Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.03.08
Globėjų susitikimas

Kovo 8 dieną Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje surengtas seminaras globėjams – žmonėms, kurie pasiryžo į savo šeimą priimti tikrųjų tėvų globos netekusį vaiką.  Mūsų rajone naujas šeimas surado 37 vaikai. 2016 metais iš institucijos į šeimas globoti paimti 3 vaikai. Susirinkusius globėjus pasveikino ir už jų kilnų apsisprendimą dėkojo  savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė.


 

Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus specialistės Alma Neverienė ir Daiva Gudukienė globėjus supažindino su globos išmokų ir įsikūrimo pašalpų skyrimo tvarka bei pasikeitimais. Šiuo metu globos išmoka yra 152 eurai, tokio pat dydžio yra  globėjui mokamas tikslinis priedas, taigi vaiką globojanti šeima gauna 304 eurų paramą. Įsikūrimo pašalpa – 2850 eurų – mokama 18 metų sulaukusiam globojamam asmeniui. Norint ją gauti, reikia deklaruoti gyvenamąją vietą ir į socialinės paramos skyrių pristatyti reikiamus dokumentus. Pinigėliai turi būti panaudoti per dvejus metus, o išleisti juos galima būstui, mokslui, medicinos paslaugoms, vairuotojo pažymėjimui gauti, tam tikriems daiktams ar įrangai įsigyti. Minėta, jog pasitaiko atvejų, kai jaunuoliai šia parama neatsakingai pasinaudoja, todėl reikia jiems padėti, patarti.

„Augindami vaikus kiekvienas  susiduriame su tam tikrais sunkumais, tačiau globėjai galbūt jautriau reaguoja į patiriamas neigiamas emocijas ar padaromas klaidas“,- sakė D. Ropienė ir kvietė globėjus išklausyti specialistų patarimų. Su globėjais bendravo psichologė Jūratė Baltrūnaitė ir santykių ekspertas Vaidas Arvasevičius.  Buvo aptartos vaikų raidos etapų krizės, konkrečios situacijos ir tėvų požiūris į jas. „Turim duoti vaikui erdvės, tačiau tuo pačiu ir protingai reguliuoti jo veiksmus, pasirinkimus. Jei nuolat tik kontroliuosim, reikalausim paklusnumo, kažin ar užauginsime savarankišką, savimi pasitikinčią asmenybę. Negalim vaiko nuo visko apsaugoti, tegul jis gauna patirties ir  per savo sprendimų pasekmes...",- kalbėjo V. Arvasevičius.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.