Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2014.10.10
Ignaliniečiai lankėsi Biurene

Rugsėjo 29 – spalio 2 dienomis Ignalinos rajono savivaldybės delegacija lankėsi Vokietijos Biureno mieste įgyvendinti bendrų Comenius Regio partnerystės projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ veiklų.


Delegaciją sudarė projekte dalyvaujančių įstaigų – Ignalinos rajono savivaldybės administracijos, Ignalinos gimnazijos, Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Ignalinos kultūros ir sporto centro, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro atstovai.

Biurene buvo atidaryta Lietuvoje išleistų „Langų eilėraščių“ plakatų paroda (tokios pačios parodos atidarymas šiomis dienomis vyks ir Ignalinoje), kurios atidarymo metu ignaliniečių delegaciją miesto salėje pasveikino Biureno mero pavaduotojas Christian Bambeck. Buvo pasidžiaugta ilgamečiu Ignalinos ir Biureno miestų bendradarbiavimu. Kalbėta apie skaitymo naudą vaikui.

Parodos atidaryme dalyvavo visi projekto partneriai iš abiejų šalių. Visiems projekto partneriams iš Vokietijos buvo įteikti ignalinietiški suvenyrai bei „Langų eilėraščių“ plakatų komplektai.

Aplankytas Biureno jaunimo centras „Treffpunkt  34“.

Biureno Mauricijaus gimnazijoje Vokietijos ir Lietuvos partneriai pasidžiaugė nuveiktais darbais, papasakojo apie būsimas projekto veiklas abiejose šalyse. Pasidžiaugti tikrai yra kuo: Ignalinoje vyko daug skaitymo popiečių, susitikimų su knygų autoriais, iliustratoriais, seminarų skaitymo tema, atlikti vaikų skaitymo tyrimai. Vyko ir šiuo metu vyksta konkursai, skatinantys skaityti, projekto būreliai. Parengta projekto metodinė medžiaga. Partneriams pristatytas lankstukas apie skaitymo naudą. Partneriai iš Vokietijos papasakojo apie įvairias akcijas, netipiškas pamokas, skaitymo palapines bei skaitymo naktis mieste, kitas vykusias projekto veiklas. Buvo apžiūrėti projekto partnerių šiuo metu kuriami „Langų eilėraščių“ plakatai, kuriuos žadama atsivežti ir surengti parodą Ignalinoje. Daug diskutuota apie būsimas bendras projekto veiklas: Vaikų kūrybos rinkinio sudarymą ir išleidimą, interaktyvių istorijų kūrimą, dalyvavimą Vilniaus knygų mugėje. Priimti abi puses tenkinantys sprendimai.

Aplankyti kiti projekto partneriai. Labai turiningą programą surengė pradinės mokyklos Wegwarte, kurioje  mokosi apie 180 1–4 klasių mokinių, kolektyvas. Mokytojai surengė ekskursiją po mokyklą, į grupes pasidalinę lietuviai stebėjo pradinukų pamokas. Viskas vyksta labai panašiai, kaip ir Lietuvos mokyklose. Panaši pamokos eiga, vaikai, norėdami kalbėti, turi kelti ranką.

Žinoma, daug ir skirtumų. Skirtingai negu Lietuvoje, į pirmą klasę čia būtina eiti nuo 6 metų. Įdomu tai, kad mokiniai negali pasirinkti, su kuo sėdėti mokykloje – ne tik pradinėse, bet ir vyresnėse klasėse tai sprendžia mokytojas. Pradinukus tas pats mokytojas moko ne 4, o 2 metus iš eilės. Mokslo metai prasideda ne rugsėjo 1 d, o rugpjūčio pabaigoje (kasmet kitaip), o baigiasi ne anksčiau, bet daug vėliau, negu pas mus. Mokinių atostogos trunka iš viso 12 savaičių: 6 savaites vasarą ir po 2 savaites rudenį, žiemą ir pavasarį. Klasėje gali būti daugiausia iki 31 mokinio, dirba vienas mokytojas. Jei yra mokinių su dideliais specialiaisiais poreikiais (pvz., autizmas), skiriamas mokytojo padėjėjas. Kitokie ir mokyklos koridoriai - vaikai drabužius kabina už savo klasės durų. Visur gausu mokinių darbelių.

Ignaliniečiai apžiūrėjo tą dieną prie mokyklos atvykusį bibliobusą – specialiai įrengtą autobusą, po Biureno apylinkes vežiojantį knygas. Tai sugalvota tam, kad vaikai, iš aplinkinių kaimų važinėjantys į mokyklą ir iš karto po pamokų vykstantys į namus, pertraukų metu galėtų apsilankyti bibliobuse ir pasiimti norimas knygas.

Vizito metu taip pat aplankyta mokiniams su klausos negalia skirta mokykla,  Mauricijaus gimnazijoje dalyvauta naudingame ir informatyviame pokalbyje apie mokinių profesinį konsultavimą.

Ignaliniečių delegacija per kelias viešnagės Biurene dienas nuveikė tikrai daug. Dalijimasis patirtimi vyko šiltoje, draugiškoje aplinkoje. Projekto partneriai svečiams surengė ekskursijas po miesto parką.

Lankytasi ir tomis dienomis vykusioje tradicinėje vokiečių šventėje „Oktobermarkt“.

Įgyvendinus Biurene aptartas projektines veiklas, abiejų šalių – Lietuvos ir Vokietijos – partneriai 2015 m. vasario mėn. vėl susitiks Ignalinoje.

Apie vizitą rašo projekto partneriai Biurene 

 

Projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.