Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.03.14
Graži talentų draugystė poezijos ir muzikos popietėje „Savasties ieškojimas“

Kovo 13 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje vyko poezijos ir muzikos popietė „Savasties ieškojimas". Žinomas mūsų kraštietis žurnalistas, fotografas ir poetas Algis Jakštas skaitė savo eiles, kurias gražiai iliustravo nuostabios meninės  fotografijos – mieliausių vietų Švenčionių ir Ignalinos rajonuose vaizdai.  Poeziją papildė muzika. Saksofonu grojo geras poeto bičiulis Stasys Montrimas, o salėje susirinkę ignaliniečiai mėgavosi magiška žodžio ir muzikos garsų kaita. 


Dabar Švenčionėliuose gyvenantis kūrėjas gimė 1953 m. rugsėjo 25 d. Ignalinos rajono Mielagėnų seniūnijos Ryžiškės kaime. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, surengęs daugiau nei šimtą parodų Lietuvoje ir užsienyje, apdovanotas aukso, sidabro medaliais, prizais, diplomais. 1994 m. suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos menininko garbės vardas, 2005 m. – nusipelniusio fotografo menininko garbės vardas. Išleido 11 poezijos knygų. "Savasties ieškojimas" – naujausia poezijos knyga, pasirodžiusi 2018 metais.

Stasys Montrimas veda saksofono pamokas Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokykloje. Stasio Montrimo mokiniai atstovauja savo kraštą respublikiniuose konkursuose ir festivaliuose, kaip ir mokytojas daug koncertuoja. Algio ir Stasio draugystė ir sielų bendrystė gražiai atsiskleidžia renginiuose, kai jie vienas kitą papildo savo talentu. 

Fotografija A. Jakšto gyvenime karaliauja jau 50 metų, poezija atėjo vėliau, prie du dešimtmečius. Kaip jis pats pasakojo, fotografavimas yra lyg nepagydoma liga, kuri vis verčia eiti ir ieškoti, o eilės pas jį pačios nežinia iš kur atskrendančios. Ne visos jos patenka į knygas, kai kurios atidedamos, kai kurios mintyse suskambėję tiesiog paleidžiamos skristi toliau. 

Skaitydamas eiles, poetas įterpdavo savo prisiminimų, pasakojimų apie taip mylimą gimtąjį kraštą, kurį jis skersai išilgai apėjęs, apvažiavęs, dažniausiai ankstyvais rytais, kuomet bundanti gamta ir kylanti saulė padovanoja gražiausių, neįtikėtinai įspūdingų kadrų. „Ryte stovi prie Didžiasalio ir matai, kaip saulė per Padysnio lygumą ateina į Lietuvą saulė“,– pasakojo Algis. Jo eilėraščiai – tarsi nusilenkimas gimtajai žemei, jos pagarbinimas. Jausmingai perteikiamas laiko trapumas, gamtos grožis, žmogaus ilgesys ir nerimas, iškeliamos krikščioniškosios vertybės ir galinga, niekad nesibaigiančios ir vis naujai pražystančios meilės jėga.

Kraštietį menininką  ir jo bičiulį sveikino savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė, būrelis gerbėjų ir bičiulių. Dviems draugams dėkota už gražų vakarą, A. Jakštui linkėta išleisti dar vieną knygą ir dar ne kartą sugrįžti į Ignaliną.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.