Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.05.18
Lietuvos mokslų akademijos diena Ignalinoje

Ignalinos rajono savivaldybės  ir Lietuvos mokslų akademijos draugiški ryšiai įtvirtinti 2012 metais, kai buvo pasirašyta šių dviejų institucijų bendradarbiavimo sutartis. Gražia tradicija tapo Ignalinoje rengiamos mokslų akademijos dienos. Toks renginys vyko ir gegužės 17-ąją. Savivaldybėje priimta grupė garbių mokslininkų, kurie vėliau skaitė paskaitas savivaldybininkams, mokiniams, gyventojams.


Ignalinoje viešėjo chemikas, profesorius, habilituotas  daktaras, Lietuvos mokslų akademijos prezidentas Valdemaras Razumas; matematikas, profesorius, habilituotas daktaras,  Lietuvos mokslų akademijos Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriaus pirmininkas  Feliksas Ivanauskas; širdies chirurgas, Vilniaus universiteto profesorius, habilituotas daktaras Vytautas Jonas Sirvydis; fizikas, Vilniaus universiteto profesorius, habilituotas  daktaras  Juozas Vidmantis Vaitkus ir  teisininkas, Vilniaus universiteto docentas,  daktaras, advokatų kontoros „Cobalt“ partneris Deividas Soloveičik.

 

„Mums didelė garbė ir džiaugsmas turėti tokius partnerius, dalyvauti bendruose renginiuose, sulaukti intelektualinės pagalbos.  Keletas žinomų akademijos mokslininkų yra aktyvūs Ignalinos kraštiečių klubo nariai, mylintys ir gerbiantys mūsų kraštą“,- sveikindamas svečius sakė savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis. Jis papasakojo apie Ignalinos miestą, rajoną, kurortines viltis ir visiems linkėjo gerų įspūdžių ir malonaus pabuvimo. Muzikinį sveikinimą svečiams dovanojo Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos gitaristų ansamblis, vadovaujamas mokytojo Vytauto Panavo. 

Lietuvos mokslų akademijos prezidentas Valdemaras Razumas pristatė akademijos veiklą Lietuvoje ir užsienyje, atliktus tyrimus, mokslinę leidybą, projektus. Šiuo metu akademijoje veikia 5 atskirų mokslo sričių skyriai, yra 220 narių (120 tikrųjų narių, 41 emeritas, 64 užsieniečiai. Emeritai  – tai garbės nariai, kuriais tampama sulaukus 75-erių). Vadovaujantis organas – akademijos prezidiumas. Per metus akademija organizuoja daugiau nei 100 renginių. Ji yra trečios pagal dydį Lietuvoje Vrublevskių bibliotekos steigėja. Daug dėmesio skiriama jaunųjų mokslininkų skatinimui, kultūrinėms, švietėjiškoms veiklos. Bendradarbiaujama su 9 šalies savivaldybėmis, 28 užsienio mokslo akademijomis, aktyviai prisidedama prie 6 tarptautinių organizacijų veiklos.

Pasibaigus oficialiajai renginio daliai vyko paskaitos. Savivaldybės administracijoje darbuotojams ir įstaigų atstovams advokatas dr. Deividas Soloveičik pristatė naujojo viešųjų pirkimų įstatymo naujoves, pateikė  viešųjų pirkimų teismų praktikos apžvalgą, atsakė į klausimus, vėliau susitiko su savivaldybės administracijos direktoriumi Vidu Kreivėnu.

Į profesorių Felikso Ivanausko ir Juozo Vidmančio Vaitkaus paskaitą Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje susirinko vyresniųjų klasių mokiniai, besidomintys perspektyviomis profesijomis, naujausiais mokslo pasiekimais ir studijomis Vilniaus universitete. Jiems buvo pateikta daug įdomių faktų, galimybių ir papasakotos keleto gabiausių studentų sėkmės istorijos. Profesorių teigimu, chemijos, fizikos, informacinių technologijų studijos atveria duris į mokslinių tyrimų, išradimų ir inovacijų erdves. Didelės ambicijos, noras nuveikti kažką reikšmingo, prisidėti prie pasaulinio proveržio yra visada sveikintinos, tik svarbu teisingai įvertinti savo norus ir galimybes. Mokiniai labai susidomėję klausė pasakojimų, vėliau uždavė nemažai klausimų, domėjosi studijomis.

Bene daugiausia dėmesio sulaukė garsaus širdžių chirurgo Vytauto Jono Sirvydžio paskaita, kurioje profesorius labai paprastai pasakojo apie širdies ligas, donorystę, sudėtingas širdies persodinimo operacijas, dirbtines širdis ir jų nuolatinį tobulinimą, vožtuvų chirurgijos pasiekimus, pristatė naujausius mokslinius tyrimus apie organų išauginimą iš kamieninės ląstelės ir kt. Minėta, kad Lietuvoje  per metus persodinama apie 20 širdžių, tačiau daug pacientų miršta taip ir nesulaukę donoro. Na o pagrindiniai patarimai, kaip išlaikyti sveiką širdį, kaip sakė profesorius, visiems gerai žinomi. Tai judėjimas, saikinga mityba ir gyvenimas be žalingų įpročių. „Viskas, kas vartojama be saiko, kenkia žmogui, o dietos ir taip madingas vegetariškas gyvenimo būdas turi ir savų minusų“,- sakė profesorius.

Paskaita baigėsi be galo jautriais, jaudinančiais pokalbiais.  Profesoriui už sugrąžintą gyvenimą dėkojo buvęs pacientas, kuriam prieš keletą metų sėkmingai atlikta operacija. Laikraščio „Nauja vaga“ redaktorės pavaduotoja Vida Gasparavičienė V. Sirvydžiui priminė jo pirmąją, prieš 30 metų padarytą,  širdies persodinimo operaciją jos buvusiam mokytojui.  Žmonės uždavė įdomių klausimų ir neskubėjo skirstytis. Profesorius paliko įrašą bibliotekos garbės svečių knygoje.

Po priėmimo savivaldybėje ir paskaitų mokslininkai aplankė Mielagėnų bažnyčią, Paliesiaus dvarą, Alfejų šaltinį Svylės kaime. Vėliau visi pakviesti apžiūrėti Ignalinos rajone esančią  ir senuosius buities daiktus tarsi muziejuje saugančią profesoriaus Felikso Ivanausko sodybą, kurioje jis su žmona mėgsta leisti savaitgalius ir vasaras.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


 


 

  
  

 


  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.