Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.06.14
Ignalinos jaunieji paramedikai šauniai pasirodė respublikinėse varžybose

Birželio 8-10 dienomis Varėnos rajone, Burokaraistėlės kaime esančioje stovyklavietėje „Dzūkijos šilas" įvyko respublikinės „Jaunųjų mokyklos paramedikų" varžybos, kurias organizavo Maltos ordino pagalbos tarnyba. Varžėsi 11 komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Komandos turėjo parodyti teorines žinias, gebėjimą dirbti kartu ir palaikyti vienas kitą. Suvaidintomis situacijomis buvo tikrinama komandos reakcija, greitis, kritinis mastymas, teikiamos pirmosios pagalbos kokybė. 


 

Pirmą  dieną prisistatė visos komandos. Komandos kūrybiškai peržvelgė Maltos ordino pagalbos tarnybos istoriją. Kita diena buvo pilna jaudulio ir susikaupimo, nes vyko budėjimai. Kiekviena komanda pavirto paramedikų brigada ir budėdama gaudavo iškvietimus į įvykį, kurį vertintojai griežtai stebėjo ir vertino brigados bendravimą su nukentėjusiuoju, pirmosios pagalbos teikimą, tvarstymo įgūdžius. Neįprastas iššūkis komandoms buvo kliūčių ruožas, pilnas netikėtumų ir ugdantis pagalbą vieno kitam. Vakare prie laužo jaunimas šoko, dainavo, grojo gitara. Kiekvieną dieną komandos kartu su lydinčiais mokytojais ir sveikatos priežiūros specialistais šokdavo rytinės mankštos metu - „Meneaito“ , o vakare – „Lietaus“ šokius. Stovyklos dalyviai buvo supažindinti su priešgaisrine sauga: kaip saugiai užgesinti degantį puodą ant viryklės, užsidegusius riebalus keptuvėje, kaip buityje greitai ir paprastai užgesinti gaisro židinį. 

Respublikinėse „Jaunųjų mokyklos paramedikų“ varžybose dalyvavusi Ignalinos gimnazijos komanda - Tadas Umbrasas, III a kl. (komandos kapitonas), Beatričė Čeponytė, II b kl., Rusnė Šerėnaitė, II b kl., Greta Žigaitė, II b kl. - apdovanota III vietos diplomu ir medaliais. Ignaliniečiai pagrindinėse paramedikų rungtyse buvo geriausi, parodė savo profesionalumą, draugiškumą ir gebėjimą bendrauti bei susirado daug draugų. Šiame projekte su mokiniais dirba Inga Žilo, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, ir Asta Urbanaitė, paramedikų projekto vadovė.

Kitais metais gimnazistų paramedikų komanda ruošiasi vėl dalyvauti varžybose ir siekti aukštesnių pergalių.

 

 

Asta Urbanaitė

Ignalinos gimnazijos „Jaunųjų mokyklos paramedikų" projekto vadovė

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.