Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.03.01
Ignalinos literatai svečiavosi Anykščiuose

Vasario 24 dieną Ignalinos rajono literatų klubo „Lelija" nariai dalyvavo Anykščių bibliotekoje surengtame tradiciniame renginyje – naktiniuose poezijos skaitymuose „Kas švyti vasario nakties danguje?".  Į anykštėnų literatų klubo „Marčiupys" kvietimą atsiliepė bičiuliai iš Vilniaus, Ukmergės, Rokiškio, Zarasų, Ignalinos, Kupiškio, Kauno, Pakruojo, Molėtų.


Kaip sakė organizatoriai, tokio gausaus literatūros mylėtojų būrio Anykščių biblioteka seniai neregėjo. Ir seni bičiuliai, ir naujai susipažinę literatai džiaugėsi atgavusiu jėgas „Marčiupiu“ ir dalino dovanas - knygas su savomis eilėmis ar pristatančias jų kraštą. Dovanų atvežė ir ignaliniečiai. Kviesti, bet nedalyvavę Biržų, Pasvalio, Kelmės literatai atsiuntė rašytinius linkėjimus. Visus - ir svečius, ir saviškius, ir kuriančius, ir besiklausančius poezijos posmų pasveikino renginio vedėjai, o kanklininkė Jolita dovanojo nuoširdžią švelnią muziką.  Literatus sveikino rajono meras Kęstutis Tubis, nusistebėjęs, kad tiek daug bendraminčių draugėn susibūrė.  Ekrane rodomose nuotraukose skleidėsi 2014-ųjų ir 2016-ųjų metų poezijos švenčių prisiminimai.

Pirmoji renginio dalis pavadinta  „Tautiškumas poezijos posmuose“. Buvo skaitomos vaikų mintys apie Lietuvą, trispalvę, tautinį kostiumą. Literatai kviesti paskaityti šiai temai tinkančias eiles. Vėliau  prisistatė į renginį suvažiavę literatų klubai. Išsakyti linkėjimai ir padėkos naktinių poezijos skaitymų organizatoriams, skaitytos eilės. Ignalinos rajono literatų klubui „Lelija“ atstovavo Ignalinos viešosios bibliotekos bibliotekininkė, klubo kuratorė Virginija Mesropian ir savo kūryba dalijęsi Rimutė Skunčikienė, Olga Paukštienė, Lina Kovalevskienė, Bronius Šablevičius, iš Vilniaus atvykęs, save su Mielagėnų kraštu siejantis, tarmiškai rašantis poetas Gaudentas Kurila. Nuostabiomis dainomis visus nudžiugino ir  bene ryškiausia vakaro žvaigždute tapo Gintarė Lukijanskaitė. Jai ir  Olgai Paukštienei už muzikinį naktinių skaitymų foną įteikti specialūs renginio prizai.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.