Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2014.02.17
Ignalinoje skambėjo "Gyvasis mikrofonas"

Penktadienį Ignalinos viešojoje bibliotekoje neįprastai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Bibliotekoje visą dieną veikė gyvasis mikrofonas, skambėjo Lietuvai skirtos eilės, kurias galėjai girdėti ir gatvėje.


Mokinius ir suaugusiuosius biblioteka pakvietė prie mikrofono. Visi galėjo tapti skaitovais, o praeiviai gatvėje – stabtelėti ir pasiklausyti Lietuvai, kalbai ar knygai skirtų eilių. Gyvasis mikrofonas veikė nuo 9 iki 18 val. Bibliotekoje pirmieji apsilankė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos penktokai.

Renginio dalyviai skaitė pasirinktus eilėraštukus, vartė jiems paruoštas knygeles, kiti apžiūrėjo bibliotekoje parengtą Vasario 16-ajai skirtą parodą. Vaikams ypač patiko vartyti nuotraukų albumą „Neregėta Lietuva“, jie klausėsi bibliotekininkių pasakojimų, vėliau fotografavosi. Visi skaitę eiles gavo atminimo korteles su užrašu „Aš myliu Lietuvą“.

Po pietų į biblioteką rinkosi vyresni mokiniai, o vėliau gyvąjį mikrofoną išbandė suaugusieji. Aktyviausi buvo Skaitytojų klubo nariai. Jaukiai susėdę prie stalelių su garuojančia arbata ir degančiomis žvakelėmis, žmonės skaitė savo mėgstamų autorių eiles – apie gimtinę, duoną, būtį, liūdesį ir meilę... Tikru atradimu tapo vienos moters perkaitytas jos motinai daugiau nei prieš 80 metų parašytas Alberto Juozėno (Juozo Baltušio) eilėraštis. Išsaugotas rankraštis – nedidelis pageltęs lapelis – brangus prisiminimas ir vertingas žinomo kūrėjo reliktas.

Renginį muzika pagyvino mažasis muzikantas Kostas, grojęs kartu su  savo mama, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytoja, Laima Kutriene. Kaip sakė bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė, tokiu neįprastu renginiu norėta sudominti ignaliniečius, o ypač vaikus ir jaunimą, leisti pasijusti svarbiais valstybės atkūrimo dienos dalyviais.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.