Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
Ignalinos rajono laikraštis "Nauja vaga"

"Nauja vaga" Nr. 3, 2019 m. sausio 12 d.


  • Plius - Minus

 

Atrodo, tik prieš kelias valandas kėlėme šampano taures, sveikindami Naujuosius metus, o jau prabėgo beveik dvi 2019-ųjų metų savaitės. Pasnigo, pašalo – atėjo tikra žiema, kokią jau senokai  buvome patyrę.  Kokia puiki buvo vasara, koks spalvingas ruduo, o štai dabar – balta balta žiema!

Tik vargu bau ar grįšime į tuos laikus, kai už viską mokėjome litais. Kaip dabar apklausose tvirtina dauguma Lietuvos gyventojų – tris su puse karto pigiau. Nors prieš ketverius metus, Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius ir Lietuvos banko valdytojas Vytas Vasiliauskas  iš bankomato Vilniuje  išsitraukę pirmuosius eurus, tvirtino, jog dėl naujos valiutos niekas nebrangs. Na, gal šiek tiek... Iš Europos Sąjungos šalių tik Didžioji Britanija, Švedija ir Lenkija nepasidavė. Pasiliko svarus sterlingų, kronas ir zlotus. Tų šalių gyventojai žino, geriau tai ar blogiau –  Europos bendrijoje euras Naujųjų metų naktį jau šventė savo egzistavimo dvidešimtmetį.

Pagaliau nesvarbu,  litas ar euras, kad tik būtų įmanomas orus gyvenimas. Nuo Naujųjų brangsta elektra, dujos – visa ko pagrindas. Bet premjeras Saulius Skvernelis vis tiek pasiryžęs sumažinti prekių  kainas. Mažės jos gyventojams, turintiems ikimokyklinio amžiaus vaikų: kiekvienam šeimos nariui vaučerių sistema per mėnesį leis atpiginti prekes dviem eurais. Specialiose parduotuvėse. Kaip tikina žemės ūkio ministras Giedrius Siurplys, įsteigti tokias parduotuves iš biudžeto skirta apie 200 tūkstančių eurų. Kas jas steigs, kur ir kaip, kol kas ir jis pats nežino, laukia pasiūlymų.  Vaučerių sistema turėtų pradėti veikti nuo liepos 1 dienos. Norintiems pasinaudoti vaučeriais, yra sąlyga: turėti išmanųjį telefoną (visi žinome, kiek jie kainuoja), į kurį kažkoks valdininkas atsiųs kodą, leidžiantį kartą per mėnesį dviem eurais pigiau apsipirkti.

Pirmadienį po Lietuvą vaikščiojo Trys Karaliai. Kažkam jie atnešė dovanų. Tą pačią dieną sentikiai šventė Šv. Kalėdas. Tuo metų sandūros šventinis laikotarpis ir baigėsi. Prasideda kasdieniai darbai.

Balta žiema privertė atsigręžti į žiemos sporto entuziastus. Kaip didžiavomės pernai į Pjončango olimpines žaidynes išlydėdami būrį ignaliniečių! Nelabai ten jiems pasisekė, bet iš Tomo Kaukėno dar tikimasi gerų rezultatų ateityje. O štai strigailiškietė Diana Rasimovičiūtė, penkių olimpinių žaidynių dalyvė, jau paskelbė atsisveikinanti su didžiuoju sportu.

Kitą savaitę sinoptikai vėl prognozuoja šaltį. Tad nesušalkite.

Laima Miliuvienė

  • Jūs skambinote ir…

dėkojote,

Vytautas Čeponis iš Mikalinės kaimo dėkojo Ignalinos sveikatos centro gydytojai  Vytautei Panavienei už sugrąžintą sveikatą.

„Kreipiausi į daugelį gydytojų, gėriau jų paskirtus vaistus, bet naudos iš to nebuvo jokios. Tik gydytoja Panavienė surado ligą ir išsiuntė į Vilnių operuotis. Dabar jaučiuosi visiškai sveikas, nedūstu. Kol nebuvo sniego, dviračiu net iki Utenos ar Visagino nuvažiuodavau. Dar kartą ačiū gydytojai“, - džiaugėsi Vytautas Čeponis.

piktinotės,

Nors jau praėjo šventės, nors nupuoštos eglutės jau voliojasi prie konteinerių, bet  Salomėja Skunčikienė negali pamiršti epizodo, kai prieš pat Kalėdas pirko eglutę.

„Kaip ir kiekvienais metais, nuėjau į Miškų urėdiją, kur buvo prekiaujama eglutėmis. Labai nustebau ir pasipiktinau, kai manęs paprašė atsiskaityti banko kortele. Aš tokios neturiu – pensiją man atneša į namus, todėl visus mokesčius sumoku ir apsiperku parduotuvėje ir turguje konkrečiais eurais, - sakė moteris. – Man taip patogiau: visada žinau, kiek dar turiu pinigų, ar jau reikia pasispausti iki kitos pensijos ar dar galiu išlaidauti. O čia še tau siurprizas prieš šventes – be kortelės nebus Kalėdų! Naujoji vadovybė nepasitiki savo darbuotojais, mano, kad jie įsidės kelis eurus į kišenę? O kai mišką kerta ir miškovežiai veža pakrautas pilnas mašinas, tai normalu?”

Visgi, kaip pasakojo ignalinietė, eglutę už septynis eurus ji nusipirko. Padėjo kaimynas, leidęs pasinaudoti jo banko kortele. Bet šventė moteriai buvo sugadinta…

stebėjotės,

Vyras, prašęs neskelbti jo pavardės, stebėjosi Ignalinos krašto muziejaus neūkiškumu.

“Dabar, kai visi raginami taupyti, tarp jų ir biudžetinės įstaigos, nustebino prieš Naujuosius metus savivaldybės interneto svetainėje paskelbta informacija apie renginį Ignalinos krašto muziejuje. Moteris, apsirengusi beveik berankove suknele, mokė pasidaryti eglutės papuošalus. Turiu pasakyti, graži moteris, bet man užkliuvo kas kita. Negi muziejuje taip karšta, kad reikia vos ne vasariškai išsirengti? Ar ne geriau būtų šilumą sumažinti ir pataupyti biudžeto pinigus. Juk čia ne vaikų darželis ar ligoninės reanimacijos skyrius”, - stebėjosi vidiškietis.

džiaugėtės

„Pastaruoju metu į Ignaliną pakviečiama vis daugiau profesionalių artistų, dainininkų. Smagu, kad galime rinktis kiekvienas pagal savo simpatijas ir piniginę“, - džiaugėsi Valė K.

Ignalinietė apgailestavo, jog niekur nematė skelbimo apie pigius bilietus į Faros koncertą.

Jūsų nuomones telefonu išklausė ir užrašė:

Laima MILIUVIENĖ 52474, el. paštas nv.laima@ignet.lt,

Vida ŽUKAUSKAITĖ  54161, el. paštas nv.vida@ignet.lt

  • Mažąja Lietuvos kultūros sostine Utenos apskrityje šiemet tapo Dusetos

Dar 2008 metais  Kultūros ministerija pradėjo skelbti Lietuvos kultūros sostines – miestą, kuriame planuojama rengti šalies svarbos kultūros renginius. Per tuos metus šiuo vardu bei tai lydinčia veikla, renginiais jau džiaugėsi Zarasai, Plungė, Ramygala, Šilutė, Anykščiai, Palanga, Panevėžys, Žagarė, Telšiai,  Klaipėda, Marijampolė, o šiais metais ši garbė teko Rokiškiui.

 

2015-aisiais Kultūros ministerijoje pristatytas ne mažiau svarbus Naisių kaimo bendruomenės inicijuotas ir vykdomas Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių projektas. Pirma mažąja Lietuvos kultūros sostine tapo ir tarsi pavyzdį parodė Šiaulių rajone esantis Naisių kaimas. Nuo tų metų kasmet dešimt Lietuvos miestelių skelbiami Mažosiomis Lietuvos kultūros sostinėmis ir pademonstruoja visa, ką turi geriausia kultūros srityje.

Dar praėjusių metų vasarą Vertinimo komisija atrinko ir paskelbė geriausiai pasiruošusius miestelius tapti 2019 metų mažosiomis Lietuvos kultūros sostinėmis. Alytaus apskrityje mažąja kultūros sostine bus Veisiejai, Kauno apskrityje – Žiežmariai, Klaipėdos apskrityje – Mosėdis, Marijampolės apskrityje – Liudvinavas, Panevėžio apskrityje – Adomynė, Šiaulių apskrityje – Baisogala, Tauragės apskrityje – Vadžgirys, Telšių apskrityje – Kuliai, Vilniaus apskrityje – Nemėžis, Utenos apskrityje – Dusetos.

Šių metų Mažųjų kultūros sostinių atrankos dalyviai didelį dėmesį skyrė renginių pristatymui, naujų kultūros tradicijų kūrimui bei senų atgaivinimui ir puoselėjimui, bendruomenių jubiliejinių datų minėjimui. Pasak ministerijos, daugelyje Mažųjų sostinių vietinių entuziastų, kultūros darbuotojų ir savanorių jėgomis sukuriami kultūriniai renginiai vietinei bendruomenei, auga profesionalaus meno prieinamumas ir sklaida, atsiranda naujų kultūrinio turizmo iniciatyvų. Iki šiol mažąsias sostines atrinkdavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Šįkart atrankos komisiją sudarė septyni nariai iš Kultūros ministerijos, Savivaldybių asociacijos, savivaldybių ir miestelių bendruomenių.

2017-aisiais turėjome progos pasidžiaugti šio projekto teikiamomis galimybėmis drauge su Palūšės bendruomene, tapusia tų metų Mažąja Lietuvos kultūros sostine ir kvietusia į įvairius renginius, o metų pabaigoje garbingai perdavusia Mažosios  Lietuvos kultūros sostinės vėliavą Utenos rajono Užpalių miesteliui.

Praėjo metai, vėliava keliauja į kitus miestelius. Praėjusią savaitę Užpaliuose buvo surengtas Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vėliavos perdavimo Dusetų miesteliui renginys, į kurį buvo pakviesta ir Palūšės bendruomenė. Į Užpalius keliavo Ignalinos seniūnijos seniūnas Jonas Polita, Palūšės bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis, aktyviausi bendruomenės nariai.

Taigi renginyje susitiko Palūšės, Užpalių ir Dusetų bendruomenės, seniūnijų atstovai. Šventė vyko buvusiame dvare (vėliau – mokykloje), jaukioje aplinkoje. Buvo  prisiminti praėjusių metų kultūros renginiai Užpaliuose, pasidžiaugta  ta proga išleistu leidiniu „Už palių“, kuriame – reportažai iš švenčių, įspūdžiai. Tai tarsi visų metų ataskaita. Išsakyti palinkėjimai vėliavą perėmusiems dusetiškiams.

Apie didelę atsakomybę, prisiimant Mažosios Lietuvos kultūros sostinės titulą, kalbėjo užpališkiai ir palūšiškiai, dalijęsi sukaupta patirtimi, įgyvendinant šį projektą.

Vėliau bendrauta prie vaišių stalo,džiaugtasi galimybe susitikti, bendrauti, perimti vieniems iš kitų gerąją patirtį.

Mažųjų kultūros sostinių idėja gyvybinga, ji skatina regionus stiprinti krašto kultūros tradicijas, etninį savitumą, skatina atsiverti, bendrauti, pritraukia ir profesionalųjį meną. Labai svarbu, kad būsimieji Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių vėliavnešiai gali susitikti su savo misiją baigiančių miestelių atstovais ir išgirsti reikalingų patarimų, rekomendacijų. Šis projektas – tai galimybė visiems geriau pažinti Lietuvą, pamatyti, kaip žmonės kuria savo gyvenimą, savo krašto istoriją, ir pasisemti jų patirties.

Irena Gudelienė

Palūšės bendruomenės komiteto narė

 

  • Jaunieji maltiečiai aplankė vaikų namų auklėtinius

Kai praūžia Kalėdos ir Naujųjų metų šventės, kai visos dovanos išpakuotos, o saldumynai suvalgyti, atrodo, jog baigėsi ir susitikimų, bendravimo džiaugsmas. Bet rajono globos įstaigose Didžiasalyje ir Naujajame Daugėliškyje gyvenantys vaikai jau žino, jad juos po Naujųjų dar aplankys bičiuliai iš Ignalinos – jaunieji maltiečiai.

Tradiciškai jie apsilanko prieš Tris Karalius ir, kaip ir šie, visados – su dovanomis. Jų „auksas, mira ir smilkalai“ – tai vaisiai, sausainiai, arbata, kitokios dovanėlės. Bet svarbiausia dovana – kartu praleistas laikas. Globos namų auklėtiuniai parodė savo draugams trumpas menines programėles, o vėliau šiltai bendravo, gerdami arbatą, dalydamiesi švenčių įspūdžiais, žaisdami įvairius žaidimus, atlikinėdami įvairias užduotis. Didžiasalyje visų laukė ir netikėtumas – susitikimas su Kalėdų Seneliu. Visiems svečiams užteko vietos, visais buvo pasidžiaugta.

  • Permokas už įvairias paslaugas į namus neša tik sukčiai

Netikėkite pas jus į namus atėjusiais nepažįstamais asmenimis, kurie prisistato vandenų, dujų ar elektros ūkio atstovais ar socialiniais darbuotojais ir išreiškia norą grąžinti jums permoką už suteiktas paslaugas. Nė viena oficiali institucija piniginių operacijų klientų namuose neatlieka.

 

Jei iš tikrųjų jums priklauso permokos grąžinimas, jūs būsite pakviesti į paslaugos teikėjos būstinę ir ten išspręsite visus finansinius reikalus. Jei pinigus kažkas atneša į namus, žinokite – tai negeri žmonės, kurie pasinaudoję jūsų patiklumu, savo vizito metu jus apvogs.

Sausio 9-ąją Šiauliuose pas 82 metų šiaulietę pasibeldusios dvi moterys prisistatė esančios iš ESO ir norinčios grąžinti 50 eurų permoką už elektros energiją. Kaip įprasta tokioje sukčiavimo schemoje, atėjusios moterys išsitraukė didelio nominalo banknotą - 100 eurų, ir paprašė namo šeimininkės grąžos. Kol moteris tarp spintoje saugomų santaupų rinko grąžą, atėjusiosios nužiūrėjo pinigų slaptavietę. Po to viena jų atitraukė senolės dėmesį, o kita iš slaptavietės pagrobė 1595 eurus. Išėjus moterims, šiaulietė greitai pastebėjo vagystę ir kreipėsi į policiją.

Operatyviai pradėję įtariamųjų paiešką, po poros valandų pareigūnai sulaukė informacijos, kad analogiškai buvo apvogta 81-nerių metų Radviliškio rajono gyventoja. Ji, tikėdamasi susigrąžinti 50 eurų permoką už elektros energiją, neteko 600 eurų savo santaupų.

Policijos departamento informacija  • TV programa. Skelbimai. Reklama 
  • Kitus rašinius skaitykite “Naujos vagos” laikraštyje
  • Skelbimai ir reklama priimami
Ateities g. 17, LT-30123 Ignalina
Tel. (8 386) 5 29 83
El. paštas naujavaga@ignet.ltnv.laima@ignet.ltnv.vida@ignet.lt
Paskutinis atnaujinimas: 2019-01-14 10:41:53
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.