Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.11.13
Juostų pynimo seminaras

Etninės kultūros pagrindų ugdymas glaudžiai susijęs su visu bendrojo lavinimo ugdymo turiniu. Gimtoji kalba, istorija ir tautodailė – etninės kultūros pamatas, kurio dėka geriau suprantame tautos socialinę ir kultūros istoriją, išsiugdome meilę tėvynei, pilietinę savimonę ir tautinį tapatumą. Tačiau dirbant mokytojams atsiranda poreikis nuolat papildyti turimas etnokultūros žinias, ieškoti naujovių, kuriomis galėtų sudominti mokinius. Tad lapkričio 10 dieną grupė Ignalinos rajono dailės ir technologijų, priešmokyklinio ugdymo pedagogų lankėsi Turmanto pagrindinėje mokykloje, kur juos maloniai sutiko direktorė Nina Domackienė.


Ignaliniečiai į Turmantą vyko mokytis pinti tautinių juostų. Seminarą „Nupink smagią juostą LIETUVAI“, skirtą Lietuvos šimtmečiui, vedė mokytojos Giedrė Mičiūnienė ir Natalija Oginskienė.

Kadangi Aukštaitijoje paplitusios pintinės juostos, praktinio užsiėmimo metu seminaro dalyviai mokėsi pinti dviem skirtingais būdais. Susipažino su  juostų simbolika, spalvomis, ornamentika ir vytinių juostų audimu. Lietuvių juostos ir jų ornamentai yra vienas ryškiausių tautinio tapatumo simbolių.

Įgytas žinias mokytojai panaudos praktinėje veikloje su savo ugdytiniais. Nupintomis juostomis galės patys pasipuošti, panaudoti  jas buityje ar padovanoti.

Pavasarį, per Velykų atostogas, Turmanto pagrindinės mokyklos bendruomenė planuoja atvažiuoti į Įgnalinos kultūros ir sporto centro dailės studiją pas mokytoją Nijolę Trinkūnienę mokytis marginti margučių vašku.

Dėkojame Ignalinos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centrui už galimybę išvykti į seminarą.

 

Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos tecnologojų vyr. mokytoja Dalė Čepulienė

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.