Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.06.14
Ignalinos gimnazistai „šoko į tėvų klumpes“

Šiandienos mokiniams labai svarbu pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes, kaupti darbo patirtį, ugdytis profesinę motyvaciją. Planuoti būsimą karjerą gimnazistams  padeda jau ne pirmus metus gimnazijoje vykstanti tradicinė visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“.


Šiemet šis renginys, kurio tikslas – padėti mokiniams pagilinti įvairias karjeros kompetencijas, įgyti naujų žinių apie profesijas, Ignalinos gimnazijoje vyko birželio pradžioje.  

Mokiniai ir mokytojai jau kelerius metus džiaugiasi bendradarbiavimu su Ignalinos miesto įmonėmis ir įstaigomis – šiais metais gimnazistai apsilankė 10 iš jų: Ignalinos rajono savivaldybėje, „Šaltinėlio“ mokykloje, Valstybės sienos apsaugos tarnybos rinktinėje, rajono visuomenės sveikatos biure,  gėlių salone „Argelada“, viešojoje bibliotekoje, restorane–kepykloje „Romnesa“, viešbutyje–restorane „Žuvėdra“, priešgaisrinėje tarnyboje ir turizmo informacijos centre. Į tėvų darbovietes gimnazistai išėjo vadovaudamiesi šūkiu: ,,Atidžiai klausykis, nebijok klausti, išmėgink!’’.

Ignalinos rajono savivaldybėje su gimnazistais bendravo savivaldybės meras Justas Rasikas. Jis papasakojo mokiniams apie savivaldybės struktūrą, paaiškino, kaip dirba gyventojų išrinkta savivaldybės taryba.  Mokiniai turėjo galimybę apsilankyti savivaldybės administracijos skyriuose, pabendrauti su specialistais. Pasak gimnazistų, apsilankymas Ignalinos rajono savivaldybėje paliko didelį įspūdį. Nuostabus kolektyvas ir darbo aplinka ne vieną gimnazistą paskatino susimąstyti apie grįžimą į Ignaliną. „Dabar žinau, kad pabaigusi politikos mokslus sostinėje, galėsiu grįžti į gimtąjį miestelį ir čia bandyti įsidarbinti. Šis projektas padeda apsispręsti dėl ateities“, – taip teigė  viena iš Ignalinos rajono savivaldybėje apsilankiusių gimnazisčių.

 

Lankydamiesi Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje, gimnazistai susipažino su šios įstaigos darbo ypatumais, bet jau kitaip,  nei tada, kai patys buvo maži ir lankė darželį. Mokiniai pastebėjo,  kad kokybiškam ugdymui būtina profesionali ir kūrybinga ugdytojų komanda, kad reikia daug pedagogikos, psichologijos žinių, kantrybės ir meilės. „Vaikai labai draugiški bei energingi, smagu su jais bendrauti, gera prisiminti nerūpestingą vaikystę. Mokyklos kolektyvas labai draugiškas. Džiaugiamės šia patirtimi“, – apsilankymą vertino gimnazistai.

Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biure mokiniai sužinojo daug naudingos informacijos apie šios įstaigos veiklą, darbuotojų kvalifikaciją, įstaigos dalyvavimą įvairiuose projektuose, žiūrėjo filmą apie priklausomybes, sužinojo apie ankstyvąją intervenciją bei sveiką gyvenimo būdą. „Tokios patirtys labai reikalingos, iki šiol apie šią įstaigą, jos veiklą beveik nieko neišmanėme“, – sakė šioje įstaigoje apsilankę jaunuoliai.

VSAT prie LRV Ignalinos rinktinėje  lankydamiesi  gimnazistai sužinojo, kaip pasieniečiai saugo Lietuvos Respublikos sieną su Baltarusijos Respublika. Mokiniams  ypač patiko kinologo pasakojimas ir pasirodymas su šunimi (pastarieji vadinami pareigūnais).  Jie sužinojo, kokių dalykų reikia stojant norint įgyti pasieniečio profesiją. Pamatė ginklus ir kitą amuniciją. Apžiūrėjo patalpas, pabendravo su specialistais. Gimnazistai įsitikino, kad pasieniečio darbas yra labai sunkus ir atsakingas. Sužinojo, kad mūsų pasieniečiai bendradarbiauja su Latvijos pasieniečiais.

Ignalinos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje gimnazistai gavo daug naudingos informacijos apie gaisrininko gelbėtojo profesiją, bet labiausiai patiko praktinis darbas: gaisro gesinimas vandeniu, mašinos kapoto karpymas, kvėpavimo aparato išbandymas, galimybė apsirengti specialią aprangą.

Gimnazistai dažnai užsuka į gėlių saloną, restoranus  „Žuvėdra“ ar „Romnesa“ kaip klientai.ׅ  Tądien  gėlių salone „Argelada“ gimnazistai susipažino su floristo profesija. Kalbinti mokiniai sakė, kad jiems patiko graži darbo aplinka, bendravimas su žmonėmis, gėlės ir labai įvairūs jų kvapai. Restorane-kepykloje „Romnesa“ gimnazistams buvo pristatyta įmonės veikla, pastato interjeras ir nauja įranga, o svarbiausia – šakočių kepimo procesas. Buvo  įdomu išgirsti šakočio atsiradimo istoriją ir apžiūrėti su tuo susijusią ekspoziciją restorane-muziejuje. Sudomino tai, kad darbas gerai apmokamas bei paklausus. Nors darbas nelengvas, bet mokiniams jis pasirodė patrauklus. Gimnazistai domėjosi, kur ir kiek laiko reikėtų mokytis, kad galėtų dirbti panašioje įmonėje. Lankydamiesi viešbutyje-restorane „Žuvėdra“ mokiniai atkreipė dėmesį į jaukų viešbutį bei  galimybė poilsiautojams užsiimti įvairia veikla: nuomotis paspirtukus ar dviračius, pramogauti UNO parke.  Aplankytose  įmonėse mūsų gimnazistai laukiami padirbėti vasaros sezonu.

Bibliotekoje grupė gimnazistų susipažino su knygų tvarkymo procedūromis. Darbuotojos pademonstravo bei leido patiems pabandyti atlikti visus žingsnius nuo gautos knygos registravimo iki išdavimo skaitytojams. Pasak mokinių, didžiausią įspūdį  paliko įvairiapusė bibliotekos veikla: darbas su naujomis technologijomis, įdomūs vykdomi projektai.

 Grupė gimnazistų vyko į Ignalinos rajono turizmo informacijos centrą. Mokiniai domėjosi turizmo informacijos centro veikla, ateities karjeros galimybėmis, darbuotojui pateikė iš anksto paruoštų ir spontaniškai kilusių klausimų, į kuriuos pastarasis išsamiai ir įdomiai atsakė. Pasak Justino, šioje įstaigoje daug įdomybių: centras dirba lanksčiu grafiku, pagal lankytojų interesus, čia galima sužinoti visą svarbią informaciją apie lankytinas vietas.  Įdomi profesija, bet reikia gerai mokėti net kelias užsienio kalbas, kad galėtum  bendrauti su  įvairių šalių turistais. Nikas norėtų plačiau pasidomėti šia profesija, sako, gerai, kad centre galima sužinoti naudingos informacijos, nusipirkti įvairiausių suvenyrų ir magnetukų dėlionę su Lietuvos svarbiausių lankytinų vietų žemėlapiu.

Grįžę į gimnaziją, gimnazistai pasidalijo išvykose patirtais  įspūdžiais su draugais, atliko renginio koordinatorės Astos Urbanaitės pateiktas užduotis apie profesinio veiklinimo vizitus, užpildė refleksijai skirtus užduočių lapus bei išradingai pateikė  svarbiausią ir reikalingiausią  informaciją stendiniuose pranešimuose.

Ignalinos gimnazija dėkoja už bendradarbiavimą:

Ignalinos rajono savivaldybei,

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklai,

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinei,

Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biurui,

 Gėlių salonui „Argelada“,

Ignalinos rajono savivaldybės viešajai bibliotekai,

Restoranui-kepyklai „Romnesa“,

Viešbučiu–restoranui „Žuvėdra“,

Ignalinos rajono priešgaisrinei tarnybai,

Ignalinos rajono turizmo informacijos centrui.

 

Ignalinos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Regina Panavienė

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.