Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.08.09
Ignalinos menininkė savo kūrybą pristatė Visagine

Liepos 24 - rugpjūčio 30 d. Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje-skaitykloje veikia ignalinietės keramikės Aldonos Jakubovskienės kūrybos  darbų paroda. Rugpjūčio 7 dieną bibliotekoje surengtas parodos pristatymas ir susitikimas su autore. Tai buvo šiltas pokalbis, malonus pabuvimas ir pasikalbėjimas apie kūrybą, kuri suteikia širdžiai skrydžio džiaugsmą ir dovanoja taip žmogui reikalingą savęs įprasminimo jausmą. 


Autorę kalbino bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Dalia Savickaitė. Menininkė pasakojo apie dar vaikystėje gimusį pomėgį lipdyti iš molio, dalijosi meno kūrinio gimimo istorija. Šiandien Aldona save vadina  laisva menininke, kūryboje išbandančia netradicines formas  ir neįprastas medžiagas. Kiekvienas jos darbas – nepakartojamas, savitas, žavintis profesionalumu. Tai  įvairių formų vazos, dubenys, žvakidės, figūrėlės. Tik žinantis molio savybes ir išmanantis keramikos kūrinio  gimimą, gali suvokti, kaip sudėtinga išgauti kai kurias formas.  Autorė smagiai bendravo su ją pasveikinti atėjusiais žmonėmis, atvykusiais ignaliniečiais, aptarinėjo darbus, dalijosi įspūdžiais.

Aldona Jakubovskienė gimė 1953 metais Ignalinos rajono Straigailiškio kaime. Baigusi visurinę mokyklą įstojo į tuometinį Lietuvos valstybinį dailės institutą, kur įgijo dailininko-keramiko specialybę. Nuo 1978 m. iki 1990 m. dirbo Ignalinos statybinių medžiagų gamybiniame susivienijime dailininke. Vėliau beveik 30 metų Ignalinos kultūros ir sporto centre – keramikos būrelio vadove. Tai buvę gražūs bendravimo su vaikais, mokymo ir mokymosi metai. 

Kaip sako Aldona, šiandien sunku būtų suskaičiuoti parodas ir konkursus kuriuose teko dalyvauti. Daug būrelio vaikų tapo įvairių respublikinių, regioninių bei tarptautinių parodų laureatais,  7 mokiniai surengė savo personalines keramikos darbų parodas. Menininkė ne tik mokė vaikus keramikos meno, bet ir pati kūrė, surengė 6 personalines parodas (viena jų – fotografijos). Aldomnos sukurti medaliai ir suvenyrai yra iškeliavę į Suomiją, Švediją, Vokietiją, Rusiją, Čekiją, Daniją, JAV, Australiją bei kitas pasaulio šalis.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

Nijolės Trinkūnienės nuotraukos

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.