Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.03.08
Bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryboje

Kovo 6 dieną Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje posėdžiavo Bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba. Buvo aptartos pagrindinės rajono vaiko teisių apsaugos aktualijos, situacija vaikų globos namuose, kalbėta apie Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo papildymus, naujoves dėl budinčių socialinių globėjų paieškos ir jų būsimos veiklos.


Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė pateikė pagrindinius statistinius  duomenis. Ignalinos rajone gyvena 2237 vaikai. Socialinės rizikos šeimose auga 200 vaikų, institucijose globojamas 41, o šeimose – 37 vaikai. Praeitais metais į šeimą globoti buvo paimti 3, šiais metais 2 vaikai. „Labai norėtųsi, kad šeimose būtų globojama ar būtų įsivaikinama kuo daugiau vaikų. Stengiamės ieškoti tam tinkamų žmonių, rengiame susitikimus seniūnijose, organizuojame globėjų mokymus ir visada džiaugiamės gražiais vieno ar kito žmogaus norais",- sakė D. Ropienė. Minėta, jog mūsų rajono globos namuose Didžiasalyje ir Naujajame Daugėlškyje tikrai geros sąlygos, vaikai gyvena šeimynomis, mokosi namų ruošos darbų, gerai sutaria su auklėtojomis, tačiau visgi visi svajoja apie savo namus, savo šeimą.

Visai neseniai džiugi žinia atskriejo iš Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro. Šio centro direktorė Audronė  Petrovienė pasakojo, kad viena ne Ignalinos rajono šeima įsivaikino du jų globotinius –  sesutę ir broliuką. Centro vaikai iškepė tortą ir surengė vaikų išlydėtuves. Nuo vasario 24 dienos savivaldybėje vyksta būsimų globėjų ir įtėvių mokymai, todėl tikimasi, kad galbūt atsiras ir daugiau šeimų, suteiksiančių namus savo tėvų globos netekusiems vaikams. 

Taip pat tikimasi, kad rajone greitu laiku atsiras budintis socialinis globėjas, kuris esant reikalui bet kuriuo paros metu galės atvykti ir pasirūpinti iš šeimos paimtu vaiku, nes dabar vaikai iki trejų metų globos institucijoje galės būti apgyvendinami tik išimtinais atvejais. Kaip sakė D. Ropienė, kol kas joks teisinis aktas neapibrėžia, kas yra tie socialiniai globėjai.  Tuo domintis buvo lankytasi  Kaune, kur jau dirba 6 tokie specialistai. 

 

parengė Lina Kovalevskiene,

tel. (8 386) 52525, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  

 


  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.