iš jų paskelbti nugalėtojais. Nugalėtojų komandos gavo dovanų. Saldžią dovaną gavo ir sunkiai dirbusi vertinimo komisija. Mokiniai buvo patenkinti dienos patirtimi: dalijosi įspūdžiais, džiaugėsi laimėjimais.

Gimnazistų vaikinų grupė apsilankė Ignalinos kelių skyriuje. Juos sužavėjo labai moderni technika. Mokiniai pastebėjo, kad viskas, kiek įmanoma, kompiuterizuota, vyrauja švara ir tvarka, reikalinga įranga atnaujinta, todėl darbuotojai džiaugiasi puikiomis darbo sąlygomis. Mokinius sužavėjo išsamus vadovo pasakojimas ir nuoširdži atmosfera. Keli mokiniai ruošiasi šią vasarą padirbėti įmonėje.

 Grupė I, III klasių mokinių su socialine pedagoge Jurgita Kolomijec lankėsi optikos salone „Optikos pasaulis“. Mokinių grupę šiltai priėmusi Vilma Kudabienė papasakojo apie optometrininko ir pardavėjo konsultanto darbą, patarė, kokių dalykų reikia mokytis mokykloje, norint tapti optometrininku ir kokios yra įsidarbinimo pagal šią specialybę galimybės. Norintieji galėjo pasitikrinti savo regėjimą. Vizito pabaigoje mokiniams buvo įteiktos dovanėlės.

Sugrįžę į gimnaziją mokiniai su kuratorėmis pasidalijo įspūdžiais, aptarė vizitų rezultatus. Baigiamoji renginio dalis – protmūšis -  patikrino mokinių žinias apie Ugdymą karjerai ir paskatino diskutuoti apie nykstančias profesijas.

Taip mažais žingsneliais ugdomi karjeros planavimo įgūdžiai.

Dėkojame Ignalinos miesto ir rajono įstaigų darbuotojams už šiltą ir nuoširdų priėmimą:

Ignalinos gėlių salonui „Argelada“,

Ignalinos  „Šaltinėlio“ mokyklai,

Ignalinos rajono turizmo  informacijos centrui,

Ignalinos verslo informacijos  centrui,

Ignalinos kelių tarnybai,

Ignalinos krašto muziejui,

Ignalinos salonui „Optikos pasaulis“,

Ignalinos reabilitacijos  ir sveikatinimo paslaugų skyriui,

Ignalinos rajono policijos komisariatui,

Ignalinos spaustuvei,

Ignalinos rajono viešajai bibliotekai,

Ignalinos rajono greitosios medicinos pagalbos skyriui.

 

Atvirų durų dieną organizavo Ignalinos gimnazijos Ugdymo karjerai ir PIT grupės narės Asta Urbanaitė, Aušra Remeškevičienė, Laima Teteriukovienė ir Aktyvių tėvų klubo narės. 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.