Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.07.09
Iškilmingas savivaldybės tarybos posėdis

Liepos 5 d. įvyko iškilmingas Ignalinos ir Serocko savivaldybių tarybų posėdis, skirtas Lietuvos valstybės dienai ir abiejų savivaldybių bendradarbiavimo 20-mečiui.


 

Į šventinį posėdį atvyko Serocko savivaldybės burmistras Silvestras Sokolnickis, tarybos pirmininkas Arturas Borkovskis, burmistro pavaduotojas Jozefas Zajoncas, tarybos sekretorius Tadeušas Kanovnikas, Serocko tarybos nariai, administracijos atstovai. Šventėje dalyvavo Lenkijos ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius Davidas Tomaševskis, Seimo narys Gintautas Kindurys, savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, Ignalinos rajono savivaldybės tarybos nariai, administracijos atstovai.

 

 

Iškilmingoje Paliesiaus dvaro aplinkoje susitiko dviejų istoriškai artimų valstybių atstovai. Todėl mūsų kraštietis, istorikas, habilituotas daktaras, profesorius Antanas Kulakauskas, skaitydamas pranešimą apie istorinę praeitį, Lietuvos ir Lenkijos santykius, kalbėjo:

„Esame istoriniu ir kultūriniu požiūriu reikšmingoje vietoje – naujam gyvenimui prikeltame Paliesiaus dvare. Šį dvarą galime laikyti kelių istorinių epochų jungtimi: pradedant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, o sykiu ir jungtinės Lenkijos ir Lietuvos valstybės – bajoriškosios Abiejų Tautų Respublikos – laikais, baigiant dabartine epocha, kai Lenkija ir Lietuva yra ES ir NATO narės bei strateginės partnerės, nepaisant kai kurių nesutarimų, kartu sprendžiančios gyvybiškai svarbius Vidurio Rytų Europos regiono tautų reikalus.“

Profesorius akcentavo, kad jei kalbiniu požiūriu lietuviams artimiausi latviai, tai civilizaciniu ir kultūriniu požiūriu – lenkai. Matyt, tą lėmė mūsų bendra istorija. Lietuviams ir lenkams ne kartą teko susivienyti, siekiant atlaikyti išorės priešų antplūdžius, deja, nemažai buvo ir priešpriešos tarp abiejų valstybių.

Po istorinės įžangos sveikinimo žodį tarė Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis. Jis pažymėjo, kad tai jau ketvirtas dviejų tarybų susitikimas. Pirmą kartą dviejų savivaldybių tarybos susitiko Ignalinoje švęsdamos bendradarbiavimo dešimtmetį, paskui mūsų taryba buvo pakviesta į Lenkiją. O šiais metais Ignalinos rajono savivaldybės tarybos nariai viešėjo Serocke minint bendradarbiavimo 20-metį ir štai šiandien svečiuose mūsų draugai.

„Turime kuo didžiuotis ir galime drąsiai sakyti, kad 1998 metais užmegztus partnerystės ryšius sugebėjome auginti, puoselėti ir stiprinti. Šiandien vieni kitus vadiname draugais ir bičiuliais. Per tuos metus dalijomės džiaugsmais, pasiekimais ir patirtimi, buvome kartu svarbiausių mūsų šalims ir miestams renginių metu,“ – sakė meras.

Sveikindamas iškilmingo posėdžio dalyvius Serocko burmistras Silvestras Sokolnickis kalbėjo: „Turime daug bendrų dalykų, nes kiekvienas gynėme, puoselėjome savo valstybes. Deja, kartu mums nepasisekė, nes praradome nepriklausomybę. Bet turime pasidžiaugti, kad kartu ją atgavome. Lenkija šiais metais taip pat švenčia valstybės atkūrimo šimtmetį. Džiaugiuosi, kad tokiais reikšmingais mūsų valstybėms metais švenčiame draugystės jubiliejų.“

Burmistras kiekvienam ignaliniečiui ir kiekvienam lietuviui linkėjo gražaus gyvenimo, o šaliai – gražios ateities.

Deja, Silvestras Sokolnickis pažymėjo, kad birželį sukako 28 metai kaip yra Serocko burmistras ir daugiau į šias pareigas nekandidatuos. „Baigiau savo misiją, bet nereiškia, kad daugiau nebūsiu Ignalinoje,“ – sakė Serocko vadovas.

Serocko tarybos pirmininkas Arturas Borkovskis pasidžiaugė, kad visa taryba, nepriklausomai nuo partijų ir įsitikinimų, visada vienbalsiai pritaria bendradarbiavimui su Ignalina.

Sveikindamas posėdžio dalyvius, Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius Davidas Tomaševskis pabrėžė, kad ambasada visada palaiko tokio lygio bendradarbiavimą. Svečias pasidžiaugė tokia ilga ir prasminga dviejų savivaldybių draugyste.

 

Ypatingą dovaną susirinkusiems įteikė Seimo narys Gintautas Kindurys. Jis perskaitė Seimo Pirmininko sveikinimą, kuriame rašoma:

„Lietuvių ir lenkų tautų bendrystė – tai istorinis reiškinys, padėjęs kurti ir atkurti abiejų tautų valstybingumą.

Sveikinu Lietuvos ir Lenkijos valstybių atkūrimo šimtmečio bei Jūsų savivaldybių bendradarbiavimo 20-mečio proga. Dalijantis patirtimi, gimsta sėkmės idėjos, kurios užtikrina darnią ateitį. Dėkoju Jums už neblėstančias pastangas stiprinti Lietuvos ir Lenkijos žmonių draugystę. Linkiu pelnytai didžiuotis kartu nuveiktais darbais. “

Taip pat Ignalinos rajono savivaldybės tarybai ir Serocko delegacijai Gintautas Kindurys įteikė įrėmintas Nepriklausomybės akto kopijas.

 

Iškilmingame posėdyje už darbus plėtojant Ignalinos ir Serocko bendradarbiavimą pagerbti Danuta Jatulienė, Darginas Mikėnas, Bronislavas Cicėnas ir Janina Berezina.

Danuta Jatulienė buvo abiejų savivaldybių draugystės pradžios liudininkė. Prieš 20 metų tuometinis meras Bronis Ropė ir buvusi tarybos sekretorė Danuta Jatulienė, dalyvavę Lenkijos ir Lietuvos savivaldybių forume Lenkijoje, susipažino su Serocko savivaldybės vadovais. Abi šalys pajuto bendrystę, rado nemažai panašumų ir nuo tada tęsiasi graži draugystė.

Ignalinos kultūros ir sporto centras ir jo vadovas Darginas Mikėnas kasmet Serocko vaikų ir jaunimo grupėms organizuoja poilsį Ignalinoje, rūpinasi prasmingu laisvalaikiu.

Ypatingai dėkota Janinai Berezinai, kuri beveik nuo pirmųjų susitikimų lydi lenkų delegacijas ir joms vertėjauja.

Posėdį vainikavo mūsų krašto auksinių balsų – Birutės Paukštienės ir Aldonos Čeponienės – atliekamos dainos. Joms akomponavo mokytoja Laima Kutrienė ir jaunoji Ignalinos talentė smuikininkė Monika Sapiegaitė.

Paliesiaus dvaro administratorė Birutė Jaškūnienė svečiams dovanojo trumpą ekskursiją po dvarą.

Svečiams pasiūlyta ir turininga laisvalaikio programa. Jie lankėsi Ignalinos krašto muziejuje, bibliotekoje, gimnazijoje, vyko į Vilnių, svečiavosi „Paukščių kaime“. O liepos 6 d. buvo kartu su ignaliniečiais ir miesto svečiais Laisvės aikštėje giedant „Tautišką giesmę“.

Vėliau burmistras Silvestras Sokolnickis ir delegacija buvo pakviesti pasirašyti savivaldybės svečių knygoje.

 

Parengė Laima Sidorenkienė

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.