Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.11.30
Jaunimas džiaugėsi „Kitoks KosTmosas“ muzika

Lapkričio 29 d. vakarą, iškart po dienos darbų visi, kas nepatingėjo, pateko į kosmosą: Ignalinos rajono mokinių asociacija pakvietė į savo tradicinį renginį, kuris visiems labiau žinomas „Osmoso“ pavadinimu (šio renginio idėja priklauso dabar Niujorke gyvenančiai ir kuriančiai ignalinietei Simonai Smirnovai). Šiemet tai buvo „Kitoks KosTmosas“ .


Per daugelį šio jaunimo muzikos renginio gyvavimo metų Ignalinos krašto žmonės turėjo galimybę išgirsti jaunų žmonių atliekamos įvairiausio stiliaus muzikos. Bet svarbiausia, kad šis renginys nuo pradžios iki galo yra paties jaunimo: ir organizatoriai, ir vedėjai, ir atlikėjai – tik jauni žmonės.

Šį kartą susirinkusiųjų (o jų buvo pilnutėlė Ignalinos kultūros ir sporto centro fojė) ausis, akis ir širdis glostė 5 atlikėjai. Publikai apšildyti buvo pakviestas ignalinietis Nojus Karaliūnas su draugais. Nojui 17 metų, vaikinas su muzika koja kojon žingsniuoja nuo 6-šerių. Gitara pradėjo groti, būdamas 8 – nerių. Kurį laiką noras muzikuoti buvo dingęs, tačiau, laikui bėgant, Nojus muziką atrado iš naujo, atsirado įkvėpimas groti. Pora metų jis grojo grupėje "Milions of Emotions" . Prieš metus pradėjo rašyti dainas, vėl pradėjo dainuoti. Nojus sako, jog jam "muzika - būdas išlieti savo emocijas".

Antroji į planetomis padabintą sceną žengė visaginietė Ieva Igumnova.  Į muzikos mokyklą mama Ievą atvedė antroje klasėje, ir tada ji dar nenumanė, kad dainuos, nes buvo daug svarbesnių dalykų, pvz., gatvės šokiai. "Bet viskas labai pasikeitė. Pradžia buvo nelengva, reikėjo įdėti labai daug darbo, pastangų, ašarų, tam skirti daug laiko. Bet galiu užtikrintai pasakyti, kad buvo verta. Dabar be dainavimo ir muzikos net neįsivaizduoju, ką veikčiau, nes, tiesą pasakius, muzika tapo mano asmenybės dalimi. Muzika mane išugdė: išmokau dalintis savo jausmais su aplinkiniais ir svarbiausia -atradau save!" sako mergina.

Anykščių r. Troškūnuose gyvenantis Aurimas Bareikis savo balsu, gitaros garsais ir vien tik savo kūrybos dainomis visus nukėlė į Meilės planetą. "Jau gan ilgai groju gitara, rašau dainas. Muzika padėjo man išgyventi sunkiausius gyvenimo momentus, ir lydi mane nuo pat mažų dienų. Tikriausiai didžiausias mano tikslas yra įkvėpti žmones meilės aplinkiniams, nes būtent meilė, mano manymu, yra tai, kas veda mus pirmyn! Garsai - tokie pat seni kaip ir žmonija, todėl manau, kad geriausias būdas pasiekti žmones yra per garsus ir muziką. Būtent tai ir stengiuosi padaryti."

Kiek užsisvajojusią nuo Aurimo dainų publiką išjudino Mantas Sakalauskas. Dar besimokydamas mokykloje, jis buvo vienas iš tų žmonių, be kurio nepraeidavo nė vienas renginys ar koncertas. Tačiau vaikinas prisipažįsta, jog pradėti daryti kažką daugiau, vis trūkdavo drąsos ir pasitikėjimo savimi, todėl vos tik pradėjęs studijuoti, nusprendė, jog muzika liks tik hobiu. Tačiau po pusmečio studijų, Mantas sulaukė pasiūlymo prisijungti prie naujos grupės. Atlikėjas sako: "Grupėje įgijau trūkusios drąsos ir patirties, pasitikėjimo savimi, kuris mane paskatino žengti dar didesnį žingsnį ir pradėti savo solinę muzikinę veiklą. Ir šiandien mažais žingsneliais pildau šią savo svajonę!"

 Paskutinė scenoje pasirodė visų labai laukta šių metų Eurovizijos konkurse Lietuvą atstovavusi Ieva Zasimauskaitė.  "Muzika man yra antras kvėpavimas, dainos yra mano sielos dienoraštis. Be galo džiaugiuosi, galėdama dainuoti ir kurti - tai yra didžiausia Dievo dovana!" prisipažįsta Ieva. Ieva ne tik atliko kelias dainas, bet skyrė laiko ir pokalbiui su susirinkusiais. Visi norintys galėjo užduoti klausimus atlikėjai, kurie buvo įvairiausi: nuo „Kiek tau metų?“, „Ar mėgsti krepšinį?“ iki „Kokios vertybės tau yra pačios svarbiausios?“. Ieva šiltai ir nuoširdžiai atsakė į visus klausimus, papasakojo apie savo laimės sampratą ir paragino visus jaunus žmones nesustoti ne tik svajoti, bet ir drąsiai siekti savo svajonių išsipildymo.

Visi atlikėjai buvo sutikti tikrai šiltai. Jiems buvo atsidėkota ne tik plojimais, bet ir renginio rėmėjų dovanomis. Tikiu, kad vakar vakare tikrai ne vienas bent akimirką pakilo aukščiau žemės ir pajuto nesvarumo būseną.

 

Asta Savičiūnaitė, Informacija apie atlikėjus - Ignalinos rajono mokinių asociacijos

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.