Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.03.12
Nacionalinis diktantas rašytas ir Ignalinoje

Kovo 8 dieną Lietuvoje ir užsienyje buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Tai graži  kalbos šventė, o ne griežtas žinių patikrinimas, todėl žmonės paprastai mėgsta joje dalyvauti.


Ignaliniečiai rašyti diktanto rinkosi savivaldybės administracijos didžiojoje salėje. Atėjo 26 dalyviai. Juos pasveikino savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis ir Informatikos ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjo pavaduotoja, kalbos tvarkytoja Laima Sidorenkienė.  Mero pavaduotojas šventės proga gražiausius žodžius skyrė moterims,  kurios labiausiai prisideda prie gimtosios kalbos puoselėjimo. Visiems linkėta teisingai sudėti kablelius ir nosines, o svarbiausia – maloniai praleisti laiką.

 

Diktantą ir šiais metais skaitė Lietuvos televizijos žurnalistas Marijus Žiedas. Šįkart pasirinktas dainininkės Dovilės Filmanavičiūtės sukurtas tekstas „Odė moterystei“. Tai nuoširdus, moterystės džiaugsmą ir nerimą patiriančios moters išgyvenimas.  Autorė ir pati perskaitė diktanto tekstą, kalbėjo apie lietuvių kalbos grožį. „Mes taip skubame, kad kartais pamirštame savaime suprantamus dalykus – kokia graži ir unikali mūsų kalba, kaip mes privalome ją mylėti ir puoselėti. Aš labai didžiuojuosi, kad galiu prie to prisidėti.“,– kalbėjo teksto autorė.

Nacionalinis diktantas rašytas ir kai kuriose rajono mokyklose: Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje, Ignalinos ir Vidiškių gimnazijose, Dūkšto mokykloje, Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre. Rašiusiųjų teigimu, diktantas buvo gana ilgas ir daugelį susimąstyti privertė  sudėtinga skyryba.

Parašius diktantą visi darbai išsiųsti į Vilnių, kur juos tikrins konkurso vertinimo komisija. Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Kovo 11 dieną diktanto tekstas bus paskelbtas didžiuosiuose naujienų portaluose, svetainėje www.diktantas.lt . Tada jį rašiusieji galės pasitikrinti, kaip jiems  sekėsi.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.