Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.05.14
Ignalinos gimnazijos bendruomenė įvairiomis veiklomis paminėjo jubiliejinę Europos dieną

Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Europos Sąjunga šią šventę švenčia gegužės 9 dieną. Įžanga į šventę Ignalinos gimnazijoje prasidėjo dar žiemą. Gimnazijos bendruomenė jau antrus metaus dalyvauja tarptautiniame projekte MEPA (Mokykla Europos Parlamento Ambasadorė). Mokykla 2018 m. pateko į Lietuvos aktyviausių mokyklų būrį, todėl 4 gimnazistai mokinių gruodį buvo pakviesti į Strasbūrą – į Europos Tarybos renginius, o mokytojai - į mokytojų konferenciją Europos Parlamente Briuselyje.


Šį pavasarį sukanka 15 metų nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, todėl gegužės 8-9 dienomis Ignalinos gimnazijoje vyko nemažai renginių kartu su mokyklos socialiniais partneriais – Ignalinos rajono savivaldybės viešąja biblioteka ir Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija.

Gegužės 8 dieną gimnazijoje vyko protų mūšis „Čia verta būti!“. Jame dalyvavo 6 komandos – gimnazijos: IV klasės „Auksapročiai“,  III klasės „Aštuoniolikta laida“,  I klasės „KLastūnynas“ bei mokytojų komanda „EU“. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijai atstovavo 2 aštuntokų komandos – „Blondinė ir KO“ bei „Princesės“. Protų mūšį sudarė  trys turai.  „Mūšis“ vyko nuotaikingai, komandos demonstravo puikias žinias apie Europą, rungėsi aktyviai, garbingai, todėl visos buvo apdovanotos Ignalinos rajono viešosios bibliotekos įsteigtais prizais  – kvapniaisiais šakočiais. Pirmąją vietą laimėjo „Auksapročiai“ , antrąją –„Klastūnynas“, trečiąją – „EU“.

Gegužės 9 dieną gimnazijos bendruomenė susirinko mokyklos kieme ir iškilmingai paminėjo Europos dieną akcija „Čia verta būti!“. Pirmą kartą gimnazijos istorijoje, skambant Europos Sąjungos Himnui, buvo iškelta ES vėliava. Garbė iškelti vėliavą buvo suteikta abiturientui Gyčiui Bečaliui. Visus susirinkusius pasveikino Ignalinos gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė,  palinkėjo ne tik džiaugtis tuo, ką mums davė Europa, bet ir išmokti jausti pareigą bei atsakomybę. Mokiniai pristatė plakatus su visomis Europos Sąjungos valstybėmis, o mokytojai – plakatus su svarbiausiomis Europos Sąjungos vertybėmis: Laisve, Demokratija, Teisingumu, Orumu, Tolerancija, Lygybe, Žmogaus teisių užtikrinimu. Renginį praskaidrino ir šylantis pavasario oras, skaisčiau suspindusi saulė.

Taip pat gegužės 9 dieną viena vyresniųjų gimnazistų grupė skubėjo į Ignalinos rajono viešąją biblioteką susitikti su organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovais. Renginys „Aš balsuosiu!“,  skirtas Europos Parlamento rinkimams. Renginio lektoriai pristatė savo organizacijos tikslus ir veiklas, organizavo aktyvius, vienijančius žaidimus bei diskutavo apie pasitaikančius rinkimų pažeidimus. Mokiniai pagilino pilietiškumo žinias, sužinojo apie galimybę dalyvauti „Baltųjų pirštinių“ organizacijos projektuose. Renginio dalyviai gavo dovanų – spalvotus ženklelius „Šį kartą balsuosiu. EU“.

Tą pačią gegužės 9 dieną antra gimnazistų grupė dalyvavo Ignalinos rajono viešosios bibliotekos organizuotame renginyje „YOU and ME“- susitikime su Lietuvoje pagal ERASMUS mainų programą besimokančiais studentais iš Pietų Korėjos ir Prancūzijos. Jaunuoliai papasakojo apie savo kelionę į Lietuvą, savo siekius ir viltis. Mokiniai daug klausinėjo, o pašnekovai nuotaikingai atsakinėjo. Gimnazistai labai džiaugėsi susitikimu ir naujais draugais.

Gimnazistai sakė, kad šventės įspūdžiai išliks ilgam. Įdomūs susitikimai, kita prasminga veikla ugdo pilietiškumą, teikia gyvenimo džiaugsmo.

 

Violeta Kreivėnienė, Ignalinos gimnazijos geografijos mokytoja metodininkė

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.