Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.04.18
Jaunieji filologai susitiko prie jūros

Tris atostogų dienas Palangoje praleido mūsų rajono jaunieji filologai: Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos abiturientas Vaidotas Seliukas, Ignalinos gimnazijos antrokas Ignas Mudėnas bei trečiokė Darija Žuravliova. Buvo kviesta ir tos pačios gimnazijos ketvirtokė Simona Skrebutėnaitė, bet ji negalėjo vykti. Mokinius lydėjo Nijolė Keraitienė ir Neringa Mudėnienė. Keturiasdešimt devintasis Jaunųjų filologų konkursas į pajūrį sukvietė per šimtą geriausių šalies mokyklų kūrėjų, kurių darbus vertino ir analizavo žinomi rašytojai, mokslininkai, vertėjai. Džiaugiamės, kad šįmet į respublikinį etapą pateko visi mūsų rajono siųsti darbai – tai jau svarus įvertinimas.


Ką veikėme? Po atidarymo, kuriame galėjome pasigėrėti puikiu Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių koncertu, visas dienas įtemptai dirbome. Vaidoto ir Darijos rašiniai buvo siųsti į publicistikos sekciją, kurioje juos kvalifikuotai, reikliai ir draugiškai išnarstė rašytoja Gintarė Adomaitytė ir filosofas, žurnalų „Naujoji Romuva“ bei „Pašvaistė“ redaktorius Andrius Konickis. Labai smagu, kad pirmąją dieną visi skaitė vieni kitų darbus, žymėjosi pastabas, rinko favoritus, o jau kitądien virte virė diskusijos. Iš tiesų didžiulis džiaugsmas klausyti aktyvių, įdomių jaunų žmonių, mokančių ir pagirti kolegos rašinį, ir argumentuotai išsakyti kritiką. Abiejų mūsų rajono mokinių darbai turėjo daug skaitytojų, sulaukė ir pagyrimų, ir pastabų tiek iš bendraamžių, tiek ir iš komisijos. Džiugino ir jų pačių aktyvumas, šiltas, betarpiškas bendravimas, gebėjimas vertinti ir argumentuoti. Tiek teigiamos energijos jau seniai beteko patirti.

Ignas Mudėnas su mama Neringa Mudėniene dirbo tautosakos sekcijoje. Jie gražiai pristatė savo darbą, gavo daug naudingų patarimų. Mokslininkės Bronė Stundžienė ir Vita Ivanauskaitė-Šeibutienė pasiūlė tęsti darbą toliau ir atvykti į konkursą kitąmet.

Antrąjį vakarą vyko mokinių kūrybos skaitymai. Juos vedęs poetas Ričardas Šileika linksmai nuteikė visus ir paragino kurti laisvą, kupiną jaunatviškų pakvailiojimų atmosferą. Tad skaitė jaunieji kūrėjai visaip: kas stovėdamas, kas sėdėdamas, o kas ir ant grindų atsigulęs. Mūsų Darija pasirinko skaityti savo darbo ištrauką sėdėdama ant stalo. Be abejo, visi tekstai buvo sutikti šiltai, palydėti plojimų.

Reikia nepamiršti, kad didžiulis traukos objektas kasdien buvo jūra, tad ir vaikščiota prie jos ir su senais, ir su naujais pažįstamais, gėrėtasi bangomis, džiaugtasi vis pro debesis išlendančia saule. Trečią dieną visiems norintiems surengta įdomi ekskursija po Palangą, aplankėme ir Gintaro muziejų.

Tačiau labiausiai visi laukia apdovanojimų ceremonijos. Šio konkurso garbei reikia pasakyti, kad beveik pusę amžiaus jis kantriai ir be paliovos moko jaunuosius kūrėjus dviejų svarbių dalykų: nepasipūsti ir nesusireikšminti laimėjus bei nesugniužti ir nenusivilti nieko negavus. Abu reiškiniai yra pavojingi jaunam. Tačiau apie tai taikliai prabilo vertinimo komisijos pirmininkas literatūrologas Regimantas Tamošaitis: ilgametė konkurso istorija rodo, kad apdovanotasis nebūtinai taps garsus ir žinomas, o daugybė kažkada net nepakviestų sėkmingai kuria ir yra spausdinami. Žymiai svarbiau, pasak jo, yra kultūros terpė, kuri tokiame konkurse suklesti, ir visus jungianti jaunystės bei kūrybos dvasia. Paklausę tokių išmintingų žodžių, mūsų vaikinai džentelmeniškai pasidžiaugė tiek Darijos, tiek Simonos (ji konkursui pateikė vertimą iš anglų kalbos) laimėtomis trečiosiomis vietomis. Iš tiesų, visi laimėjome labai daug: bendravimo ir bendradarbiavimo pamokas, daugybę kūrybinių idėjų, galybę geros nuotaikos ir svarų kultūrinį prisiminimą ateičiai: o pameni, kai buvom susitikę Palangoj, Jaunųjų filologų konkurse...

Nijolė Keraitienė,

Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokytoja

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  

 


  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.