Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.02.05
Džiaugiamės Ignalinos jaunaisiais talentais

Vis nauji talentai sužimba Ignalinos padangėje visų mūsų džiaugsmui. Vasario 2 dieną Ignalinos krašto muziejuje pristatyta Gabijos Kondratavičiūtės tapybos darbų paroda „Ilgesio svajos“.  Gabija mokosi Ignalinos gimnazijoje, penktus metus lanko Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studiją. Pirmoji personalinė paroda buvo didelis džiaugsmas autorei, jos šeimai, mokytojams ir draugams. Ir dovana Ignalinai, kurios kraičio skrynioje tiek daug gražių vardų, darbų, šviečiančių talento spindulėlių...


 

Dailės studijos vadovė Nijolė Trinkūnienė šį pavasarį į savarankišką gyvenimo kelią išlydės dar vieną talentingą savo mokinę, kurią apibūdino kaip jautrią, menišką, gilios sielos ir turinčią savo braižą. Gabija, kaip sakė mokytoja, yra labai talentinga grafikė, tačiau paskutiniu metu ji pamėgo ir tapybą. Merginos sukurti ryškūs portretai, peizažai, mistiniai vaizdiniai verčia susimąstyti, pažvelgti į žmogaus sielos gilumą. Vienas parodos paveikslas įdomus tuo, kad jį Gabija kartu su savo draugėmis piešė nenaudodamos teptukų – tiesiog pirštais.

Gabija Kondratavičiūtė apdovanota diplomais įvairiuose respublikiniuose konkursuose, ne kartą  tapusi rajono laureate. Trejus metus dalyvavo ir prizines vietas užėmė  Lietuvos mokinių dailės olimpiados rajoniniuose etapuose. Praeitais metais rajonui atstovavo respublikinėje dailės olimpiadoje. Du savo paveikslus Gabija yra padovanojusi Mielagėnų palaimintojo J. Matulaičio parapiniams globos namams, dar 15 paveikslų ir vieną grafikos darbą – Ignalinos kultūros ir sporto centrui.  „Piešiu, eskizuoju tada, kai noriu išreikšti jausmus, turiu ką pasakyti vaizdų kalba. Mane įkvepia įvykiai, vietos, asmenybės. Retai kada iš anksto žinau, ką kursiu. Dažniausiai mintis ateina netikėtai. Tai tarsi dovana.“,– rašoma prisistatyme parodos lankytojams.  

Jaunąją menininkę ir jos mokytoją sveikino ir įdomiais darbais džiaugėsi savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė, Ignalinos kultūros ir sporto centro direktorius Darginas Mikėnas, muziejaus direktorė Renata Veličkienė, Gabijos mokytojos Audronė Čeponienė, Asta Urbanaitė, draugės. Visgailė Burokaitė draugei dovanojo savo dainas. Ypač jaudinosi Gabijos mama Lina. Džiaugsmo ašaros dėl savo dukros – kas gali būti jautriau... Gabijai linkėta svajoti, kurti ir auginti savo talentą, kad jis džiugintų žmones, garsintų gimtąjį kraštą. 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.