Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.03.14
Garbingas apdovanojimas mūsų krašto šviesuolei

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas apdovanojo BIRUTĘ ŽEMAITIENĘ, Ignalinos krašto šviesuolę, nusipelniusią mokytoją bei didelę Lietuvos patriotę, už paminklo, skirto Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečiui pastatymą savo lėšomis Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime 2018 metais - Lietuvos kariuomenės medaliu kariams ir civiliams ,,100 metų atkurtai Lietuvos kariuomenei".


Medalis Birutei Žemaitienei buvo įteiktas 2019 metų kovo 12 dieną Krašto apsaugos ministerijoje, Baltojoje salėje, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.


Ignalinos krašto bendruomenės renginyje paminėtas

 Lietuvos kariuomenės šimtmetis

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas mjr. Donatas Mazurkevičius 2018 metų lapkričio 25 dieną, sekmadienį, kartu su KASP Didžiosios Kovos apygardos rinktinės karių būriu, KOP OESKV atstovu, VSAT Ignalinos rinktinės atstovu, Ignalinos savivaldybės vicemeru, vietos seniūnu bei dideliu būriu vietos gyventojų ir mokyklos atstovų dalyvavo Naujajame Daugėliškyje, Ignalinos rajone vykusiame renginyje, skirtame paminėti Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmetį. Šio krašto bendruomenė yra labai patriotiška, nes jau visą šimtmetį vietos žmonėms teko kovoti už savo Laisvę, jiems teko išgyventi Pirmojo pasaulinio karo negandas, kovoti su bolševikais ir Armija Krajova, po to patirti Antrojo pasaulinio karo baisumus bei kovoti už Tautos Nepriklausomybę partizaniniame kare po karo ir atkūrus Lietuvos valstybingumą 1990 metais vėl tapti Europos Sąjungos sienos gynėjais.

 Renginys prasidėjo šv. Mišiomis Naujojo Daugėliškio bažnyčioje, po šv. Mišių vietos mokiniai pagiedojo giesmių, pasveikindami Lietuvos karius Lietuvos kariuomenės dienos proga, o Kariuomenės atstovas mjr. D. Mazurkevičius pasveikino vietos bendruomenę ir jai padėkojo už bendrystę ir paramą Lietuvos kariuomenei. Vėliau iškilminga eisena nuėjo prie paminklo, skirto Lietuvos kariuomenės šimtmečiui bei trims labai įžymiems šio krašto piliečiams Abaravičiams – karininkui, šauliui ir kunigui. Šio paminklo iniciatorė ir mecenatė garbaus amžiaus (88 metų) vietos gyventoja Birutė Raginytė – Žemaitienė, paskyrusi šiam paminklui 8000 eurų ir begalę asmeninio laiko. Bet pasak, jos, jai yra didžiausia laimė padėkoti Lietuvos kariuomenei ir ją garsinti.

 

Mjr. Donatas Mazurkevičius

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.