Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.03.12
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventė Šiūlėnuose

Šiūlėnų kaimo seklyčioje,  dar prieš keletą savaičių, buvo pradėta ruoštis paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną,  vieni vėlė iš vilnos trispalves gėlytes, kiti – darė vėliavėles ir dekoracijas, kuriomis buvo papuošta  salė, treti –  rūpinosi  šventės  organizavimu. Pagrindinis  Lietuvos valstybės atkūrimo šventės herojus - kiekvienas kuriantis Lietuvą žmogus. Šią dvasią išreiškia ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostata: „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai“.


 


Sėkmės istorija, kurią kūrė visi Lietuvos žmonės  – mūsų seneliai, proseneliai, tėvai, mes. Daugelis savo šeimose turime dar gyvų prisiminimų apie signatarus, diplomatus, ūkininkus, partizanus, dvasininkus, sportininkus, mokytojus, mokslininkus ar savanorius. Tai mūsų herojai, mūsų Lietuva.


 
  
Apie tai, kaip tautinio išlikimo instinktas mums padėjo ir iki šiol padeda ne tik savimi pasirūpinti, bet ir nuolat veikti tėvynės labui, šventėje plačiau papasakojo Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narė, Šiūlėnų kaimo bendruomenės pirmininkė  Marijona Lukaševičienė. Ji sakė, kad  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis kiekvienam sukelia skirtingus jausmus, iššaukia įvairiausius prisiminimus, kokia jėga verčia žmogų puoselėti savo šaknis? Manau, kad visiems suprantama – tėviškė, gimtinė. Prisiminėme kuriančius mūsų kraštiečius: poetą Petrą Panavą,  36 išradimų autorių Valentą Gaidelį, kryždirbį Teofilį Patiejūną, poetą  Justiną Jaksebogą, zoologą  Joną Beinorių.


 


 
Visus susirinkusius  kraštiečių eilėmis džiugino šventės vedančioji  Snežana  Dalgova.

Bibliotekininkė Vanda Lazareva vaikams paruošė viktoriną apie Lietuvą. Geriausiai atsakę dalyviai, buvo apdovanoti prizais.

Po renginio niekas neskubėjo skirstytis. Ilgai dar buvo kalbėta apie kaimo istoriją prie arbatos puodelio ir Aldonos Kurkiancienės kepto „močiutės“ pyrago.

Džiaukimės, minėkime ir širdyse nešiokime meilę Lietuvai ir savo kraštui,  ištisus metus ir visą likusį gyvenimą.

Šiūlėnų kaimo bendruomenės  informacija

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.