Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.07.08
Kaip šventė mūsų miesteliai ir kaimai?

Lietuvos Valstyvės dienos šventiniai renginiai ir Tautiškos giesmės giedojimas Ceikiniuose, Vidiškėse, Naujajame Daugėliškyje, Tverečiuje, Linkmenyse, Mielagėnuose, Rimšėje, Šiūlėnuose, Palūšėje...


Ceikiniai

Liepos 6 d. Ceikiniai atšventė Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Nuo 18.30 val. Ceikinių kultūros namuose vyko šaškių varžybos, 20.00 val. ceikiniečiai ir miestelio svečiai jėgas išbandė smiginio rungtyje, o 21.00 val. Ceikinių estradoje nuskambėjo pagrindinis liepos 6-osios akcentas – kartu su viso Pasaulio lietuviais buvo sugiedota „Tautiška giesmė".

Po visą Žemės rutulį apglėbusio Lietuvos himno skambesio dar neskubėta skirstytis į namus: apie Lietuvos valstybės kūrimąsi pasakojo renginio vedėjas Ugnius Dikmonas, savo melodijas Lietuvai dovanojo Juditos ir Jauniaus Čibirų duetas, mažosios solistės Aida Čičiurkaitė ir Joneta Čibiraitė, Mildos Dikmonienės, Rūtos Kajėnės ir Antano Laurinavičiaus tercetas.

Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginyje dalyvavo ir Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius. Jis sveikino visus su Valstybės diena bei įteikė medalius šaškių ir smiginio varžybų laimėtojams. Pirmoji vieta šaškių rungtyje atiteko Mečislovui Martinėnui, antroji – Danguolei Kajėnienei, trečioji – Onai Vitkauskienei. Taikliausiai strėlytes mėtyti sekėsi Raimondai Dudėnaitei (405 taškai), antrą vietą užėmė Vladas Stakauskas (404 taškai), trečiąją – Ona Vitkauskienė (387 taškai).

Sveikiname laimėtojus ir nuoširdžiai džiaugiamės visais, kurie Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną šventė Ceikiniuose!

Renginio akimirkas žiūrėkite: https://www.facebook.com/GrojantysCeikiniai/videos/350851692494746/

Ceikinių kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė Rūta Kajėnė,

Ryčio Kajėno nuotraukos


 Vidiškės

 

Liepos 6 d., artėjant 21 val., Vidiškių kultūros namų kiemelis prisipildė patriotinės nuotaikos kupinų Vidiškių gyventojų. Tądien čia buvo smagiai paminėta Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. „Giedos lietuviai Himną brangų, pasklidę po pasaulį. Aukšti piliakalniai išgirdę, ilgai jo aidą saugos“, – šiais žodžiais renginio vedėja Viktorija Čibirė pradėjo Valstybės dienos renginį. Ir išties... Netrukus suskambo vidiškiečių giedama „Tautiška giesmė“, viso pasaulio lietuvius vienijanti jau dešimt metų.

 

Patriotinę nuotaiką savo dainomis sustiprino Vidiškių meno mėgėjų kolektyvas „Verpetas“, o kolektyvo narės Irutė ir Liongina Lietuvai išsakė gražiausių palinkėjimų bei skaitė eiles. Didelio susidomėjimo, šypsenų bei garsių plojimų sulaukė viktorina apie Lietuvą: vidiškiečiams nebuvo sunku įminti, kokia vietovė buvo pirmoji Lietuvos sostinė, kada vyko Saulės mūšis, kiek raidžių sudaro lietuvišką abėcėlę ir t.t.  

Šventinis minėjimas buvo užbaigtas lietuvių liaudies daina „Žemėj Lietuvos“. Tai visiems gerai žinoma daina apie Žemę, kurioje gyveno mūsų protėviai, kurioje gyvename mes, kurioje gyvens mūsų ainiai. Apie Lietuvą –Tėvynę mūsų.

 

Vidiškių kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė Viktorija Čibirė


Naujasis Daugėliškis


Kur gimėm, kur augom, kur žemė šventa
Sustokime, sesės ir broliai
Užtraukime dainą, kurią kažkada
Dainuodavo mūsų senoliai (Jonas Strielkūnas)

Kasmet Liepos 6-ąja dieną švenčiame Valstybės. Mūsų šalis ir yra unikali tuo, kad vieną ir tą pačią dieną , sutartą valandą , visame pasaulyje giedanti savo valstybės himną . Tai stipru, tai unikalu.  Naujojo Daugėliškio kaimo  žmonės kartu su viso pasaulio lietuviais taip pat giedojo Tautišką giesmę. Prasmingai ir linksmai paminėjome Valstybės dieną: pasveikinome 80-ojo jubiliejaus proga miestelio šviesuolę Valeriją Artimavičienę, ją papuošėme vainiku. 

Klausėmės Rimos Ulevičiūtės eilių. Dainomis sveikinome Mindaugus, šokome skambant lietuviškoms dainoms, kurias atliko Vitalijus Laptevas iš Švenčionėlių. Kartu su  Daugėliškio krašto bendruomene šildėmės ne tik šokiais, bet ir žolelių arbata, vaišinomės sūriu. Dėkojame ir džiaugiamės, kad dalyvavote mus visus vienijančioje šventėje ir paliudijote, kad ir nedidelė tauta gali daryti didelius bei reikšmingus dalykus.

Nuotraukos Indrės Gruodienės
Renginį organizavo Naujojo Daugėlškio kaimo seklyčia ir Daugėliškio krašto bendruomenė

Naujojo Daugėliškio kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė Nijolė GluchovienėTverečius

Liepos 6-ąją, kartu su viso pasaulio lietuviais, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną iškilmingai atšventė ir Tverečiaus mietelio gyventojai ir svečiai. Prieš Šventas mišias, buvo aplankyti bei padėta gėlių krepšeliai prie paminklų Tverečiuje „Amžina garbė Tverečiaus parapijos kovotojams dėl Lietuvos laisvės“ ir „1919-1920 metų Nepriklausomybės kovų Tverečiaus valsčiaus savanoriai".

20.00 val. Tverečiaus miestelio gyventojai ir svečiai susirinko į Švč. Trejybės bažnyčioje  aukojamas Šventas mišias. Po mišių Didžiasalio "Ryto" gimnazijos mokytoja Nijolė Keraitienė papasakojo apie Valstybės dienos prasmę, Tverečių, jo žmones.

21.00 val. kartu su viso Pasaulio lietuviais sugiedojome „Tautišką giesmę". Po iškilmingai suskambėjusios „Tautiškos giesmės“ klausėmės Lijanos Stakauskaitės atliekamų dainų apie Lietuvą. Koncertui pasibaigus miestelio gyventojai ir svečiai buvo pakviesti į kaimo seklyčią, kur buvusi medikė Marija Popova papasakojo apie įvairių žolelių vartojimą. Vėliau gėrėme šviežiai užplikytų žolelių arbatą ir bendravome.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems šioje  gražioje šventėje.  

Laisvalaikio organizatorė Ona Rimšelytė

Už nuotraukas dėkojame Janinai Paulavičienei ir Gintautui Bilinskui

Mielagėnai

Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos vakarą ir Mielagėnų miestelyje  ,,Tautiška giesmė" buvo giedama miestelio kryžkelėje, prie paminklų karų ir pokario aukoms. Dalyviams renkantis prieš himno giedojimą, dr. Leonardui  Varnui pritariant armonika, buvo padainuota keletas visiems žinomų dainų. Šį kartą himną giedoti Mielagėnuose susirinko  gan gausus būrys. Čia buvo ne tik Mielagėnų miestelio ir palaimintojo Jurgio Matulaičio globos namų gyventojai su gerbiamu klebonu Marijonu Savicku priešakyje, atvyko čia  ir Mėšonių, Paliesiaus, Salomiankos, Juodagalvių, Leipuškės kaimų gyventojų ir jų svečių.


Linkmenys

 

   Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena – Valstybės diena švenčiama liepos 6  d. Jau tradicija tapo šią dieną ,,Tautišką giesmę“, vienijantis su visos Lietuvos ir pasaulio lietuviais, giedoti parkelyje prie kunigaikščio Lengvenio skulptūros.  Susirinko nemažas būrys linkmeniškių ir svečių, kad primintų sau ir kitiems, jog  „lietuviais esame mes gimę", kad mes mylime savo šalį,  esame vieningi.

    Nuskambėjus tautiškai giesmei, sveikinimo žodį tarė Linkmenų seniūnijos seniūnas Jonas Alekna, ąžuolo lapų vainiku pasveikinome vienintelį į šventę atėjusį Mindaugą, nors jų Linkmenų seniūnijoje turime 5, ir jiems visiems buvome nupynę po vainiką. Viso vakaro maloniausia staigmena – pačių mažiausių šventės dalyvių patriotizmas, jų su meile giedamas  Lietuvos himnas , bei Adrianos ir Ievutės padainuota daina apie Lietuvą ,,Raudoni vakarai“.

 

 Visi aktyviai dalyvavo viktorinoje apie Lietuvą. Geriausiai sekėsi Sigitui Mackoniui. Daug tą vakarą buvo sudainuota patriotinių dainų apie Lietuvą, apie  mūsų kraštą, ilgai nieks nesiskirstė į namus, pindami į  žinomų lietuvių liaudies dainų pynę vis naujas dainas.

 

Linkmenų filialo laisvalaikio organizatorė

Marytė Alesionkienė

Kazitiškis

Liepos 6 d. 21 val. Kazitiškio parke prie senojo ąžuolo susirinko kaimo bendruomenė ir svečiai, kurie visi kartu giedojo V. Kudirkos ,,Tautišką giesmę'', minėjo Valstybės dieną.  Turime šią dieną, kai visų širdys plaka dažniau, dieną, kai pasididžiavimas savo kilme sujungė visą pasaulį, kuriame naują tradiciją vardan pagarbos mūsų šaliai ir jos žmonėms.
 
 
,, Mes kiekvienas turim savo Lietuvą, kur tik viena tėra tokia troba, toks rankšluostis, toks suolas, toks gaivus vanduo''– eilėmis kalbėjo šventės vedėja Valerija Aleknienė. Visus susirinkusius pasveikino seniūnaitė Rasa Trubilienė, ji sakė, kad tereikia ištarti kiekvienam sutiktam žodį ,,labas'', ir tai bus didžiausias pilietiškumo žodis, kiekvienas sutiktas ir pasveikintas praeis su šypsena. Su švente sveikino bažnyčios atstovas Stanislovas Kasperavičius. Sėkmės, sveikatos linkėjo visiems susirinkusiems, sveikino su Valstybės diena, dėkojo Kazitiškio saviveiklininkams, kurie noriai dalyvauja renginiuose.
Buvo skaitomos ištraukos S.Daukanto, K. Donelaičio, Just. Marcinkevičiaus. Skambėjo dainos Kazitiškio ansamblio atliekamos dainos Kazitiškio ansamblio Kazitiškio ansamblio Kazitiškio ansamblio „Kazitiškiečiai'', tai ,,Lietuva'', ,,Jaunystė tėviškėje'', kurią sukūrė Aldona Kalamėnienė-Šeduikienė, „Mano kraštas'', ir pabaigoje renginio visi dainavo tradicinę dainą „Žemėj Lietuvos''.
Ačiū skaitovams Lukui ir Valerijai, dainininkams Aldonai, Laimai, Stasei, Aldonai, Pranui, Jonui, Onutei, pagalbininkui Vladui, Audriui ir Andriui, ir, žinoma, Jums, mieli susirinkusieji šį gražų, saulėtą liepos 6-ios vakarą.
                      Gyvuoki, brangi mūs šalele,
                      šiandieną laisva ir lyg perlas šviesi,
                      nepriklausoma mūsų Tėvyne,
                      žydėki per amžius mūs, Lietuva brangi.
                                                   ( V.Šeduikis)
Kazitiškio seklyčios laisvalaikio organizatorė Danutė Gasiūnienė
Už nuotraukas ačiū Rasai K.


Šiūlėnai

Tautiška giesmė ypatingai gražiai skambėjo ant Mažuloniu piliakalnio. Šventės organizatorė Marijona Lukoševičienė dėkoja Arūnui Sekonui ir jo dukrai, Petrui Medeišiui, Ugnei Čibiraitei, visiems visiems, kurie atėjo, atvažiavo, dainavo, skaitė eiles ir buvo kartu.


Palūšė

Palūšės kaimo gyventojai ir bendruomenės nariai Lietuvos himno giedoti rinkosi prie senosios bažnytėlės. Valstybės diena čia paminėta iškilmingai ir tikrai linksmai, besigrožint nuostabia panorama. 


Rimšė

Bendruomenė gausiai susirinkusi kartu VSAT Pūškų užkardos pareigūnais giedojo tautišką giesmę. Prieš 10 metų, 2009 m., bendruomenė aktyviai prisijungė prie šalies iniciatyvos, ir kasmet mūsų gretos tik didėja. Ilgių bendruomenė siunčia šilčiausius linkėjimus visai Lietuvai ir linki visiems išlikti pilietiškais, mylėti savo šalį bei stengtis dėl jos gerovės.
 
 
ASOCIACIJA ILGIŲ BENDRUOMENĖ
Jaunatviškiausia bendruomenė
  
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.