Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2014.06.02
Comenius Regio partnerystės projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ birželio mėn. renginiai

Kviečiame dalyvauti Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje birželio mėn. vyksiančiuose Comenius Regio partnerystės projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ renginiuose:


 

Birželio 2 dieną 9.00 val. Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bendrosios skaityklos salėje kulinarinė kelionė su  dr. Rimvydo Laužiko (VU) knyga  „Istorinė  Lietuvos virtuvė“. Ši knyga – tai kulinarinė kelionė po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, atskleisianti, ką valgė ir gėrė Lietuvos didikai bei valstiečiai, kaip formavosi Lietuvos nacionalinė virtuvė ir kokius patiekalus iš tiesų turėtume vadinti nacionaliniais. Autorius, remdamasis istoriniais metraščiais, istorinėmis kulinarinėmis knygomis ir savo archeologiniais tyrimais, išplečia Lietuvos kulinarijos paveldo ribas ir atskleidžia, jog senovės lietuvių virtuvė buvo gausi ne tik bulvinių patiekalų, bet ir įvairių žvėrienos, daržovių, grūdinės kultūros valgių, gardžiausių desertų ir gėrimų. LDK valdovų stalai mažai kuo tesiskyrė nuo įtakingiausių Europos karalių. Skaitytojai ras ne tik istorinių LDK kulinarijos pasaulio realijų, gastronominių detalių, bet ir 60 autentiškų receptų iš XVII–XVIII a. kulinarijos knygų, kurie yra rekonstruoti ir pritaikyti šiuolaikinei virtuvei.

 

Birželio 3 dieną 13.00 val. Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos parodų salėje poezijos valanda iš renginių ciklo „Noris visuomet skubėt namo...“. Dalyvauja Vitalija Bogutaitė-Keblienė (JAV) – poezijos pristatymas, kraštiečiai Vytautas Kindurys ir Renė Jakubėnaitė – Nado Rastenio palikimas - K.Donelaičio poemos „Metai“ vertimas į anglų kalbą.

 

Birželio 4, 11, 18, 25 dienomis 11.00 val. vaikų literatūros skyriuje garsiniai skaitymai „Trečiadienio susitikimai su knyga“.

 

Birželio 5 dieną 12.00 val. Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos parodų salėje susitikimas su Juozu Dapšausku, knygos  „Sveikata kuri mus saugo“ pristatymas. Knyga „Sveikata, kuri mus saugo“ - apie visuminį sveikatos supratimą – dvasinę, psichinę, fizinę ir visuomeninę darną, gerovę. Autorius publicistas J. Dapšauskas rodo skirtingų sveikatos sferų vienovę ir susietumą. Atkreipia dėmesį, kad sveika gyvensena nėra draudimų rinkinys, bet būtent pasitenkinimą ir malonumus suteikiantis gyvenimo būdas. Knygoje skaitytojas ras sau asmeniškai naudingos informacijos, motyvacijos ir įkvėpimo gyventi vis sveikiau.

 

Birželio 26 dieną 15.00 val. Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos parodų salėje susitikimas su kraštiete Valentina Zeitler, knygų „Užmirštos nuodėmės“ ir „Karalienė Bona“ pristatymas. „Karalienė Bona“ - Bona Sforza (Bona Sforca) (1494-1557) – italų kilmės kunigaikštytė -  Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Lenkijos karalienė. 1518 m. ištekėjo už Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Senojo, darė didžiulę įtaką savo vyrui valstybės valdymo reikaluose. Jų vaikai buvo Žygimantas Augustas, vainikuotas Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu, o vėliau ir Lenkijos karaliumi,  Izabelė, Sofija, Ona, Kotryna. Knygos autorė Valentina ZEITLER per menamą karalienės dienoraštį parodo įvairias karalienės valdymo peripetijas ir sugrįžimą iš Lenkijos į Italiją, tragišką jos gyvenimo pabaigą.
„Užmirštos nuodėmės“ – antrasis Lietuvos diplomatės Valentinos Zeitler istorinis romanas. Jis nukelia mus į septynioliktą amžių - Lenkijos karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – Abiejų Tautų Respublikos  klestėjimo laikotarpį.

 

Skaitymo skatinimo fotografijų konkursas „Žavūs skaitymo ženklai“ 

 

Projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektas vykdomas kartu su Vokietijos Biureno miesto savivaldybe. Projekto partneriai Lietuvoje – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Ignalinos gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras.

Daugiau apie projektą

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.