Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.08.13
Jaunimo diena Ilgių bendruomenėje

Rugpjūčio 12-oji paskelbta Tarptautine jaunimo diena. Ji minima nuo 1999 m. Šią dieną siekiama daugiau dėmesio skirti jaunimo problemoms, skatinti jaunimą aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje. Šiemet atkreipiamas dėmesys į įvairias besikeičiančias mokymosi formas. Jaunam žmogui ypatingai svarbus gebėjimas mokytis, leidžiantis realizuoti save moksluose, mene, sporte, kelionėse, savanorystėje ar vienijančiose veiklos. Nesustodamas tobulėti jaunimas ne tik skatina kitus ieškoti naujų žinių perteikimo formų, bet ir pats jas kuria.  


 

Asociacija Ilgių bendruomenė, jos įkurtas ir vystomas Rimšės krašto vaikų dienos centras su atvira jaunimo erdve organizavo Tarptautinę jaunimo dieną. Rodos tik tai dienai grįžo saulėta ir šilta vasara. Tai buvo aktyvi diena su vietos ir užsienio savanoriais: įdomūs ir judrūs žaidimai, flaishmobas, lobio paieškos su energingomis bendruomenės merginomis Sintija ir Žeidūne, mokymai vaikų dienos centro vaikams apie įdomius kompiuterio žaidimus, kurie padeda mokytis mokyklos programas su jaunuoju informatikos žinovu Luku, Rimšės krašto filmavimo ir fotografavimo edukacija vaikams ir jaunimui drono pagalba kartu su jaunuoju aviatoriumi Dovydu.

 

Ir dar smagesnis pavakarys jaunatviškiausioje Lietuvos bendruomenėje kartu su Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotoju Manfredu  Žymantu, Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatore Asta Savičiūnaite, JTBA Ignalinos regiono konsultantu Linu Stanaičiu bei  Ignalinos rajono tarptautinės savanorėmis Nadya Golubeva, Azize Bilek, Katya ir Lisa.

 

Ilgių bendruomenės vykdoma veikla ir įgyvendinami projektai – tai vienas iš savanorystės pavyzdžių. Bendruomenė įsteigta ir vystoma aktyvių Rimšės krašto žmonių dėka ir tai yra tik laisvalaikio užsiėmimas. Per 6 bendruomenės gyvavimo metus įgyvendinti 25 krašto vystymuisi svarbūs projektai, pritraukta 365 000 Eur investiicjų ir lėšų socialinėms veikloms iš įvairių fondų, įsteigtas ir vystomas Rimšės krašto vaikų dienos centras, aktyviai dirbama su vaikais, jaunimu ir šeimomis, gyvenančiomis nutolusiame pasienio regione.

 

Bendruomenė organizuoja socialines paslaugas ir mokymus rajono gyventojams, kuria edukacines programas, krašto viešinimo priemones, garsina kraštą Lietuvoje ir užsienyje, dalyvaudama įvairiuose projektuose. Tai svečiams pristatė bendruomenės atstovės Jūratė Tamonienė ir Viktorija Abaravičienė. O jaunimo atstovės Paulina ir Evelina papasakojo apie savo patirtus įspūdžius, naujai įgautas žinias, sudalyvavus tarptautinėse jaunimo mainų stovyklose Sorgun mieste (Turkija) ir Bergene (Norvegija), į kurias jas pakvietė Ilgių bendruomenė, tapusi tarptautinių ESASMUS+ projektų partnere.

 

Prie apskrito stalo dalyviai kalbėjo apie įgytas patirtis, naujas idėjas, galimybes tapti tarptautinius savanorius priimančia organizacija. Savanoriai iš Turkijos, Prancūzijos, Rusijos pasidalino savo patirtimi ir vykdoma veikla Aukštaitijos nacionaliniame parke ir Ignalinos rajono viešojoje bibliotekoje.

Savanorystė – galimybė jaunimui mokytis kitaip. Savanoriška veikla sudaro galimybes jaunam žmogui mokytis, pažinti naujas sritis, išsiaiškinti profesinius polinkius viską atliekant patyriminiu būdu, taip pat skirti savo laiką kitiems, tiems kas laukia pagalbos ar tiesiog dėmesio.

Ilgių bendruomenė

Jaunatviškiausia  bendruomenė'2016

http://ilgiubendruomene.lt

https://www.facebook.com/ilgiubendruomene/

 

Viktorija Abaravičienė

Foto: Asociacijos Ilgių bendruomenės

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.