Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.09.12
Edukacinis užsiėmimas „Pynimas iš vytelių“

2018 – Europos kultūros paveldo metai. Tad šiais metais visoje Europoje bus imtasi įvairių iniciatyvų, surengta renginių, skatinančių žmones daugiau sužinoti apie savo kultūros paveldą, labiau juo domėtis. Paveldas – tai ne tik literatūra, menas ir įvairūs daiktai, bet ir amatai, kurių išmokome iš savo protėvių. Nori pramokti pynėjo amato? Ateik! Ignalinos krašto muziejuje rugsėjo 21 d. vyks edukacinis užsiėmimas „Pynimas iš vytelių“. Tautodailininkė Augenija Ruželienė pasidalins savo patirtimi ir visus pamokys pinti. Būtina išankstinė registracija tel. (8 386)  5 31 47. Formuojamos mokinių ir suaugusių grupės.


Pynimas yra seniausias menas pasaulyje. Manoma, kad pynimas atsirado anksčiau nei keramika. Molinėms puodynėms pirmiausia buvo pinami karkasai iš karklų, paskui jie būdavo aplipinami moliu.

Pinama visame pasaulyje. Pintų gaminių formos ir raštai bei asortimentas skirtingais periodais kito priklausomai nuo poreikių, mados ir visuomenės raidos lygio.

Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, dažniausiai pinama iš karklo vytelių. Pynimo žaliava nusako gaminių formą, dydį, pynimo būdus. Nuo seniausių laikų kiekviename Lietuvos kaime buvo savas krepšių pynėjas, dirbiniams taikantis ypatingas formas, matmenis ir net pynimo būdus. Lietuvių pynimas pasižymi meistriškumu ir puikia kokybe. Pynimas kaip ir anksčiau atliekamas tik rankomis.

Klydo tie, kurie manė, kad vien rankomis atliekamas pynimas išnyks. Šiandien Lietuvoje jis klesti, ir labai džiugu, kad didžioji dalis pinančių žmonių yra jauni.

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.