Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.05.04
Įdomūs tyrimai Ignalinos krašte

Šiaurės ir Baltijos šalių universitetų geografijos studentai ir dėstytojai Ignalinoje tyrė kaimo vystymosi perspektyvas žaliosios ir sidabrinės ekonomikos sąlygomis. Manoma, kad ateitis priklauso žaliajai ir sidabrinei ekomomikoms – vystysis atsinaujinančios energetikos ir vietos identitetą kaip išteklių naudojančios sritys, atsiras radikalios verslo ir vietos valdymo inovacijos, didėjantis vietos bendruomenių aktyvumas ves prie naujų verslo modelių susikūrimo. Ar teritorijos, iš kurių šiandien gyventojai bėga taps vėl patraukliomis gyventi ir dirbti?


Pirmosiomis gegužės dienomis mūsų kraštą aplankė žingeidžių geografų grupė, kuri domėjosi “žaląja” ir “žiląja” ekonomika. Jaunuoliai iš Lietuvos, Estijos, Prancūzijos, Islandijos kelias dienas keliavo po rajoną, bendravo su mūsų krašto žmonėmis ir tyrė jų nuomonę apie esamą situaciją ir perspektyvas. Rajoną kartu su studentais lankė ir mokslininkų grupė, vadovaujama Geomokslų instituto Geografijos ir kraštotvarkos katedros profesoriaus Donato Burneikos. Tyrėjai apsilankė Ignalinos rajono savivaldybėje, susitiko su mero pavaduotoju Laimučiu Ragaišiu.

Šiomis dienomis Vilniaus Universitejo CHGF Geomokslų institute vyksta intensyvūs dvisavaitiniai tarptautiniai kursai NORDPLUS Baltijos ir Šiaurės šalių aukštųjų mokyklų studentams. Taip kuriamos galimybės susitikti, bendrauti, keistis žiniomis ir megzti ryšius tarp universitetų, aptarti nagrinėjamas problemas su verslo, valstybės, savivaldybių, NVO atstovų ekspertais ir praktikais visame regione. Tęstinis 6 universitetų projektas šiemet nagrinėja Lietuvos situaciją: studentai mažose grupėse vykdo empirinius kaimų ir mažų gyvenviečių tyrimus Rytų Lietuvoje. Skirtingos studentų grupės susitiko su Varėnos, Lazdijų, Zarasų, Ignalinos, Anykščių, Rokiškio rajonų vietos savivaldos ir bendruomenių, verslo ir NVO atstovais. Vadovaujant Rytų Suomijos universitetui projektą įgyvendina 6 universitetų tinklas GEONORD (Bergen (UB), Iceland (UI), Tartu (UT), Latvia (UL), Vilnius (UV) and Eastern Finland (UEF).

 

Dr. Ligita SMAGURAUSKIENĖ

Vietos plėtros strategijos administravimo vadovė 

 

Asociacija

IGNALINOS RAJONO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

Ateities g. 23, LT-30121, Ignalina

Biuro telefonas 8 620 81 580

Mobilusis 8 610 33 168

El. p. Ligita@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.