Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.06.06
Ignalinoje poilsiauja mokiniai iš Serocko, Lenkijoje - ignaliniečiai

Birželio 4-10 dienomis Ignalinoje vieši 40 mokinių grupė iš Serocko miesto (Lenkija), o panaši ignaliniečių grupė šiuo metu poilsiauja Serocke. Mokiniai turi puikias galimybes susipažinti su šalies, kurioje vieši, kultūra, tradicijomis, aplankyti gražiausias vietoves ir objektus, pabuvoti mokyklose ir pabendrauti su bendraamžiais. Birželio 6 d. svečiai tradiciškai priimti savivaldybėje.


Serocko mokiniams ir juo lydintiems mokytojams meras Henrikas Šiaudinis papasakojo savo įspūdžius iš neseniai buvusios kelionės į Serocką, kur ignaliniečiai dalyvavo miesto šventėje, Lenkijos 100-mečiui, Ignalinos ir Serocko bendradarbiavimo 20-mečiui skirtuose renginiuose. „Džiaugiamės, kad turime tokius gerus draugus Serocke, su kuriais visada malonu susitikti. Jau daug metų vykdome mokinių mainų programą, dalyvaujame vieni kitų šventėse. Serocke yra pabuvoję daug mūsų ir kitų įstaigų darbuotojų, meno mėgėjų kolektyvų.“,– kalbėjo meras. Jis akcentavo abiejų šalių kultūros panašumus, istorines sąsajas, taip pat papasakojo apie Ignalinos rajoną,  savivaldybės veiklą, atsakė į mokytojų klausimus apie mokyklų tinklą, švietimo finansavimą ir kitus.

Svečiai labai šiltai dėkojo už įdomią viešnagę, jiems parengtą turiningą programą bei šiltą priėmimą. Ne pirmąkart  Ignalinoje lankęsi mokytojai sakė, kad visiems vaikams didelį įspūdį padarė gražus ir tvarkingas Ignalinos miestas, ežerai, žaluma ir ramybė. Merui  mokytojos perdavė Serocko linkėjimus ir dovaną. Dovanėlės įteiktos ir visiems svečiams. Vėliau jie pakviesti saldžių vaišių.

Jaunimo mainų programa yra viena gražiausių bendradarbiavimo veiklų. Šiuo metu 40 Ignalinos mokinių smagiai laiką leidžia Lenkijoje. Jie gyvena už miesto esančios poilsio bazės vasarnamiuose, lanko įdomiausias Serocko ir apylinkių vietas. Dvi dienas ignaliniečiai praleis Varšuvoje, kur apžiūrės Kultūros ir mokslo rūmus, nacionalinį stadioną, zoologijos sodą, stebės šokančių fontanų programą, dalyvaus ekskursijoje po senamiestį, galės pasidairyti po  didžiuosius prekybos centrus.  

Įdomi laisvalaikio programa organizuota ir svečiams iš Lenkijos. Jie važiuos į Vilnių, Trakus, laivu plaukios Galvės ežere, ragaus kibinų. Kitą dieną dalyvaus edukacinėje programoje „Paukščių kaime“, aplankys Etnokosmologijos muziejų Molėtuose, medžioklės, žvejybos muziejus, amatų centrą ir apžvalgos bokštą Mindūnuose, plaktukų muziejų Linkmenyse. Programoje numatyta ekskursija po Aukštaitijos nacionalinį parką, taip pat šakočių kepimo stebėjimas restorane „Romnesa“, apsilankymas kai kuriose mokyklose, bibliotekoje, Ignalinos krašto muziejuje. Penktadienio vakarą mokiniai dalyvaus  šv. mišiose Ignalinos Švč. M. Marijos Gimimo bažnyčioje. Sekmadienio rytą svečiai bus išlydėti  į Serocką. Na o vakare ir ignaliniečiai, ir lenkai jau namuose dalinsis kelionės įspūdžiais.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.