Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2014.10.17
Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atydaryta „Langų eilėraščių“ plakatų paroda

Spalio 16 d. 15 val. Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko plakatų parodos „Langų eilėraščiai“ atidarymas. Plakatai parengti pagal konkurso „Langų eilėraščiai“, vykusio įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“, nugalėtojų tekstus. Tokia pati plakatų paroda 2014 m. rugsėjo 30 d. atidaryta ir Vokietijos Biureno mieste.


Projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ vadovė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Rita Gasiukevičienė trumpai pristatė projekto tikslus ir pagrindines veiklas. Kaip pažymėjo R. Gasiukevičienė, raštas visada buvo ir yra visų civilizacijų pagrindas, todėl labai svarbu, kad vaikai skaitytų kuo daugiau. Vaikų skaitymą reikia skatinti visais įmanomais būdais. Įgyvendinant projektą vyksta įvairūs skaitymo skatinimo konkursai, susitikimai su rašytojais, skaitymo popietės, būreliai, seminarai skaitymo pedagogams. Vienas projekto rezultatų – išleisti „Langų eilėraščių“ plakatai. Ši paroda atskleidžia, kad vaikai tikrai suvokia skaitymo svarbą. Be to, paroda yra ir puikus visų projekte dalyvaujančių partnerinių įstaigų bendradarbiavimo pavyzdys, nes kol buvo parengti „Langų eilėraščių“ plakatai, dirbo visi projekto partneriai.

„Langų eilėraščių“ konkursą organizavo Ignalinos gimnazija. Ignalinos gimnazijos lietuvių k. mokytoja Regina Panavienė trumpai papasakojo apie konkurso eigą ir džiaugėsi, kad vaikai geba kurti tikrai gražius tekstus.

Plakatų iliustracijomis rūpinosi Ignalinos kultūros ir sporto centras. Šio centro Dailės studijos vadovė Nijolė Trinkūnienė kalbėjo apie piešinių ir keramikos darbų parinkimą.

Plakatus apipavidalino ir leidybai parengė Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė pasidžiaugė puikiu visų projekte dalyvaujančių partnerinių įstaigų bendradarbiavimo rezultatu – išleistais „Langų eilėraščių“ plakatais bei informavo, kad šie plakatai jau buvo pristatyti ir eksponuojami Palangoje vykusioje Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos kartu su partneriais organizuojamoje viešųjų bibliotekų patirties sklaidos mugėje ir tarptautinėje konferencijoje „Inovacijos bibliotekose: iššūkiai ir galimybės. Lietuvos – Lenkijos – Ukrainos bibliotekų patirtis naudojant naująsias technologijas ir medijas“. Artimiausiu metu visa plakatų paroda bus pristatyta dar vienoje tarptautinėje bibliotekininkų konferencijoje Rygoje. Be to, šiuo metu tokia pati paroda vyksta ir Biurene (Vokietija).

Susirinkusiesiems buvo malonu išgirsti konkurso nugalėtojų mintis apie skaitymą. Visų tekstų autoriams L. Aleknienė įteikė plakatus su jų tekstais.

Plakatų komplektai įteikti ir visų projekte dalyvaujančių įstaigų atstovams. Artimiausiu metu plakatų komplektai pasieks visas rajono švietimo įstaigas.

        

Konkursas  „Langų eilėraščiai“:

        Nuostatai  

        Plakatai „Langų eilėraščiai“ 

        Metodinė medžiaga    

 

Daugiau apie projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“

Projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projektas vykdomas kartu su Vokietijos Biureno miesto savivaldybe. Projekto partneriai Lietuvoje – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Ignalinos gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras. 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.