Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.05.11
Auginti žmogų – didžiausia prasmė

Gegužės 10-ją Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija minėjo gyvavimo 70-metį. Graži, didelė ir prasminga šventė „Auginame žmogų"  surengta Ignalinos kultūros ir sporto centre. Svarbiausios rajono mokyklos jubiliejus reikšmingas ne tik jos bendruomenei, bet ir miestui, visam kraštui. Į  šventę susirinko  tie, kurie baigė šią mokyklą, joje dirbo ar dirba, mokosi ar kas rytą į ją išleidžia savo  vaikus. Todėl ir sveikinimų buvo tikrai daug. Na o progimnazija visus nudžiugino puikiu koncertu, kuriame pasirodė patys šauniausi, talentingiausi mokiniai, mokytojai, mažosios žvaigždutės ir ateities didžios viltys.


                           

Šventė prasidėjo mažųjų mokinukų suvaidintu vaizdeliu apie pasodintą sėklelę, iš kurios turėjo išaugti žydinti gėlė, tačiau ji laiku nesudygo. Vaikai labai nusiminė, tačiau šventės vedėjai juos nuramino ir pasiūlė pasimokyti, kaip reikia pasėti, auginti ir prižiūrėti augalą. Apie daigelio auginimą ir mokyklos augimą, kaitą ir brandą pasakojo daug metų mokykloje dirbusi biologijos mokytoja Ona Motiejonienė, sakiusi, kad augalui, kaip ir vaikui,  labai svarbios stiprios šaknys, priežiūra,  meilė ir saulės šviesa. Ji prisiminė, kaip būdama penktokė peržengė dabartiniame pasieniečio rinktinės pastate buvusios mokyklos slenkstį. Vėliau mokykla keitėsi, persikėlė į naujas erdves patalpas, keitėsi ir mokinių kartos. Mokytoja pasakojimą baigė prisiminimu, kai jos klasė praeitais metais susirinko į susitikimą  po 50 metų.

Progimnazijos direktorė Danutė Jatulė pasveikinusi visus šventės dalyvius ir svečius sakė, kad jubiliejus švenčiamas visus metus, nuo rugsėjo mėnesio progimnazijoje vyko parodos, konkursai, kiti renginiai. Ji dėkojo dirbusiems ir dirbantiems mokytojams, nes tik jų  dėka gėris per jų išugdytų žmonių širdis ir  darbus plinta tolyn į Lietuvą ir pasaulį.

Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis šią mokyklą baigė prieš 44-erius metus, 1972-aisiais. „Su pagarba ir dėkingumu atsimenu čia dirbusius mokytojus ir direktorių Juozą Repšį, mūsų rajono garbės pilietį, kuris ir dabar yra aktyvus bendruomenės narys. Šiandien galite didžiuotis savo istorija, turtinga patirtimi, sukurtomis tradicijomis, mokytojų ir mokinių pasiekimais. Tikrai esate verti kilnaus žmogaus, profesoriaus ir Nepriklausomybės akto signataro Česlovo Kudabos vardo, garbingai jį nešiojate ir puoselėjate žymaus kraštiečio atminimą",- kalbėjo meras. Progimnazijos bendruomenei jis linkėjo darnos, sutarimo, atsakingo ir kūrybiško darbo, rengiant jaunus žmones gyvenimui.

Nuoširdžius sveikinimus mokyklai išsakė buvusi 25-osios laidos abiturientė, Švietimo , kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė, linkėjusi progimnazijos bendruomenei saugoti tai, ką turi ir daryti tai, kas svarbiausia. Daug šiltų žodžių ji skyrė mokytojams.

Progimnazijos mokytojams ir darbuotojams buvo įteiktos savivaldybės padėkos. Už nuoširdų ir atsakingą ilgametį darbą dėkota mokytojams Jolantai Šuminaitei, Daliai Marcinauskienei, Gintarui Motiejoniui, Romai Šakalienei, socialinei pedagogei Jurgitai Christiansen, bibliotekos vedėjai Danguolei Šimonienei, statinių priežiūros darbininkui Kazimierui Talijūnui, vairuotojui Rimantui Račkai, virėjai Konstancijai Šuminienei. Savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas progimnazijai prie visų palinkėjimų dar pridėjo finansinę dovaną – 7 tūkst. eurų aktų salės ir valgyklos baldams atnaujinti.

Šventėje dalyvavo ir progimnazijos bendruomenę sveikino dar vienas garbus svečias ir buvęs šios mokyklos mokinys Lietuvos Respublikos  Seimo narys Gintautas Kindurys.  Jis dalijosi prisiminimais iš savo mokyklinių metų, kai vaikų buvę tiek daug, jog reikėję mokytis dviem pamainom. Seimo narys linkėjo darnos, tolerancijos, stiprybės ugdant dorus Lietuvos piliečius.

Europos parlamento nario Bronio Ropės sveikinimus ir dovaną perdavė jo padėjėja Deimantė Malikėnaitė. Ji sakė, kad šią mokyklą baigė ji, jos tėvai, galbūt čia mokysis ir jos vaikai. 

Renginio vedėjas perskaitė Kovo 11-osios nepriklausomybės akto signataro  ir buvusio Ignalinos 1-osios vidurinės mokyklos mokinio Česlovo Juršėno sveikinimą. „Aš vis dar nepamirštu savo rugsėjų, mokslo metų ir nuostabių mokytojų, kurie mane augino ir brandino...“,– rašoma sveikinime.

Savo ilgametį darbą vadovaujant mokyklai prisiminė Juozas Repšys. Jis sakė, kad gera mokytojų, mokinių ir tėvų bendruomenė – mokyklos veiklos sėkmės pagrindas. O ši mokykla išugdė didelį būrį garsių žmonių – Seimo narių, profesorių, sportininkų, net olimpinį čempioną. Prisiminti ir ne tokie džiugūs momentai, kai direktoriui ir mokytojams teko pabūti „išprievartautos sąžinės žmonėmis“, skirti laiko beprasmiams dalykams. Kalbėta apie sudėtingą kolektyvo formavimą, apie to meto ir šių dienų švietimo problemas ir gražias ateities viltis. Juozas Repšys visus pakvietė tylos minute paminėti amžinybėn iškeliavusių mokytojų ir mokinių atminimą.

Progimnazija turi gerų ir draugiškų kaimynų, kurie visada pasirengę padėti, bendradarbiauti, būti šalia ir kasdienybėje, ir švenčių metu. Nuoširdžius linkėjimus Ignalinos ir rajono kultūros ir švietimo įstaigų vardu išsakė Ignalinos gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė, linkėjusi mokytojams ir mokiniams tvirtai remtis kojomis į žemę, o akimis – į žvaigždes.

Progimnaziją taip pat sveikino šios įstaigos taryba, Ignalinos miesto seniūnas Valentinas Rumbutis, viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė, į šventę su dovanomis atskubėjo ir rajono policijos,  pasienio, kelių tarnybos  vadovai, dėkoję už bendradarbiavimą ir visai bendruomenei linkėję ilgų ir sėkmingų gyvavimo metų.

 

Gražiausiomis savo dainomis progimnaziją sveikino jos žvaigždutės Gabrielė Zabulytė, Mantas Bendorius, Mėlika Rakauskaitė, Liveta Kavaliauskaitė, ansamblis „Pumpurėliai“ bei nauji mokinių ir mokytojų vokaliniai kolektyvai, taip pat mažieji dainorėliai iš Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos.

Ši mokykla visada puoselėjo gražias šokio tradicijas. Tą daro ir dabar. Smagu buvo žiūrėti į scenoje  besisukančius  Nijolės Žygienės vadovaujamus jaunuosius  šokėjus – ir mažesnius, ir vyresnius.

Dainų puokštes dovanojo ir buvę mokiniai: Loretos Kuksėnienės vadovaujamas ansamblis „Iš širdies“, taip pat atlikėjos Gintarė Lukijanskaitė, Deimantė Malikėnaitė ir Renata Artimavičiūtė. Na o šventės pabaigoje visus suvienijo bendra daina.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  

 


  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.