Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.11.06
Grafikės dovana Ignalinai

Lapkričio 6 d. Ignalinos krašto muziejuje pristatyta grafikės Almos Alchimavičiūtės personalinė piešinių paroda „Aš noriu turėti sparnus". Kaip sakė šiuo metu Ignalinoje gyvenanti ir kurianti  menininkė, tai jau 14-oji jos personalinė paroda ir 4-oji surengta Ignalinoje. Parodoje eksponuojami įvairiais laikotarpiais sukurti paveikslai: šaržai, portretai, aktai, abstraktūs piešiniai. Kai kurie buvo sukurti dar studijų Dailės akademijoje laikais ir anksčiau neeksponuoti. „Malonu Ignalinoje pristatyti tai, ką kūriau ne vienerius metus, išrinkau iš savo archyvo. Norėjau parodyti save labiau visapusišką",– sakė autorė.


Dailininkė labai mėgsta kurti ciklus, tuomet ta pati idėja ir mintis pateikiama vis kitaip apmąstyta. Parodoje galima pamatyti filosofinius, asmeninį gyvenimą atskleidžiančius gyvenimo ciklus „Sustojęs laikas", „Tikėjimas ir viltis", „Kitoks gyvenimas".

Menininkei už jos dar vieną dovaną Ignalinai dėkojo muziejaus direktorė Renata Veličkienė, kuri džiaugėsi, kad dabar menininkų nereikia ieškoti, jie patys maloniai pareiškia norą pristatyti savo kūrybą. Savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė atkreipė dėmesį į labai įdomų ir gana sudėtingą meninį pasaulį, kurį perprasti galima tik atidžiai analizuojant ir įsijaučiant į kiekvieną darbą.  Menininkei linkėta naujų idėjų ir įkvėpimo kuriant Ignalinoje. 

„Ignalina gali tapti menininkų meka. Džiaugiuosi kiekvienu čia gyventi atvykstančiu menininku",- sakė ignalinietė dailininkė Nijolė Trinkūnienė, kuri pasidžiaugė tikrai profesionaliais darbais ir ypač aktais, kurie atskleidžia žmogaus kūno grožį. Ignalinoje, pasak N. Trinkūnienės, tokių parodų beveik nėra buvę, o juk kūnas – tai mūsų sielos buveinė, šventas apvalkalas, todėl jam turime skirti ypatingą pagarbą.

Apie savo kūrinius, kaip apie mylimus vaikus, Alma Alkimavičiūtė gali kalbėti ir kalbėti. Ji tarsi atveria savo širdį ir pasakoja asmeninę – gilią ir kartais skaudžią – moters išgyvenimų istoriją.  Autorė dėkojo visiems, atėjusiems į jos parodos atidarymą, mielai bendravo ir atsakinėjo į klausimus. Savo dainomis ir muzika renginį pagyvino gimnazistas Gabrielius Talijūnas.

Parodą muziejuje galima aplankyti visą lapkričio mėnesį.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.