Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2015.05.06
Ignalinos viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Skaitymo tendencijos Europoje"
Balandžio 30 d. Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko seminaras vaikų skaitymo skatinimo tema „Skaitymo tendencijos Europoje", į kurį susirinko viešosios bibliotekos bei filialų darbuotojos, švietimoįstaigų kalbų mokytojos, bibliotekininkės.
 
Lektorė – Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių literatūros katedros doc. dr. Asta Gustaitienė – supažindino su naujausiais šiuolaikinės lietuvių ir užsienio šalių vaikų bei paauglių literatūros aspektais, aptarė didžiausius iššūkius, susijusius ne tik su vaikų neskaitymu, bet ir su netinkamos literatūros skaitymu.

Įdomu buvo išgirsti, kad šiuo metu kinta požiūris į literatūros mokymą, jo tikslus, kinta mokymo programos, kuriose jau yra kiek kitaip žvelgiama ir į literatūros skaitymą, be to, kasdien atsiranda vis didesnis poreikis padėti vaikui spręsti kartais nevaikiškas jo problemas.

Lektorė patraukliai bei vaizdingai supažindino su šiuolaikinėmis skaitymo skatinimo programomis, kalbėjo apie Z kartos, kuriai būdingas „kilpinis" skaitymas, skaitymo ir suvokimo ypatumus, aptarė naują, estetiškai vertingiausią literatūrą vaikams bei paaugliams.

Seminarasorganizuotas įgyvendinant tarptautinį Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projekto partneriai Lietuvoje – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Ignalinos gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras. Partnerinis regionas Vokietijoje – Biureno miesto savivaldybė.

Gegužės 19 d. 14 val. kviečiame apsilankyti dar viename projekto renginyje – Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paskaitą apie skaitymo naudą skaitys Saviugdos mokyklos lektorius Vygandas Pikčiūnas.

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.