Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.03.13
Kovo 11-osios šventiniai renginiai Paliesiaus dvare

Lietuvos nepriklausomybės diena neįprastai paminėta Paliesiaus dvare, kur visą kovo 11 dieną vyko jaunųjų atlikėjų ir klasikinės muzikos koncertai. Pirmą kartą kartu šventė  keturių Rytų Lietuvos savivaldybių (Ignalinos,  Švenčionių, Zarasų ir Visagino) atstovai. Oficialioji šventės „Pasaulis Lietuvoje" dalis pradėta lygiai vidurdienį vėliavos pakėlimu. Lietuvos Respublikos himną giedojo „Liepaičių choras“. Visus iškilios dienos  proga sveikino ir šventės pradžią paskelbė Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis. Jis padėkojo dvaro savininkams už jų gražius darbus prikeliant dvarą ir kuriant čia viso regiono kultūros židinį.


 

Dvaro  svečiai pavaišinti pasieniečių virta kareiviška koše. Restauratorious Petras Kanevičius visiems norintiems mielai parodė dvaro erdves, pasakojo apie jo atstatymą ir prasmingą kultūrinę veiklą, kurioje ypač didelis dėmesys skiriamas vaikams ir jaunimui. Šventėje dalyvavo keletas Ignalinos kraštiečių klubo narių ir  tuo metu Lietuvoje viešėję savivaldybės bendradarbiavimo partneriai iš Baltarusijos Breslaujos miesto.

Muzikinių renginių maratonas prasidėjo dar ankstyvą rytą jaunųjų pianistų festivaliu-konkursu, kuriame dalyvavo Ignalinos Miko Petrausko, Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos ir Zarasų meno mokyklos jaunieji atlikėjai. Ignalinos jaunųjų atlikėjų gretose net šeši M. Petrausko muzikos mokyklos auklėtiniaiGabrielė Zabulytė (mokytoja Tatjana Šapokienė),  Eimantas Labuckas (mokytoja Laima Kutrienė), Barbora Karlaitė  (mokytoja Laima Kutrienė), Snežana Poklikajeva (mokytoja Jurgita Antonovienė) ir Sofy Šedler (mokytoja Tatjana Švidko).

Po  oficialiosios šventės dalies visi pakviesti į pagrindinį koncertą. Jo vedėjas Gediminas Dalinkevičius perkaitė Seimo pirmininko Viktoro Pranskiečio sveikinimą. „Pirmą kartą Paliesiaus dvare susirinkusiems kartu Ignalinos, Švenčionių, Zarasų ir Visagino savivaldybių žmonėms linkiu patirti nepakartojamą savasties ir bendrystės jausmą, kurį gali dovanoti tik nepriklausoma šalis...",– rašoma sveikinime.

Šventiniame koncerte pasirodė  ir keturias savivaldybes pristatė geriausi jaunieji muzikantai, etnografiniai šokių ir dainų ansambliai. Skambėjo ir lietuviškos, ir ukrainietiškos dainos. Kartu su jaunimu koncertavo ukrainiečių ansamblis „Kalyna“.  Labai gražiai apie Tverečiaus kraštą pasakojo Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos etnografinis ansamblis, priminęs istoriją, žymiausius žmones ir pagerbęs tarmę. Buvo sudainuota dainų karalienės Kristinos Skrebutėnienės daina, o pasakorius Algirdas Pauliukėnas visus nudžiugino tarmišku pasakojimu.

Kaip pati ryškiausia žvaigždutė pristatyta Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos 7 klasės mokinė Monika Sapiegaitė. Ji yra nacionalinio Balio Dvariono  pianistų ir stygininkų konkurso laureatė, respublikinio Jono Urbos  ir  tarptautinio Viktoro Radovičiaus jaunųjų stygininkų konkurso I vietos laureatė.  M. Sapiegaitė atliko Franco Drdla kūrinį „Fantazija“   G. Bize operos „Karmen“ tema. Fortepijonu Monikai pritarė mokyklos direktorė Birutė Paukštienė. Po ypač šiltai audringais aplodismentais sutikto pasirodymo buvo pranešta džiugi žinia - šventės globėjas europarlamentaras Bronis Ropė Monikai ir jos mokytojai Virginijai Stuglienei dovanojo kelionę į Briuselį.

Nuostabia dovana  visiems tapo  mergaičių choro „Liepaitės“ koncertas ir žymaus pianisto Povilo Jaramino atliekami kūriniai. Vakare žiūrovai mėgavosi puikių profesionalių atlikėjų Aleksandro Ramm (violončelė) ir Dariaus Mažinto (fortepijonas) koncertu „Beethoveno sonatos violončelei“. Kaip sakė Gediminas Dalinkevičius, reikia tikėtis, kad toks Kovo 11-osios šventimas taps tradicija ir kitais metais dvaras sulauks dar daugiau svečių. „Pasaulis gali ateiti čia, kur skleidžiasi ir žydi talentai, kur skamba pati geriausia muzika...",– sakė jis. 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

Šventės nuotraukos:

https://www.facebook.com/1584932511753875/photos/pcb.1859021217678335/1859010117679445/?type=3&theater

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Kuo, Jūsų manymu, garsėja Ignalinos kraštas?
Gražia gamta, lankytinomis vietomis
Kultūrinėmis tradicijomis
Garsiais kraštiečiais
Žiemos pramogomis
Vandens turizmu
Sporto ir pramogų centru
Rezultatai
Balsų: 107 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą

 
  
 


 
 
 
 
 


 


  
 
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.