Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.03.01
Bibliotekoje – šeimų ir mažylių skaitykla

Ignalinos rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos infrastruktūros pritaikymas vietos bendruomenės poreikiams" (Nr. 07.1.1-CPVA-R-305-91). Šiuo metu Ignalinos bibliotekoje jau vyksta remonto darbai. Čia pluša UAB „Meleksas" statybininkai. Bibliotekos infrastruktūrą siekiama pritaikyti  jaunų šeimų poreikiams.


Pradėtos remontuoti  nenaudojamos rūsio patalpos, jose bus įkurta  „Tėvų ir vaiko skaitykla" – erdvė, pritaikyta jauniems tėvams ir mažyliams. Bibliotekininkės ją taip ir vadina – Mažylių skaitykla. Jos nekantraudamos laukia darbų pabaigos, nes puikiai įsivaizduoja, kaip viskas turėtų atrodyti.  

Idėja įkurti tokią skaityklą kilo bibliotekos direkotorei Loretai Aleknienei po apsilankymo Skandinavijos šalių bibliotekose, kur panašios erdvės labai populiarios.  Mažylių skaitykloje tėveliai galės skaityti naujausią spaudą, naudotis kompiuteriu, tuo pat metu maži vaikai saugiai žais. Bus įsigytas specialiai mažamečių vaikų edukaciniams poreikiams pritaikytas interaktyvus stalas su programine įranga. Skaitykloje planuojama rengti įvairius mokymus tėveliams, kviestis įvairių sričių specialistus. Jaunos šeimos turės savo vietą susitikimas, bendravimui, diskusijoms. Ir niekam nekils nepatogumų dėl vietoje nenustygstančių, krykštaujančių mažylių.

Lankytojai į skaityklą pateks pro šoninį įėjimą, tiesiai iš lauko. Bus ir tarnybinis įėjimas iš pagrindinių bibliotekos patalpų. Dabar esančias duris ir laiptus reikės pertvarkyti, kad būtų galima įvažiuoti su  vežimėliu. Tėveliai turės galimybę atskiroje patalpoje kūdikius pervystyti ir nuprausti. Taip biblioteka tikisi pritraukti naujų lankytojų, renginių dalyvių. Ši nauja paslauga, manoma, tikrai prisidės  prie miesto patrauklumo gerinimo. Skaitykloje galės laiką leisti ir  vietiniai gyventojai, ir svečiai. Planuojama, kad visi darbai bus baigti šių metų pabaigoje. Projekto vertė – 70 588,00 Eur, iš jų  60 000 Eur – Europos Sąjungos fondų investicijų lėšos, kitos – savivaldybės biudžeto.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.