Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
archyvas
  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018.03.30  Kovo 23 ir 30 dienomis Rimšėje vyko edukaciniai mokymai – „Verbų rišimas „ir „Margučių marginimas“

Kovo 23 dieną į Rimšės kaimo seklyčia susirinkusios moterys atsinešė žalių ir džiovintų augalų. Vidmanta Visakavičienė susirinkusiosms moterims rodė kaip reikia susirišti „karališką“ verbą. Ramunė Prakapavičienė atvežusi kadagio ir gluosnio šakelių , su moterimis rišo tradicines verbas. Moterys aktyviai ir noriai rišo verbas, ne tik sau bet ir savo šeimai. Nors darbas reikalavo kantrybės, užtat savo darbo rezultatu galėjo pasidžiaugti kiekviena.

2018.03.30  Savivaldybės mero sveikinimas

Mieli Ignalinos rajono gyventojai, baigiasi Didžioji  savaitė – laukimo ir savo būties apmąstymo laikas. Tegul jis būna prasmingas, tegul Kristaus prisikėlimo šventė atneša ir mūsų dvasinio atsinaujinimo džiaugsmą. Pabūkime su savo artimaisiais, pasidalinkime širdžių šiluma, atleiskime ir susitaikykime... Šviesos  ir skalsos Jūsų namams, skaidrumo mintims, gėrio ir grožio prasmingiems darbams, laimės ir sveikatos. Brangių akimirkų ir naujų vilčių tebūna dosnios šios šventės. Džiugių šv. Velykų!

2018.03.30  Didžiasalio margutis

Visos seniūnijos pasistengė, kad žmonėms būtų smagu laukti švenčių – rengė margučių marginimo, verbų rišimo popietes, puošė savo erdves. O štai didžiasaliečiai miestelio centre pasistatė didelį margutį. Pagrindinius darbus atliko seniūnijos darbuotojai, o jiems talkino Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro vaikai. Spalvingas margutis džiugina akį ir visiems malonu pro jį praeinant stabtelėti, nusifotografuoti. Didžiasaliečiai džiaugiasi savo kūriniu ir linki visiems gražių švenčių! 

Už nuotrauką dėkojame Didžiasalio seniūnui Antanui Pauliukėnui

2018.03.30  Velykų medis Naujajame Daugėliškyje

Jau greitai didžiausia pavasario šventė – Velykos. Mokyklos kiemelyje augantis ąžuoliukas tai pat laukia šios šventės. Jį Naujojo Daugėliškio jungtinės priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai papuošė velykiniais margučiais.  Mažieji padirbėjo iš peties, mat nudažė daugiau nei 100 kiaušinių. Kaip smagu dabar vaikams pro langą grožėtis Velykiniu medžiu!

2018.03.30  Paukščių sutikimui pasiruošta

Nuo kovo pradžios visos Ignalinos rajono įstaigos ir įmonės buvo kviečiamos prisijungti prie akcijos "Sutikime 100-mečio paukščius" ir padovanoti po inkilėlį sugrįžtantiems paukščiams. Akciją organizavo savivaldybės administracijos aplinkos apsaugos inžinierius Simonas Kajėnas ir Ignalinos miesto bendruomenės atstovė Agnė Ambrozaitienė. 

2018.03.30  Savivaldybės tarybos posėdyje

Kovo 29 dieną įvyko 3-iasis šiais metais Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Buvo apsvarstyti 37 klausimai, priimti 36 sprendimai (pritarta 4 ataskaitoms, išklausyta viena informacija). Savo metų veiklos ataskaitas pateikė savivaldybės meras ir savivaldybės administracijos direktorius, pristatyta savivaldybės administracijos skyrių, įstaigų  veikla. 2017 m. savivaldybės ataskaita tarybos nariams pateikta ir atskiru leidiniu, kuris bus dalijamas gyventojams.

2018.03.28  Ignaliniečių įvertinimas "Muzikos talentų lygoje 2018"

Kovo 25 dieną IV tarptautiniame vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų meninės raiškos konkurse "Muzikos Talentų Lygoje 2018" dalyvavo Ignalinos Česlovo Kudabos solistai Mantas Bendorius ir Liveta Kavaliauskaitė (vadovė Vida Ksenzovienė). Iš viso buvo vertinti 64 solistų pasirodymai. Nominacijoje "Lietuviška daina" ir "Tau, Lietuva" Mantas Bendorius įvertintas I vieta, o Liveta Kavaliauskaitė – III vieta. Ignalinos Česlovo Kudabos solistas Mantas Bendorius pakviestas į finalinį TV Gala koncertą, kur pasirodys pirmųjų vietų nugalėtojai.

2018.03.28  Papuoškime Velykų medį

Lietuvoje plinta graži tradicija belaukiant šv. Velykų medžio šakeles ar visą medį dekoruoti margučiais. Tokie Velykų medžiai džiugina akį, o jų puošimas – tai smagus bendras darbas, į kurį gali įsijungti ir maži, ir dideli. Šiais metais Ignalinos miesto seniūnija Laisvės aikštėje pastatė berželį, kuris nuo pirmadienio puošiamas įvairaus dydžio margučiais.  Trečiadienį medelį aplankė "Žiogelių" grupės vaikai iš "Šaltinėlio" mokyklos. Jie atnešė ir ant medelio sukabino 55 margučius. Margučius darė visos darželio grupės. 

2018.03.27  Kovo 27-oji – Tarptautinė teatro diena

Pasauliui švenčiant Tarptautinę teatro dieną nuoširdžiai dėkoju Ignalinos mėgėjų teatro „Salos“, Ignalinos gimnazijos teatro „Iki“ nariams ir režisierei Jolantai Narbutaitienei už mums visiems dovanojamus nuostabius spektaklius, už galimybę kaskart pajusti šventę, pabūti įstabiame meno pasaulyje. Taip pat sveikinu kiekvieną, kuris prisideda prie scenoje gimstančių stebuklų.

Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis

2018.03.27  Tarptautinę teatro dieną šventėme savaitgalį

Tarptautinės teatro dienos proga Lietuvos Nacionalinis kultūros centras ir Lietuvos mėgėjų teatrų asociacija teikia prestižinius respublikinius apdovanojimus ,,Tegyvuoja teatras". Šiemet kovo 24 d. Molėtų rajono Alantoje buvo išdalinti jau tryliktieji apdovanojimai, kurių tikslas pagerbti ryškiausius šalies mėgėjų teatrų kūrėjus ir svarbiausius teatrinius procesus. Kasmet ši ryškiausių metų teatrinių apdovanojimų šventė aplanko vis kitą Lietuvos miestą.

2018.03.27  Konkursas ,,Mažasis diktantas‘‘

Kovo 27 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko savivaldybės etapo 4-5 klasių mokinių konkursas ,,Mažasis diktantas". Dalyvavo 21 mokinys iš visų rajono mokyklų. Konkurso tikslas – ugdyti jaunesniojo amžiaus mokinių raštingumo įgūdžius, teigiamas taisyklingos lietuvių kalbos vartosenos nuostatas, anksti atpažinti itin gabius vaikus ir skatinti jų pastangas pažinti ir siekti.

2018.03.26  Bendradarbiavimo partneriai iš Breslaujos džiaugėsi draugyste su Ignalina

Kovo 23-25 dienomis Ignalinoje lankėsi bendradarbiavimo partneriai iš Baltarusijos. Vizito tikslas – pratęsti 2007 metais pasirašytą bendradarbiavimo sutartį. Breslaujos vykdomojo komiteto pirmininko Vladimiro Dranevskio vadovaujama delegacija kovo 23-osios vakarą buvo priimta savivaldybėje. Susitikime dalyvavo Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Rasa Juodagalvienė.

2018.03.26  Parengtas įsakymo projektas

Parengtas įsakymo „Dėl adresų Gerveliškės k., Vidiškių sen., suteikimo“ projektas.

2018.03.26  Muzikos mokyklos informacija

Kovo 17 d. Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos solistė URTĖ LABUCKAITĖ (vadovė Jurgita Antonovienė) Daugpilyje (Latvija) dalyvavo tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse "Svajonės pildosi". Konkurse savo talentus (vokalinius, šokio meno, instrumentų valdymo) demonstravo gausus būrys atlikėjų iš Latvijos, Estijos, Lietuvos, Baltarusijos. Viso komisija turėjo įvertinti net 117 pasirodymų. Jaunoji dainininkė  Urtė Labuckaitė  savo amžiaus kategorijoje tarptautinės komisijos sprendimu įvertinta garbinga III- ąja vieta.

2018.03.26  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2018.03.26  Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Kovo 23 d. Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Ignalinos rinktinės vadas Saulius Tamulevičius pasirašė savivaldybės ir pasienio rinktinės bendradarbiavimo sutartį.  Šiai sutarčiai 2018 m. vasario 14 dieną pritarė Ignalinos rajono savivaldybės taryba.

2018.03.26  Taujūnuose vyko popietė „Margučių dažymo menas“

Laukdami gražiausios pavasario šventės pasigendame jaukumo, atsinaujinimo, atgimimo. Artėjant Velykoms džiaugiamės , kad turime ne tik gražias velykinių kiaušinių marginimo tradicijas, bet bandome ir naujas idėjas. Nė vienas pirktas daiktas neatstos to ką sukuriame savo rankomis, įdedame širdies šilumos. Kiaušinių dažymas yra ypatingas Velykinis ritualas.

2018.03.26  Iš Baltijos šalių čempionato mūsų plaukikai grįžo su medaliais

Kovo 23 – 24 dienomis Kaune vyko Baltijos šalių čempionatas, kur susirinko stipriausi plaukikai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Komandinėje įskaitoje visose trijose amžiaus grupėse (jaunučių, jaunimo ir suaugusiųjų) pirmąsias vietas iškovojo Lietuvos plaukikai.

2018.03.26   Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2018 METŲ 13-OJI SAVAITĖ (2018-03-26  –  2018-04-01)

2018.03.26  Tverečiaus bendruomenės informacija

Kovo 20 dieną įvyko Tverečiaus bendruomenės valdybos posėdis, kuriame išrinkta nauja bendruomenės pirmininkė Janina Paulavičienė. J. Paulavičienė nuolat stengiasi, kad kaimo žmonės gyventų šviesiau, įdomiau. Ji yra aktyvi projektų rengėja ir įgyvendintoja, kelionių ir įvairių renginių organizatorė.

2018.03.23  Ignalinos kultūros ir sporto centro informacija

Ignalinos krašto muziejuje vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso ,,Sidabro vainikėlis“ vietinis turas. Jame dalyvavo 11 autorių darbai: Vidiškių gimnazijos, Ignalinos kultūros ir sporto centro dailės studijos bei keramikos būrelio, Dūkšto mokyklos, Naujojo  Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos.

2018.03.23  VSAT Ignalinos pasienio rinktinės informacija

VSAT Ignalinos pasienio rinktinė informuoja, kad nuo 2018 m. kovo 25 d., įvedus vasaros laiką, asmenų ir transporto priemonių praleidimas supaprastinto praleidimo punktuose vykdomas tokia tvarka:

2018.03.23  Pasimokykime kurti gražius dalykus!

Kovo 24 d. 11 val. Ignalinos viešojoje bibliotekoje edukacija su Fenija Poklikajeva „ŠIMTMEČIO gėlės“. Registruotis galite telefonu (8 386) 52142, arba bibliotekoje. Registracija būtina!

2018.03.22  Kovo 29 d. 10 val. šaukiamas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis

Darbotvarkė

2018.03.22  Susitikimas su kunigu Ričardu Doveika - kelias iki šv. Velykų, tikrasis ir kultūrinis tikėjimas...

Kovo 21 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje šiltai pasitiktas kunigas Ričardas Doveika. Garsus pamokslininkas apie pusantros valandos bendravo su ignaliniečiais ir tas laikas prabėgo nepastebimai. Kalba liejosi kaip upės vanduo, kartais lengvai pajuokaujant, kartais sulaikant klausančiųjų kvėpavimą, suvokus tiesos galią ar išgirdus nuginkluojantį klausimą. R. Doveika pradėjo nuo to, kad Ignalinos kraštas jam mielas ir savas, nes iš Kazitiškio kilusi jo brolienė, todėl čia būti – tai lyg sugrįžti namo. O bendravimas su žmonėmis jam visada labai malonus. „Esu iš tų kunigų, kuriam neduok pavalgyti, bet duok pakalbėti...",– juokavo svečias.

2018.03.22  Kviečia Ignalinos viešoji biblioteka

Kovo 22 d. 17 val. Ignalinos viešojoje bibliotekoje susitikimas su knygos „IGNALINOS MIŠKŲ URĖDIJA - krašto turtų sergėtoja“ autoriais Dalia Savickaite ir Eugenijumi Ostašenkovu. Renginio metu bus pristatyta Ignalinos miškų urėdijos 60-mečiui skirta paroda „IGNALINOS MIŠKŲ URĖDIJA SPAUDOS PUSLAPIUOSE“.

2018.03.21  Informacija apie Ignalinos rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžių laiką ir darbotvarkę

 

2018.03.21  Savivaldybės etapo 3-4 ir 5-8 klasių mokinių matematikos olimpiados (atnaujinta informacija)

Kovo 20 ir 21 dienomis Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko savivaldybės etapo 3-4 ir 5-8 klasių mokinių matematikos olimpiados. Olimpiadų tikslas – skatinti vaikus ankstyvame amžiuje domėtis matematika ir jos pasireiškimu aplinkoje, ugdyti pradinio mokyklinio amžiaus vaikų mokslinį kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą, atkaklumą.

2018.03.21  Utenos regiono plėtros tarybos posėdis Ignalinoje

Kovo 20 dieną Ignalinos rajono savivaldybės konferencijų salėje  vyko Utenos regiono plėtros tarybos posėdis. Jame apsvarstyta 12 klausimų,  dalyvavo Visagino savivaldybės ir Ignalinos,  Anykščių,  Molėtų, Utenos, Zarasų rajonų savivaldybių merai, deleguoti savivaldybių tarybų nariai, taip pat Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Utenos apskrities skyriaus atstovai. Posėdžiui pirmininkavo tarybos vadovas  Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

2018.03.21  Didžiasalio „Ryto“ gimnazija

Kovo 16 d. mokyklos komanda: Goda Čepulytė, Miglė Kapliukaitė, Markas Sinkevič ir Aurimas Vitėnas (mokytojos Nijolė Berdikšlienė ir Ramunė Kapliukienė), sukūrusi filmą „Kruvinasis adventas" konkursui „Pažink laisvę" ir buvo pakviesti į Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienos renginius Vilniuje.

2018.03.21  Įvyko Ignalinos rajono savivaldybės tarybos kontrolės komiteto posėdis

Kovo 21 d. įvyko Ignalinos rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto  posėdis.  Posėdyje dalyvavo Kontrolės komiteto pirmininkas Vilius Cibulskas,  nariai Onutė Zaleckienė, Alfonsas Gasparavičius ir Ignalinos rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kontrolierė Vanda Milašienė. Buvo svarstyta Ignalinos rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos 2017 veiklos ataskaita.

2018.03.21  Konkursas ,,Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę‘‘

Kovo 20 dieną Ignalinos gimnazijoje vyko konkurso ,,Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę‘‘ antrasis etapas. Krašto apsaugos ministerija bendradarbiaudama su Švietimo ir mokslo ministerija jau 23-ąjį kartą organizuoja šį konkursą. Jame dalyvauti kviečiami 9-12 klasių moksleiviai, kurie domisi Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis.

2018.03.21  Šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ atranka į šokių dieną „Saulės rato ritmai“ Ignalinoje

Kovo 17 d. Ignalinos kultūros ir sporto centre nuo pat ankstaus ryto šurmuliavo šokėjai, kurie ruošiasi į šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“. Vyko tautinių šokių kolektyvų atranka į grandiozinės šventės šokių dieną, kuri šiais metais pavadinta „Saulės rato ritmai“. Šiemet norą dalyvauti šventėje pareiškė 3 mūsų miesto kolektyvai: Ignalinos kultūros ir sporto centro vyresniųjų tautinių šokių grupė „Gaja“ (vad. Elena Skripkauskienė), Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos liaudiškų šokių kolektyvas „Dringelė“ ir Ignalinos kultūros ir sporto centro liaudiškų šokių kolektyvas „Lelijėlė" (vad. Nijolė Žygienė).

2018.03.21  Savaitgalį vyks jubiliejinė „Maisto banko” akcija

Artėjant šv. Velykoms socialinių organizacijų savanoriai rengiasi pasirūpinti skurdžiau gyvenančių šeimų stalu. Šį savaitgalį šalies parduotuvėse 25-tą kartą rengiama „Maisto banko“ akcija. Tūkstančiai visuomenininkų, moksleivių ir socialiai atsakingo verslo savanorių prekybos centruose pasitiks pirkėjus tiesdami skrajutes su prašymu nepasiturintiems aukoti ilgai negendančių maisto produktų.

2018.03.20  Ignalinos viešojoje bibliotekoje

Kovo 21 d. 11 val. Ignalinos viešojoje bibliotekoje susitikimas su vienu žinomiausių Lietuvos dvasininkų RIČARDU DOVEIKA. Pokalbio tema GAVĖNIOS KELIAS IKI ŠVENTŲ VELYKŲ.

2018.03.20  Kovo 20-oji – Žemės diena. Sutikime 100-mečio paukščius!

Visas Ignalinos rajono įstaigas ir įmones kviečiame prisijungti prie organizuojamos akcijos "Sutikime 100-mečio paukščius" ir padovanoti po inkilėlį sugrįžtantiems paukščiams. Iki kovo 23 d. Jūsų inkilėlių laukiame Ignalinos rajono savivaldybės administracijos 40 kab., kurie vėliau bus kabinami miške prie Ignalinos "Šaltinėlio" mokyklos. Akcijos organizatoriai: aplinkos apsaugos inžinierius Simonas Kajėnas ir Ignalinos miesto bendruomenės atstovė Agnė Ambrozaitienė. Kontaktinis tel. 8 606 36 080

2018.03.20  Gamtos fotografų kūrybos paroda

Ignalinos krašto muziejuje atidaryta kraštiečių fotografų Rimanto Nalivaikos ir Jono Barzdėno paroda „Iš girių glūdumos". Paroda puikiai tinka Žemės dienai paminėti.  Ją galima aplankyti ir nuostabia gamta bei jos gyventojais pasidžiaugti iki kovo mėnesio pabaigos.

2018.03.20  Socialinis projektas "Apkabinkime žemę"

Ignalinos ,,Šaltinėlio‘‘ mokykla vasario - kovo mėnesiais dalyvavo socialiniame  projekte taikai ir vienybei Žemėje - Apkabinkime Žemę. Akcijos tikslas – padėkoti toms valstybėms, kurios kažkada išdrįso pasakyti mūsų šaliai: ,,Lietuva, mes pripažįstame Tave kaip valstybę ir nuo šiol tu esi lygiateisė narė Pasaulio šalių šeimoje‘‘.

2018.03.20  Knyga apie margučių marginimą

Utenos kraštotyros muziejuje pristatyta Odetos Tumėnaitės Bražėnienės knyga „Margučių marginimas Aukštaitijoje“. Joje pateiktos ir  15-kos ignaliniečių autorių margučių nuotraukos. Renginyje buvo aptartos Velykų tradicijos ir papročiai, margučių marginimo būdai, pristatytos įdomiausios knygoje aprašytos margučių kolekcijos ir jų autoriai.

2018.03.20  Naminiai gyvūnai – ne tik džiaugsmas, bet ir pareiga

Nemažai gyventojų yra įsigiję naminių augintinių, kurie žmogui suteikia daug teigiamų emocijų, džiaugsmo, tačiau negalima pamiršti ir pareigų, susijusių su gyvūnų laikymu. Mylėkime savo augintinius, tačiau  gerbkime ir kitus žmones, gyvenančius aplinkui. 

2018.03.19  Bibliotekoje sutiktas pasaulyje garsus dailininkas kraštietis

Kovo 16 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje šiltai sutiktas garbingas svečias, garsus dailininkas, Ignalinos krašto sūnus  Rimantas Rolia. Į susitikimą su juo susirinko buvę mokytojai, bičiuliai, vietos menininkai, jį pažįstantys ar jo kūryba besidomintys ignaliniečiai. Rimantas Rolia – talentingas grafikas, dizaineris, karikatūristas, plakatistas ir neabejotinai geriausias Lietuvoje vaikiškų knygų iliustratorius, šioje srityje pelnęs tarptautinį pripažinimą. 

2018.03.19  Skelbimas apie parengtą sprendimo projektą

Informuojame, kad 2018 m. kovo 19 d. parengtas sprendimo projektas dėl kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų projekto dėl žemės sklypo (kadastro Nr. 4503/0005:0209), esančio Mėšonių k., Mielagėnų sen., Ignalinos r. sav., Utenos apskr., kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų.

2018.03.19  Ligonių kasos paviešino Lietuvoje visą parą dirbančių poliklinikų sąrašą

Šeimos gydytojo nedarbo valandomis sunegalavę žmonės dažnai vyksta tiesiai į ligoninių skubiosios pagalbos skyrius, nors reikiamos pagalbos turėtų kreiptis į polikliniką. Dažnai pacientai savo atvykimą į ligoninės priimamąjį skyrių motyvuoja tuo, kad jų poliklinika ar šeimos gydytojas tuo metu nedirba. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) skelbia visos Lietuvos poliklinikų sąrašą, kur kreiptis pagalbos šeimos gydytojo nedarbo metu – naktį, savaitgaliais ar šventinėmis dienomis.

2018.03.19  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2018.03.19  Ignalinos rajono savivaldybės tarybos kontrolės komiteto posėdis

Kovo 21 d. 14.00 val. Ignalinos rajono savivaldybės mažojoje salėje vyks Ignalinos rajono savivaldybės tarybos kontrolės komiteto posėdis.

2018.03.19  Kelių ir gatvių remonto darbai

Ignalinos rajono savivaldybės administracija 2018 metais planuoja atlikti pirkimus kelių ir gatvių remonto bei jų priežiūros paslaugoms. Darbai bus finansuojami iš Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų. Kviečiame susipažinti su darbų sąrašu.

2018.03.19  Ignalinos televizija

Savivaldybės informacija Ignalinos televizijos laidoje:  http://www.ignet.lt/ignalinos-televizijos-laida-2018-03-18/. Kovo 25 dienos laidoje bus parodytas muzikinio spektaklio "Eglė žalčių karalienė" (režisierė Jolanta Narbutaitienė) įrašas. 

2018.03.19  Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2018 METŲ 12-OJI SAVAITĖ (2018-03-19  –  2018-03-25)

2018.03.19  Rūta Meilutytė įvertino Ignalinos baseiną!

Šį mėnesį įvyko dokumentinio filmo apie sportininkę premjera. Žiniasklaidoje gausu su tuo susijusių naujienų. Didžiuojamės, kad Žinių radijo laidoje „Pasimatymai" kalbėdama apie baseinus, kuriuose teko plaukti Lietuvoje, mūsų „auksinė žuvelė“ prisiminė Ignalinoje išbandytą baseiną kaip labai patikusį! 

2018.03.16  Susitikimas su kraštiečiu dailininku Rimantu Rolia

Kovo 17 d. 12 val. Ignalinos viešojoje bibliotekoje Jūsų laukia pašnekesys apie meną nuo Ignalinos iki Niujorko, lietuviško identiteto grožį jo svarbą mūsų šalyje ir užjūriuose su kraštiečiu dailininku Rimantu Rolia. R. Rolia – viduriniosios kartos lietuvių grafikas ir dizaineris, neabejotinai geriausias Lietuvoje vaikiškų knygų iliustratorius, pelnęs daugybę apdovanojimų šiame grafikos žanre. Daugelis esame matę jo plakatus "Clear Channel" stenduose. Paradoksalu, bet menininkas geriau žinomas už Lietuvos ribų nei Lietuvoje... 

2018.03.16  Bibliotekoje skambės akordeono muzika

Kovo 17 d. 15 val. kviečiame pasiklausyti akordeono muzikos koncerto. Atlikėjai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai Patricija Makutonovič, Salvijus Aukštuolis, Rimantas Treigys.

2018.03.16  Kviečiame lelijiečius!

Kovo 20 d. 16 val. literatų klubo „Lelija“ popietė prie židinio, skirta pasaulinei poezijos dienai „Poezija Lietuvai, žmogui ir paukščiui“. Renginys vyks adresu Geležinkelio g. 18 – 2, Ignalina.

2018.03.16  "Terrasport" lygumų slidinėjimo varžybos neįvyks

2018 m. kovo 18 d. (sekmadienį) organizuotos lygumų slidinėnimo varžybos neįvyks.

Daugiau informacijos www.terrasport.lt, Tel. +37060657834

2018.03.16  Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia į paskaitas

Kovo 16 d. 16.30 val. kviečiame į paskaitą „Santykių genezė ir atstatymo galimybės“ Ignalinos viešojoje bibliotekoje. Kovo 17 d. 9.00-12.00 val. kviečiame į užsiėmimą „Kvėpavimas, vanduo ir garsas“ (Ligoninės g. 13, II aukštas).

2018.03.16  Fotografijų paroda

Ignalinos krašto muziejus kovo 16 d. 15 val. kviečia į Rimanto Nalivaikos ir Jono Barzdėno (kraštiečių)  fotografijų „Iš girių glūdumos" parodos pristatymą. Pridedama informacija apie autorius.

2018.03.16  Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad šių metų kovo–gegužės mėnesiais Ignalinos savivaldybėje bus vykdomi suaugusiųjų gyvensenos tyrimai. Bus apklausiami savivaldybės atsitiktiniu būdu atrinkti 18 metų amžiaus ir vyresni gyventojai. Šiems tyrimams metodiškai vadovauja Higienos institutas, tyrimą atlieka visuomenės sveikatos biuro specialistai.

2018.03.15  Ignalinos krašto muziejuje – smagus Velykų laukimas

Kovo 13 dieną Ignalinos krašto muziejuje, kaip ir kasmet belaukiant šv. Velykų,  surengta edukacinė verbų rišimo pamokėlė. Ją vedė Ignalinoje gerai žinoma šio dailiojo amato puoselėtoja Zofija Laurinėnienė. Šįkart į edukaciją pakviesta Vidiškių gimnazijos ketvirtokų klasė su mokytoja Elena Abeciūniene. Mokiniai taip pat kviesti apžiūrėti muziejuje eksponuojamą strigailiškietės Stasės Rastenienės sukurtų margučių parodą „Margučių pavasaris“. Vienas už kitą gražesni ir meniškai sudėlioti tarp žolynų jie kviečia laukti didžiosios gamtos ir žmogaus atgimimo šventės. Paroda veiks iki balandžio 10 dienos.

2018.03.14  Skelbiamas pakartotinis aukcionas

Ignalinos rajono savivaldybės administracija skelbia nereikalingo turto pardavimo viešą aukcioną. Aukcionas vyks 2018 m. kovo 16 d. 13.00 val. savivaldybės administracijos patalpose, posėdžių salėje, II aukšte, adresu: Laisvės a. 70, Ignalina. Parduodamą turtą galima apžiūrėti 2018 m. kovo 12-15 d. darbo laiku pagal turto buvimo vietą.

2018.03.14  Informacija apie parengtą sprendimo dėl projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų projektą

Parengtas sprendimo projektas dėl žemės sklypo (kadastro Nr. 4542/0005:0235), esančio Kajotų k., Naujojo Daugėliškio sen., Ignalinos r. sav., Utenos apskr., kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų.

2018.03.13  Neeilinis koncertas Lietuvai

Šeši Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokiniai - penktokai Kamilė Filipavičiūtė, Nojus Matieša bei šeštos klasės mokinės Karina Sobolevskaja, Aleksandra Karpenko, Dija Labanauskaitė ir Ernesta Petrovaitė –  dalyvavo Lietuvos mokinių jungtinio choro „Ugnelė“ projekte.

2018.03.13  VšĮ Ignalinos rajono poliklinikos informacija

VšĮ Ignalinos rajono poliklinikoje pradėjo dirbti vaikų ligų gydytoja Rita Kiaupienė. Kviečiame tėvelius registruoti vaikučius iki 18 metų amžiaus. Jūsų vaikučiams bus teikiamos kvalifikuotos vaikų ligų specialisto paslaugos. Gydytojos darbo laikas: pirmadieniais – penktadieniais nuo 8.00 val. iki 11.00 val. Kreiptis prašome į VšĮ Ignalinos rajono poliklinikos registratūrą. Telefonai 8-386 52439, 8-386 52559.

2018.03.12  Turizmo paslaugų teikėjai kviečiami į susitikimą

Kovo 14 d. 18 val. Ignalinos rajono turizmo paslaugų teikėjus (kaimo turizmo sodybų savininkus ir kt.) kviečiame susitikti ir aptarti bendradarbiavimo galimybes.  Susitikimas vyks šalia TIC’o lankytojų centro esančioje salėje (Ateities g. 23, Ignalina). Daugiau informacijos tel. 8 386 52 597 ir el. paštu tic@ignalina.lt . TIC ruošiasi naujam turistiniam sezonui - mūsų gražaus krašto turizmo išteklių pristatymui šalies ir užsienio turistinių kelionių organizatoriams,  gidams ir turistams, todėl norime pakviesti visus turizmo paslaugų teikėjus atnaujinti informaciją apie save.

2018.03.12  Renkama nauja būsimų globėjų ir įtėvių mokymų grupė

Šeima yra svarbiausias dalykas, kiekvieno žmogaus gyvenime. Šeimoje mes  išmokstame mylėti, suprasti vienas kitą, rūpintis artimaisiais, atleisti. Artimieji visada išklausys,  suteiks pagalbą kai bus sunku. Mylintys žmonės būtinai  pasidžiaugs tavo laimėjimais ir visada bus šalia kai pasijausi vienišas. Kiekvienam iš mūsų svarbu žinoti, kad esi ne vienas ir šalia yra žmonių, kurie gali pasirūpinti tavimi. 

2018.03.12  Kviečia Ignalinos krašto muziejus

Mažais žingsniai atslenka pavasaris, nors jis ir neskuba taip greitai kaip norėtųsi, bet kiekvienas iš mūsų žino, kad  Šv. Velykos nuo pačių seniausių laikų buvo didžioji pavasario šventė – Verbų sekmadienis ir šv. Velykos. Ignalinos krašto muziejus kviečia į edukacinį užsiėmimą „Magiška verbos galia“. Užsiėmimą ves tautinio paveldo puoselėtoja, tautodailininkė Zofija Laurinėnienė. Kviečiame kovo 13 d. 11 val. apsilankyti Ignalinos krašto muziejuje ir išmokti ne tik rišti verbas, bet ir susipažinti su verbų rišimo tradicijomis. Būtina registracija. Ignalinos krašto muziejuje taip pat galima aplankyti parodą „Margučių pavasaris". Parodoje eksponuojama Stasės Rastenienės autorinė kolekcija. Paroda veiks iki balandžio 10 d.

2018.03.12  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje

2018 m. kovo 6– 10 d.  Ignalinos viešosios bibliotekos informacija.
Informacija pateikiama tik iš Ignalinos viešosios bibliotekos prenumeruojamų leidinių.

2018.03.12  Lietuvos nepriklausomybės šventė Ignalinoje - įteikta kultūros premija ir pristatytas muzikinis spektaklis

Kovo 10-ąją Ignalinos kultūros ir sporto centre iškilmingai pasitikta Lietuvos nepriklausomybės atgavimo diena. Ta proga istorikui, publicistui Romučiui Matkevičiui įteikta Miko ir Kipro Petrauskų premija ir parodytas Lietuvos 100-mečiui ir laisvės šventei sukurtas muzikinis spektaklis „Eglė Žalčių karalienė" pagal Salomėjos Nėries poemą ir to paties pavadinimo Miko Petrausko operą. Nuostabus reginys nepaliko abejingų. Talentinga režisierė Jolanta Narbutaitienė, rajono meno mėgėjų kolektyvai ir teatro IKI aktoriai dovanojo šviesų stebuklą. Buvo nudžiugintos ir sujaudintos ignaliniečių širdys, prasmingai pagerbtas Palūšėje gimęs kompozitorius, pirmosios lietuviškos operos „Birutė" autorius.

2018.03.12  ,,Dainuoju Lietuvą"

Sekmadienį, kovo11- ją, po šventų mišių visi rinkosi į  Kazitiškio seklyčią, kurioje vyko popietė ,,Dainuoju Lietuvą', skirta Kovo 11- jai paminėti. Nuskambėjus V. Kudirkos Tautiškai giesmei, susirinkusius pasveikino seniūnas Drąsutis Jelinskas, eiles skaitė jaunoji skaitytoja Sabina, Valerija  Aleknienė, su švente sveikino ir dievo palaimos linkėjo Kazitiškio kunigas Sigitas Grigas.

2018.03.12  Strigailiškio kaimo seklyčioje vyko vyko koncertas skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti

Kovo 10 d. Strigailiškio kaimo seklyčioje vyko koncertas skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginys buvo pradėtas Lietuvos Respublikos himnu, kurį, pritariant visiems susirinkusiems, sugiedojo Gintarė Lukijanskaitė.

2018.03.12  Kovo 11-oji Ceikiniuose

Kovo 11 d. nuo 12 val. Ceikiniuose vyko koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginys buvo pradėtas Lietuvos Respublikos himnu, kurį, pritariant visiems susirinkusiesiems, sugiedojo priešmokyklinukė Aida Čičiurkaitė. Tądien skambėjo Mildos Dikmonienės (vokalas) ir Rūtos Kajėnės (klavišiniai) atliekamos melodijos, renginyje svečiavosi Švenčionėlių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Gabija“.

2018.03.12  Naujajame Daugėliškyje

Minint Lietuvos valstybės šimtmetį ir nepriklausomybės atkūrimo dieną, kovo 10 d.  Naujojo Daugėliškio miestelyje vyko renginys "Mūsų nepamiršta istorija į dabartį", kuris prasidėjo šventomis mišiomis, aukotomis už laisvės gynėjus, savanorius. Po mišių atminimą pagerbėme ir Tautišką giesmę sugiedojome prie paminklo savanoriams Abaravičiams, uždegėme žvakeles prie kryžiaus laisvės gynėjams atminti. Vėliau  rinkomės į  kaimo seklyčią, kur vyko minėjimas, koncertas ir šiltas pasibuvimas.

2018.03.12  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventė Šiūlėnuose

Šiūlėnų kaimo seklyčioje,  dar prieš keletą savaičių, buvo pradėta ruoštis paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną,  vieni vėlė iš vilnos trispalves gėlytes, kiti – darė vėliavėles ir dekoracijas, kuriomis buvo papuošta  salė, treti –  rūpinosi  šventės  organizavimu. Pagrindinis  Lietuvos valstybės atkūrimo šventės herojus - kiekvienas kuriantis Lietuvą žmogus. Šią dvasią išreiškia ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostata: „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai“.

2018.03.12  Įprasminome Laisvės žingsnius

Tęsdami jubiliejinių metų renginių ciklą Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje Kovo 11-osios išvakarėse surengėme pilietiškumo dieną „Laisvės žingsniai“. Turėjome daug apie ką su mokiniais pasikalbėti ir daug ką prisiminti, kadangi Vasario 16-osios renginiams sutrukdė gripo epidemija.

2018.03.12   Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2018 METŲ 11-OJI SAVAITĖ (2018-03-12  –  2018-03-18)

2018.03.12  Konferencija "Šaltinėlio" mokykloje

Kovo 8 dieną, Ignalinos "Šaltinėlio" mokykloje vyko tarptautinė praktinė konferencija "Pedagogo kūrybos integracija į vaikų kūrybiškumo pradą". Renginys  skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Renginys  skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Konferenciją organizavo ir koordinavo meninio ugdymo pedagogė ekspertė Vida Ksenzovienė. 

2018.03.12  Savivaldybės etapo geografijos olimpiada

Kovo 7 dieną Ignalinos gimnazijoje vyko savivaldybės etapo geografijos olimpiada 9-12 klasių mokiniams. Olimpiados tema - ,, Lietuva pasaulyje – pasaulis Lietuvoje‘‘. Olimpiados tikslas - skatinti mokinius domėtis geografija, plėsti mokinių akiratį,  mokytojus – kelti savo kvalifikaciją dirbant su gabiaisiais mokiniais, ugdyti mokinių kūrybinius polinkius ir gebėjimus, skatinti juos praktiniame gyvenime taikyti įgytas žinias ir įgūdžius, padėti atsiskleisti geografija besidomintiems ir ją geriausiai išmanantiems mokiniams, akcentuoti svarbiausias ir aktualiausias lokalines bei globalines geografinio pobūdžio problemas, diegti naujausius geografijosmokymometodus, inovacijas.

2018.03.09  Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

Mieli Ignalinos krašto žmonės,

Visai neseniai minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, prisiminėme XX a. pradžios istorines šalies ir mūsų krašto asmenybes. Artėja dar viena iškili data. 1990 m. kovo 11 dieną  laisvai išrinkti Tautos atstovai vieningai priėmė sprendimą atkurti Lietuvos valstybės nepriklausomybę.

2018.03.09  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną kviečiame švęsti kartu!

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas renginys vyks Ignalinos kultūros ir sporto centre kovo 10 d. 15 val. Programoje: šventiniai sveikinimai, Miko ir Kipro Petrauskų premijos įteikimas, jungtinis Ignalinos miesto meno mėgėjų kolektyvų ir atlikėjų muzikinis spektaklis "Eglė žalčių karalienė" pagal Salomėjos Nėries poemą ir Miko Petrausko operos "Eglė žalčių karalienė" fragmentus. Smagiai ir prasmingai švęskime Lietuvos 100-metį!

2018.03.09  Kovo 11-oji Ceikiniuose

Kovo 11 d. 12 val. Ceikinių kaimo seklyčioje vyks koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jums dainuos: Švenčionėlių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Gabija“, Ceikinių saviveiklininkai.

2018.03.09  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo renginiai Mielagėnuose

Kovo 9 d. 10.40 val. Mielagėnų bibliotekoje vyks popietė "Geltona, žalia, raudona". Kovo 10 d. 13 val. Mielagėnų kaimo seklyčioje - šventinis renginys. 

2018.03.09  Šventė Naujajame Daugėliškyje

Valstybė – tai mes...Aš, tu, jis ir mes visi kartu... Valstybė prasideda kiekvieno mūsų širdyse, šeimose ir namuose. Švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį  ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, pagerbkime iškilius, darbščius šio krašto žmones.  Kovo 10 d. šeštadienį dalyvaukime renginyje Naujajame Daugėliškyje „Mūsų nepamiršta istorija į dabartį".

2018.03.08  Rajono jaunieji dainininkai konkurse "Dainų dainelė"

Žygį per Lietuvą pradėjo jau 23-oji "Dainų dainelė". Dainelę  veda nauja vedėjų pora:  I. Andriukevičius bei 2006, 2008 metų "Dainų dainelės"‘ laureatė R. Naujanytė- Bjelle.

2018.03.08  Naujajame Daugėliškyje sklandė patriotiškumo dvasia

Į Lietuvos 100-mečio renginių margą juostą įaustas dar vienas gražus ir prasmingas pabuvimas, kelių kartų susitikimas, žymių krašto asmenybių prisiminimas. Kovo 8 dieną Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre vykęs renginys „Ignalinos krašto patriotai“ subūrė visas rajono mokyklas ir jaunų žmonių lūpomis prakalbo apie istoriją: Lietuvos, Ignalinos krašto ir jo rytinio pakraščio, kuriam laisve džiaugtis teko mažiausiai, tačiau jame laisva dvasia taip šviesiai ir drąsiai sklandė...

2018.03.08  Kovo 8-oji – Tarptautinė moterų solidarumo diena

Mielos Moterys, Tarptautinės moters dienos proga linkiu Jums kuo daugiau gražių akimirkų  asmeniniame gyvenime, darbo ir visuomeninėje veikloje, šventėse ir kasdienybėje.  Būkite laimingos, mylimos ir mylinčios. Svajokite, kurkite ir tobulėkite. Tegul Jūsų šypsenos pakviečia pavasario šilumą ir kaskart dovanoja vis naują viltį, naują tikslą.

Ignalinos rajono savivaldybės meras    Henrikas Šiaudinis

2018.03.07  Gripo epidemijos pabaiga

Atsižvelgus į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Ignalinos skyriaus rekomendacijas, Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018-03-06 įsakymu VT-88 skelbiama gripo epidemijos Ignalinos rajono savivaldybėje pabaiga nuo 2018 m. kovo 6 dienos. 

2018.03.07  Kaziukas – pirmasis pavasario pranašas – Vidiškių gimnazijoje

Kai po kojomis girgžda baltutėlis sniegas, o nosį gnaibo šaltukas, pirmasis pavasario pranašas Lietuvoje – Kaziukas! Tądien, kai Vilniaus senamiesčio gatves verbomis, drožiniais, riestainiais ir kita šalies tautinio paveldo produkcija užliejo jau 415-oji Kaziuko mugė, daugelio Šimtmečio muge pavadinta, Vidiškių gimnazijoje Kaziukas pavasarį skelbė jau 20-ąjį kartą.

2018.03.07  Prisimintas Lietuvos 100-mečio žmogus – keliautojas Antanas Poška

Ignalinos krašto muziejus pakvietė prisiminti ir pagerbti vieną iš ryškių Lietuvos šimtmečio asmenybių. Didysis keliautojas, mokslininkas, geografas, antropologas, esperantininkas  ir savo šalies patriotas Antanas Poška (1903-1992) paliko ryškaus, spalvingo, nuolat ieškančio ir atrandančio, gal dažnai nesuprasto ir savo laiku neįvertinto, didelio ir labai kuklaus gyvenimo pavyzdį. Kovo 6 dieną muziejuje pristatyta šiai asmenybei, jo gyvenimui ir kelionėms skirta paroda.

2018.03.07  Dantų protezavimo srityje – gerėjančios prognozės

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) jau išsiuntė pirmojo šių metų ketvirčio kvietimus protezuoti dantis asmenims, laukiantiems eilėje Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamo dantų protezavimo. Kvietimai išsiųsti 760 Utenos ir 1390 Panevėžio apskričių gyventojų. Tai daugiau kaip dvigubai kvietimų nei 2017 m. I ketvirtį.

2018.03.07  Nuomos konkursas

Ignalinos rajono savivaldybės administracija viešojo konkurso būdu išnuomoja 1.1/3 dalį Ceikinių kaimo vandens bokšto, esančio Ceikinių k., Ceikinių sen., Ignalinos r. sav., telekomunikacijų paslaugoms teikti iki 2026 m. gegužės 1 d.

2018.03.06  Mažieji ignaliniečiai – respublikiniame šalies Šimtmečiui skirtame renginyje

Dainos, šokiai, muzika ir skambus juokas drebino Visagino padangę. Visagino vaikų lopšelio-darželio Kūlverstukas bendruomenė sukvietė šalies mažuosius drauge švęsti šaliai svarbias datas – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Šiais metais Ignalinai respublikiniame renginyje „Lietuvių liaudies kostiumų margumynas" atstovavo rajono vaikai, lankantys Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos Vidiškių skyriaus ikimokyklinę grupę.

2018.03.06  Ignalinos rajono savivaldybė skelbiamų derybų būdu perka socialinius būstus

Ignalinos rajono savivaldybė skelbiamų derybų būdu perka socialinius būstus (toliau – gyvenamosios patalpos) Ignalinos mieste: vieno, dviejų, trijų ir keturių kambarių butus (daugiau informacijos pateikta Socialinio būsto pirkimo skelbiamų derybų būdu dokumentuose).

2018.03.06  Ignalinos viešosios bibliotekos šimtmečio idėja

Visi šventėme Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, kiekvienas kitaip! Vieni kūrė šimtmečio idėjas, kiti įgyvendino, treti bėgo krosus, slidinėjo, kūrė laužus, skelbė akcijas ir jose dalyvavo, darė rankdarbius, statė paminklus, kepė tortus, serviravo stalus, puošėsi ir visa tai fotografavo. Buvo daug ir visko. Ir visa tai buvo gražu, unikalu...

O mūsų šimtmečio idėja tokia:

2018.03.06  Muziejus kviečia prisiminti keliautoją Antaną Pošką

Kovo 6 dieną 14 val. Ignalinos krašto muziejuje vyks renginys, skirtas lietuvių keliautojui, esperantininkui ir antropologui Antanui Poškai atminti. Veiks paroda, kelionės "Lietuva-Kaukazas" įspūdžiais dalinsis kelionės dalyviai. ,,Noras pažinti, sužinoti, atrasti man niekad neduoda atilsio, – rašo A.Poška knygos ,,Nuo Baltijos iki Bengalijos” pradžioje. – Aš skaičiau visas man pakliuvusias knygas, keliavau po Lietuvą ir po Europą, griebiausi studijuoti visas mokslo šakas… Troškau kažko naujo, nežinomo, dar nesurasto”.

2018.03.06  Savivaldybės etapo dailės olimpiada

Kovo 5 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko savivaldybės etapo dailės olimpiada 8-12 klasių mokiniams. Olimpiados tikslas: plėtoti vaikų ir jaunimo kultūrą bei saviraišką, rasti itin gabius vaikus ir juos ugdyti.  Olimpiados tema – „Lietuvos sėkmės istorijos šimtmetis: praeitis, dabartis, idėja Lietuvai“.  Lietuva – šalis, kurioje sugyvena įvairių tautų ir kiekvieno iš mūsų istorija. Tai šalis, kurioje branginama istorinė atmintis, puoselėjamos senosios tradicijos, papročiai, kaimynystės ryšiai, unikali gamta, kalba.

2018.03.06  Informacija apie patvirtintą žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektą

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. kovo 5 d.  įsakymu Nr. V2-78 patvirtintas Atgimimo g. 5, Ignalinos mieste žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektas.

2018.03.05  Skelbiamas pakartotinis aukcionas

Ignalinos rajono savivaldybės administracija skelbia antrąjį nereikalingo turto pardavimo viešą aukcioną. Aukcionas vyks 2018 m. kovo 9 d. 13.00 val. savivaldybės administracijos patalpose, posėdžių salėje, II aukšte, adresu: Laisvės a. 70, Ignalina. Parduodamą turtą galima apžiūrėti 2018 m. kovo 5-7 d. darbo laiku pagal turto buvimo vietą.

2018.03.05  Palūšė vėl kvepėjo stintelėmis

Vasario 3 dieną Palūšė šventė ir kvietė savo svečius pasidžiaugti žiemos švente „Trauk stintelę", kuri pernai atgimė ir pradėjo Mažosios Lietuvos kultūros sostinės renginių ciklą. Na o šiemet tradicija tęsiama ir tikimasi, kad ji ilgai gyvuos. Stintelių žvejyba, jų pirkimas ar ragavimas tik ką iškeptų čia pat Lūšių ežero pakrantėje tikrai vilioja. Nors tądien oras buvo žvarbokas, tačiau įsidienojus žmonių prisirinko nemažai ir kaimelyje bei pakelėse vargiai galėjai rasti vietos automobiliui. 

2018.03.05  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje

2018 m. vasario 27– kovo 3 d.  Ignalinos viešosios bibliotekos informacija.
Informacija pateikiama tik iš Ignalinos viešosios bibliotekos prenumeruojamų leidinių.

2018.03.05  Ignalinos televizija

Savivaldybės naujienos Ignalinos televizijos laidoje: http://www.ignet.lt/ignalinos-televizijos-laida-2018-03-04/

2018.03.05   Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2018 METŲ 10-OJI SAVAITĖ (2018-03-05  –  2018-03-11)

2018.03.05  Ignalinietė – Lietuvos kiokušin karatė jaunių čempionato prizininkė

Š. m. kovo 3 d. Ignalinos kiokušin karatė klubo „YOKO“ auklėtinė Germantė Gečaitė (klubo vadovas Ričardas Trimonis) Tauragėje dalyvavo Lietuvos kiokušin karatė jaunių čempionate, kuriame varžėsi daugiau kaip 100 sportininkų iš Lietuvos klubų. Kovos, skirtingai negu varžybose iki 16 metų, vyksta be kūno ir rankų apsaugų, pilno kontakto principu. Svorio kategorijoje iki 65 kg Germantė Gečaitė aiškia persvara nugalėjo varžovę iš Vilniaus, o pusfinalyje nusileido čempione tapusiai Klaipėdos atstovei.  Germantė užėmė  trečią  vietą ir buvo apdovanota bronzos medaliu, taure ir diplomu.

2018.03.02  Visi į Palūšę – stintelių traukti. Kviečia šventė "Trauk stintelę-2018"

Kovo 3 d. PALŪŠĖN visus kviečia šventė „Trauk stintelę - 2018". Jūsų laukia poledinė žūklė, parodomasis stintelių traukimas, sportinės  žiemos pramogos, prekyba  ir linksma muzika. Programa pridedama. 

2018.03.02  Nemokamas pavežimas į šventę Palūšėje

UAB Ignalinos autobusų parkas kartu su Ignalinos rajono savivaldybės administracija siekdami, kad Ignaliniečiai ir miesto svečiai galėtų nuvykti į žiemos šventę Palūšėje "Trauk stintelę – 2018", kuri vyks šių metų kovo 3 d., organizuoja specialų autobuso maršrutą "Ignalinos autobusų stotis – Ligoninė – Strigailiškis –  Palūšė".

2018.03.02  Nacionalinis diktantas Ignalinoje - svarbus ir prasmingas darbas savo gimtajai kalbai

Kovo 2 dieną Lietuvoje ir užsienyje buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Tai graži  kalbos šventė, o ne griežtas žinių patikrinimas, todėl rašyti kviesti visi norintys. Šįkart pasikeitė diktanto rašymo laikas. Pasirinkta 11 val. penktadienį, taip tikintis, kad kuo daugiau įstaigų įsijungs į šią akciją. Diktantą buvo galima rašyti visose savivaldybėse, bibliotekose, mokyklose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose, taip pat ir savo malonumui – namuose.

2018.03.01  Kviečia Nacionalinis diktantas

2018 m. kovo 2 d. 11 val. (penktadienį) kviečiame dalyvauti didžiulio populiarumo sulaukusiame Nacionaliniame diktante. Diktantas bus rašomas Ignalinos rajono savivaldybės administracijos didžiojoje salėje (II aukštas, Laisvės a. 70, Ignalina).

2018.03.01  Vasario mėnesį visuomenę dominę kalbos kultūros klausimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?

Ne, tai nevartotina svetimybė. Ji keičiama terminais viešieji ryšiai, ryšiai su visuomene, savireklama.

Kaip kirčiuoti: higiena ar higiena?

Tai antros kirčiuotės žodis, kirčiuojamas taip: higienà, higiẽnos, higiẽnai, higiẽną, higienà, higiẽnoje.

2018.03.01  Ignalinos rajono savivaldybės švietimo stebėsenos rodiklių apžvalga

Ignalinos rajono savivaldybės švietimo stebėsenos rodiklių 2017 m. apžvalga  

2018.03.01  Lietuvos žiemos sporto centre vyko tarptautinės slidinėjimo varžybos

Vasario 28 d. Ignalinos žiemos sporto centre vyko Mažųjų slidinėjimo tautų (SES) taurės varžybos.  Vyrų 10 km lenktynėse laisvuoju stiliumi nugalėjo iš  žiemos olimpinių žaidynių Pjongčange sugrįžęs biatlonininkas Vytautas Strolia. Sidabro medalį iškovojo  biatlonininkas Karolis Dombrovskis, o bronza atiteko latviui Raimo Vigants. Ketvirtas liko Tautvydas Strolia. Vyrų varžybose startavo 20 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Estijos, Libano ir Trinidado ir Tobago. Moterų 5 km lenktynėse laisvuoju stiliumi nugalėjo biatlonininkė olimpietė Natalija Kočergina. Sidabro medalis atiteko biatlonininkei Gabrielei,  bronzos – Vitalijai Kutkauskaitei. Moterų grupėje varžėsi 16 slidininkių. 

2018.03.01  Geografijos olimpiada

Vasario 28 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko savivaldybės etapo 6-8 klasių, kovo 1 dieną – 9-12 klasių mokinių geografijos olimpiada ,,Mano gaublys‘‘. Olimpiados tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi geografija ir jos populiarinimą, sudaryti galimybes visiems 6-8 klasių mokiniams varžytis mokyklose ir atrinkti stipriausius mokinius, galinčius toliau varžytis konkursuose ir olimpiadose. Olimpiadoje dalyvavo 42 6-8 klasių mokiniai iš visų rajono mokyklų, o 9-12 klasių – 31 moksleivis.

2018.03.01  Kovo mėnesio renginiai

Kultūros renginiai Ignalinoje ir rajone

2018.03.01  Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Kovo mėnesio renginiai

2018.03.01  Kovo mėnesio sporto renginiai

 

2018.03.01  Informacija dėl triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo 14 straipsnio 2 dalimi, asmenys, planuojantys statybos, remonto, montavimo darbus gyvenamosiose vietovėse, privalo ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki šių darbų pradžios pateikti savivaldybių institucijoms informaciją apie triukšmo šaltinių naudojimo vietą, planuojamą triukšmo lygį ir jo trukmę per parą bei numatomas triukšmo mažinimo priemones. Nepateikus pranešimo, darbai negali būti pradėti, o jau pradėti – turi būti nedelsiant nutraukti.

Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.