Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2015.05.19
Ignaliniečių delegacija lankėsi Biurene

Įgyvendinant tarptautinį Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“, gegužės 11–14 dienomis Ignalinos rajono savivaldybės delegacija lankėsi Biureno mieste Vokietijoje.


Delegaciją sudarė projekte dalyvaujančių įstaigų – Ignalinos rajono savivaldybės administracijos, Ignalinos gimnazijos, Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Ignalinos kultūros ir sporto centro, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro atstovai.

Ignaliniečius miesto salėje svetingai priėmė Biureno meras Burkhard Schwuchow. Buvo pasidžiaugta ilgamečiu Ignalinos ir Biureno miestų bendradarbiavimu bei šio projekto rezultatais, kalbėta apie skaitymo naudą vaikui. Susitikime dalyvavo visų projekto partnerių Vokietijoje  atstovai iš miesto savivaldybės, Mauricijaus gimnazijos, Wegwarte pradinės mokyklos ir Biureno pilietinių iniciatyvų centro. Visiems projekto partneriams įteikti ignalinietiški suvenyrai.

Lankytasi Biureno Mauricijaus gimnazijoje vykusiame įvairių projekto konkursų nugalėtojų apdovanojimo renginyje, kurio metu buvo pristatyta Biurene išleista projekto knygelė „Fensterbilder“, sudaryta iš abiejose šalyse sukurtų „Langų eilėraščių“ plakatų.

Maloniai nustebino apsilankymas Jaunimo miško mokykloje (Jugendwaldheim Ringelstein). Vizito metu čia mokėsi projekto partnerių – pradinės mokyklos Wegwarte – ketvirtokai (pagal amžių – kaip mūsų trečiokai, nes Vokietijoje vaikai į pirmą klasę eina nuo 6 metų). Mokiniai į Miško mokyklą atvyksta savaitei (vienu metu atvyksta viena klasė) ir šį laikotarpį dirba ir mokosi miške. Tai ne atostogos, o sudėtinė mokslo metų dalis. Vaikai aprūpinami reikiamais darbo įrankiais – rankiniais pjūklais, kirviais, ir, prižiūrimi savo mokytojo bei šios mokyklos darbuotojų (pagal išsilavinimą tai tai miško darbuotojai, parengti dirbti su vaikais), pjauna medžius, genėja šakas, nešioja rąstus. Vėliau iš pačių nusikirstos medienos vaikai pasigamina kokį nors galutinį produktą. Priklausomai nuo amžiaus, pjauna rąstus, skaldo malkas, drožinėja ir pan. Mokiniai maitinami ir apgyvendinami Miško mokyklos patalpose. Mokiniai mokomi rūpintis mišku, vyksta pamokėlės, kurių metu galima praktiškai susipažinti su miškuose gyvenančiais paukščiais ir žvėrimis.

Ignaliniečių delegacija per kelias viešnagės Biurene dienas sužinojo tikrai daug. Dalijimasis patirtimi vyko šiltoje, draugiškoje aplinkoje. Visiems patiko ir svečių pasiūlytos išvykos po Biureno apylinkes.

Projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Apie susitikimą rašo projekto partneriai

 

Rita Gasiukevičienė,
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė,
projekto vadovė

Nijolės Trinkūnienės nuotraukos 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.