Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.03.08
Kalbėta apie smurto atpažinimą ir prevenciją

2017 m. kovo 7 d. Vaiko teisių apsaugos skyrius organizavo susitikimą  Ignalinos rajono ugdymo įstaigų  socialiniams pedagogams ir seniūnijų socialiniams darbuotojams, kurio metu informaciją apie smurto artimoje aplinkoje atpažinimą bei prevenciją  pateikė  Panevėžio apygardos Utenos apylinkės prokuratūros prokurorė Gražina Valinčienė ir Ignalinos rajono policijos komisariato vyresnioji tyrėja Loreta Juodelienė.


 

 

 

Visi mes turime jausmus ir emocijas, tačiau ne visi vidinę nuostatą ir požiūrį į kitą žmogų (taip pat ir mažą) kaip į pagarbos vertą asmenį. Šis požiūris padeda kritinėse situacijose nepakelti balso ar net ir rankos, žodžiu ar veiksmu neužgauti greta esančio. 

Saugi visuomenė yra bendras mūsų visų uždavinys. Vaikus būtina drausminti, nustatyti tam tikras ribas, kitaip jie užaugs agresyvūs ir nejaus pagarbos kitiems žmonėms. Yra daug auklėjimo priemonių ir metodų, tačiau bet kokiu atveju negalima toleruoti smurto. Mušimas neatgraso nuo netinkamo elgesio, o tik įskiepija supratimą, kad toks elgesys yra normalus. Tačiau tyrimai ir praktika rodo, kad dažniausiai netinkamai, net nusikalstamai pasielgia šeimoje mušti vaikai.  Agresija gali pasireikšti skirtingai, vaikai skriaudžia kitus arba žaloja save, yra linkę į savižudybę ir depresiją. Augdami smurtinėje aplinkoje jie negauna  teisingo elgesio pagrindų ir suvokimo apie tai, kokia turi būti saugi ir stabili šeima. Todėl atsakingi tėvai neturėtų ginti smurtautojo, meluoti, dangstyti ar kaip kitaip slėpti prievartos. Negalima aukoti vaiko gerovės dėl materialinių sumetimų ar savo interesų.

Kurdami saugią aplinką ir rūpindamiesi visuomenės ateitimi, mes privalom prisiminti asmeninę atsakomybę – ne tik nesmurtauti, bet ir netylėti, kuomet matome,  kad greta esančiam, mažam ar dideliam, reikia pagalbos. Tik bendros mūsų visų pastangos ir neabejingumas padės išgydyti įsisenėjusias žaizdas.

/go.php/lit/Psichosocialine-pagalba-eimai/1687

Vaiko teisių apsaugos skyrius

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


 


 

  
  

 


  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.