Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.07.02
Kontrolės komiteto posėdyje

Liepos 2 dieną įvyko Ignalinos rajono savivaldybės Kontrolės komiteto posėdis. Posėdyje dalyvavo komiteto pirmininkė savivaldybės tarybos narė Ona Zaleckienė, pavaduotojas Alfonsas Gasparavičius, komiteto nariai Aušra Čeponienė ir Jonas Baltakis. Buvo apsvarstyti klausimai dėl pritarimo Ignalinos rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos per pirmąjį šių metų pusmetį atliktų auditų ataskaitoms bei dėl pritarimo Ignalinos rajono savivaldybės turto ir finansų valdymo konsoliduotų ataskaitų rinkinių išvadoms.


Atliktus auditus pristatė Kontrolės ir audito tarnybos auditorė Stasė Bareckienė. Ji minėjo, kad tarnyba teikė išvadas dėl ilgalaikių paskolų limito, dėl ilgalaikės paskolos ėmimo, atliko konsoliduotų ataskaitų rinkinio vertinimą, savivaldybės biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinio vertinimą. Taip pat buvo atlikti trys finansiniai ir teisėtumo auditai Ignalinos miesto, Naujojo Daugėliškio ir Vidiškių seniūnijose bei keturi auditai savivaldybės biudžetinėse įstaigose: Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykloje, Vidiškių gimnazijoje, Ignalinos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir Ignalinos kultūros ir sporto centre.

Kaip minėjo auditorė, patikrintų įstaigų vidaus kontrolės sistema yra puikiai sutvarkyta ir finansininkų darbu galima pasidžiaugti. Konsoliduotų ataskaitų rinkinių duomenys atitinka pirminius dokumentus ir jokių pažeidimų ar nukrypimų nebuvo rasta.

Komiteto posėdyje plačiau buvo aptartas  Kontrolės ir audito tarnybos siūlymas dėl turto registravimo. Auditų metu nustatyta, kad seniūnijose yra nemažai turto (daugiausia tai keliai ir gatvės), kuris neįregistruotas ilgalaikio turto registre. Į komiteto posėdį buvo pakviesti Finansų valdymo ir apskaitos skyriaus vedėja Vijolė politienė ir Investicijų, planavimo ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Ričardas Trimonis. Jie patvirtino, kad tokia problema egzistuoja ir šiuo metu savivaldybės administracija neturi reikalingų finansinių išteklių. Kaip sakė V. Politienė, iki 2010 metų kelių registracijos išvis nebuvo. Yra registruoti tie keliai ir gatvės, kurių statybai ar remontui panaudotos ES paramos lėšos. Iki 2020 metų įgyvendinti Kontrolės ir audito tarnybos siūlymus nėra galimybių, nes viso neregistruoto turto bylų sudarymas ir registracija kainuotų apie pusę milijono eurų.

Komiteto nariai pritarė Kontrolės ir audito tarnybos atliktų auditų bei turto ir finansų valdymo konsoliduotų ataskaitų rinkinių išvadoms. Dėl turto registravimo išsakytas siūlymas kiekvieniems metams numatyti tam tikrus darbus, kurie galėtų būti atlikti atsižvelgiant į finansines galimybes.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.