Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2015.02.23
Ignalinoje vyko trečiasis tarptautinio projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ partnerių susitikimas

Comenius Regio partnerystė remia tarpregioninį bendradarbiavimą švietimo srityje. Tokioje partnerystėje dalyvauja partneriai-regionai iš dviejų šalių. Comenius Regio partnerystės projekte „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ dalyvaujantys partneriai-regionai: Ignalinos rajono savivaldybė Lietuvoje ir Biureno miesto savivaldybė Vokietijoje. Vasario 18–21 dienomis  Ignalinoje viešėjo projekto partnerinių įstaigų iš Vokietijos atstovai. Šis abiejų šalių projekto partnerių susitikimas – jau trečiasis.Vasario 19 d. buvo lankomasi tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje (skaityti daugiau).

Vasario 20 d. projekto partneriai priimti Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje (skaityti daugiau).

Vėliau aplankyta Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija, kur svečius pasitiko direktorė Danutė Jatulė ir pavaduotoja ugdymui Birutė Čeponienė. Apžiūrėti pradinukų kabinetai, biblioteka, valgykla, muziejus. Atsakyta į dominusius klausimus, trumpai papasakota mokyklos istorija. Biureniečiai pakviesti  pasirašyti svečių knygoje. 

Lankytasi ir Ignalinos Šaltinėlio mokykloje. Čia svečius pasitiko mokyklos direktorė Alytė Zakarauskienė.

Vėliau svečiai priimti Ignalinos gimnazijoje. Direktorė Valentina Čeponienė pakvietė apsilankyti tą dieną vykusioje „Šimtadienio“ šventėje. Vokietijoje tokios šventės nėra, todėl svečiams buvo įdomu ją pamatyti.

Šio susitikimo metu svečiai buvo supažindinti ne tik su Ignalina, bet ir su Ignalinos apylinkėmis. Aplankius Lietuvos žiemos sporto centrą, pabuvota Paliesiaus dvare.

Mielagėnuose svečius pasitiko seniūnė Milda Bielinienė, bibliotekininkė Rima Misiūnienė, Mielagėnų bendruomenės pirmininkė Valė Švarcienė. Svečiai supažindinti su Mielagėnų istorija, papasakota, kad daug kur mažuose miesteliuose buvusių mokyklų patalpose įkurti bendruomenių centrai. Paaiškėjo, kad mokinių skaičiaus mažėjimo problema aktuali ir Vokietijoje.

Aplankyta Mielagėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Skambant varpams ir aidint iškilmingai vargonų muzikai, čia svečius pasitiko parapijos klebonas Marijonas Savickas.  

Grįžtant į Ignaliną, papasakota apie Ignalinos rajono kaimuose esančias mokyklas, bibliotekos filialus.

Vakare projekto partneriai nustebino nuotaikingu šešėlių spektakliuku. Gautos knygos, skirtos tokiems spektakliukams, Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje bus pristatytos mūsų rajono mažiesiems skaitytojams.

Projekto partnerių atstovai taip pat surengė mini mokymus, kaip iš senų knygų išlankstyti norimą užrašą ar piešinį. Pasirodo, tai visai paprasta.

Svečiai buvo maloniai nustebinti per palyginti trumpą laiką nuo jų paskutinio apsilankymo įvykusiomis permainomis ir pagražėjusia Ignalina.

Projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, ir plėtoti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projektas vykdomas kartu su Vokietijos Biureno miesto savivaldybe. Projekto partneriai Lietuvoje – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Ignalinos gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras.

Rita Gasiukevičienė,
projekto vadovė

Ritos Gasiukevičienės, Nijolės Trinkūnienės ir Ingos Besusparienės nuotraukos

 

Daugiau apie projektą

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.