Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2014.04.11
Bibliotekoje ignaliniečiai susitiko su Alvydu Šlepiku
Balandžio 10 d. Ignalinos rajone viešėjo akcijos „Metų knyga 2012" laimėtojas poetas, rašytojas, dramaturgas, aktorius ir režisierius Alvydas Šlepikas. Susitikimai vyko Ignalinos viešojoje bibliotekoje ir Dūkšto filiale.
 

 

Labai paprastas, nuoširdus, be galo kalbus ir mėgstantis pašmaikštauti – taip galima būtų apibūdinti menininką Alvydą Šlepiką. Jo klausytis buvo tikrai įdomu ir linksma. Renginį vedė Irena Šaltienė. Tačiau jokio scenarijaus negali pritaikyti laisvai kūrybingai asmenybei. Spontaniškas pokalbis ir įvairūs nukrypimai jį darė nenuspėjamą ir dar smagesnį. O pasakojo svečias apie viską: vaikystę, mokyklą, tarnavimą tarybinėje armijoje, darbą gamykloje, stojimą į muzikos akademiją, aktoriaus duoną, sutiktus įdomius žmones bei rašymą. Taip pat skaitė savo eiles.

Pastaruoju metu aktorius žinomas kaip populiarių serialų kūrėjas, o didžiąją rašytojo sėkmę jam pelnė romanas „Mano vardas – Marytė“, tapęs geriausia 2012 m.  knyga. Autorius palietė skaudžią temą ir pažvelgė į baltą istorijos dėmę - karo suluošintų kitos barikadų pusės žmonių  likimus. Po Antrojo pasaulinio karo Rytprūsių vokietės siuntė vaikus anapus Nemuno, kur šie  dirbo pas Lietuvos ūkininkus, elgetavo, ir maistą nešė savo badaujančioms šeimoms. Tai knyga apie meilę ir užuojautą, apie atmintį, - sako autorius. Romanas taip pat pelnė Jono Marcinkevičiaus literatūrinę ir  Lietuvos rašytojų sąjungos premijas. Kaip sakė Irena Šaltienė, šią knygą perskaitė ir Ignalinos skaitytojų klubas bei vieningai išrinko geriausia iš pasiūlytųjų tapti metų knyga.

Renginys organizuotas  įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą". Projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.
 
parengė Lina Kovalevskienė,
tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt
 
 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  

 


  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.