Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.06.10
Palūšė pasitiko vasarą ir pasveikino jos turistinę istoriją kūrusius žmones

Birželio 8 dieną atsinaujinusi Palūšės valtinė kartu su kaimo bendruomene ir biblioteka kvietė į vasaros sezono atidarymą, kuriame svarbiausiu akcentu tapo valčių žygių 60-mečio paminėjimas ir kelias kartas bendrai gerai nuotaikai ir dainai suvienijęs „Baltojo kiro“ koncertas.


Prisiminta jau legendomis virtusi Palūšės kaip turizmo mekos istorija, pristatyta įdomi fotografijų paroda „Laiko dulkes nužėrus“. Aukštaitijos nacionalinio parko komanda ir jos siela kultūrologė Sigutė Mudinienė bei Ignalinos viešosios bibliotekos Palūšės filialo bibliotekininkė Rita Ramanauskienė visus pakvietė nukeliauti kelis dešimtmečius į praeitį. Į valtinę susirinko didelis būrys instruktorių, kurie visą minimą laikotarpį, keisdami vienas kitą, mokydami ir dirbdami kartu, kūrė Palūšės valtinės istoriją. Kiekvienas iš šių žmonių turėjo ką prisiminti, ką papasakoti. O žygiai yra žygiai. Būta ir rimtų iššūkių, ir šmaikščių istorijų, ir net dramatiškų meilės nuotykių... Iš tų pasakojimų galėtų gimti įdomi knyga...

 

Renginyje dalyvavęs savivaldybės meras Justas Rasikas dėkojo kiekvienam instruktoriui, kiekvienam pamenančiam Palūšės istoriją, ir žinoma, organizatoriams. „Mūsų Palūšės ir mūsų Ignalinos ateitis yra mūsų pačių rankose. Tiesiog noriu pasakyti vieną dalyką – absoliučiai visur yra reikalinga evoliucija. Tad kviečiu kiekvieną iš mūsų prisidėti prie rajono, prie Palūšės ir pačios valtinės evoliucijos. Tai, ką mes šiandien matome aplinkui – yra tiktai pradžia. Sugrįš pas mus turistai. Ir nebūtinai iš to krašto, iš kuriuo važiuodavo anksčiau, bet mes turime visą Europą, ir ne tik ją...“ – kalbėjo meras. Jis visiems pasakotojams įteikė nuotraukų albumus  „Ignalina dangaus takais“, o Aukštaitijos nacionalinis parkas dovanojo kepurėles, marškinėlius, visada priminsiančius Palūšę ir jos istoriją.

Palūšės valtinė šią vasarą pasitinka turistams ir svečiams siūlydama malonias atokvėpio akimirkas ir pasisėdėjimą naujame lauko bare. Prieš akis atsiverianti nuostabi Lūšių ežero panorama ir gera muzika, tikimasi, privilios ne vieną. Na o vasaros sezono atidarymo šventėje ir maži, ir jauni, ir pagyvenę taip jaukiai ir maloniai bendravo, klausėsi muzikos ir kartu dainavo, kalbėjosi, maudėsi, palukiojo valtimis. Tiesiog šiltas ir geras buvo tas vakaras. Tokios reikia linkėti ir vasaros Palūšei ir visam Ignalinos kraštui.


Palūšės valtinės nuotraukos

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.