Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.06.12
Didžioji šventė mažojoje kultūros sostinėje Palūšėje

Birželio 10-ąją Palūšėje šauniai pradėtas vasaros sezonas. Puikus oras ir gera programa čia sukvietė, rodės, pusę Lietuvos...Linksmybės vyko ir vandenyje, ir visoje gražioje, poilsiui pritaikytoje pakrantėje: vidurdienį prasidėjo spalvinga mugė, Lietuvos mažųjų kultūros sostinių ir turizmo paslaugų prisistatymai, irklenčių ir baidarių estafetės, vėliau vyko tinklinio ir krepšinio varžybos. Per visą Palūšę žygiavo orkestro lydima šventinė eisena. Daugybę žiūrovų į prieplauką prie valtinės sutraukė  teatralizuota piratų programa ir linksmasis šokinėjimas į vandenį "Figūriada". Na o vakare prie pat vandens įrengtoje scenoje koncertavo Didžiasalio dainų ansamblis „Vėtrungė", atlikėjas Gintautas Juodagalvis, grupė "Vairas", jaunimas linksminosi  naktinėje diskotekoje, o dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai...


Šventės dalyvius, svečius, organizatorius ir rėmėjus pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Lietuvos Respublikos Seimo narys Gintautas Kindurys, Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direktorius Gedas Kukanauskas, Ignalinos seniūnas Jonas Polito, Palūšės bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis. Džiaugtasi geru oru, puikia Palūšės gamta ir aktyvia bendruomene, kuri puikiai atstovauja Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardą ir puoselėja šio krašto tradicijas. Pačiai Palūšei, kurioje, kaip minėta, vasarą valčių būna daugiau nei gyventojų, linkėta gražios turistinės ateities ir dar daug įsimintinų renginių. „Ši išskirtinė vietovė visada traukė poilsiautojus. Didžiuojamės Palūše ir linkime jai kuo geriausios ateities, o šioje šventėje – visiems linksmai praleisti laiką ir kartu pasidžiaugti unikaliu gamtos kampeliu...",– kalbėjo meras Henrikas Šiaudinis. Į svečius su mielomis dovanomis atvyko būrys bičiulių iš Paežerių, Vabalninko, Alantos, Labanoro kaimų bendruomenių. Vėliau visi šventės svečiai kartu su Palūšės kaimo bendruomene dalyvavo šventinėje eisenoje, stebėjo triukšmingą  piratų pasirodymą, jumoristinius šuolius į vandenį. Bendruomenė visus vaišino tradicine žuviene ir kvietė į vakarinę programą. Buvo pasveikinti sporto varžybų nugalėtojai ir labiausiai dėmesį prikaustę šuolininkai į vandenį. Nakvynę Ginučių malūne laimėjo šventinėje loterijoje dalyvavusi Justė Kamarauskaitė. 

Ypač linksmi šventėje buvo Palūšės bendruomenės vadovas Arvydas Gaidelis ir renginių siela Dalia Lapėnienė. Nors ir pavargę, betgi nuolat besišypsantys šventės šeimininkai dėkojo Ignalinos rajono savivaldybei, Kultūros ir sporto centrui, Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direkcijai, Palūšės valtinei  ir visiems šauniems pagalbininkams, rėmėjams, be kurių prisidėjimo šventė nebūtų tokia puiki. O šią vasarą Palūšė dar tikrai nenurims. Rengiamasi rugpjūčio pradžioje vyksiančiam pirmajam šeimų festivaliui „Palūšės vėjai" ir garsiajai "Palūšės regatai". Bus ir teatro, ir kino po atviru dangumi bei sakralinės muzikos  dienos, kūrėjus kvies tapybos  pleneras ir rašomosios kūrybos konkursas. Metus užbaigs kermošius „Lūšių rudenėlis", advento vakaras „Gerumas virpa stygose gitarų" ir, žinoma, visus Lietuvos mažosios kultūros sostinės renginius apibendrinanti baigiamoji šventė.

 

 

 

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.