Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.05.16
Prekybos žmonėmis prevencijos mokymai

Gegužės 16 d. Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje vyko Prekybos žmonėmis prevencijos mokymai, skirti bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklų vadovams, pavaduotojams, socialiniams pedagogams, mokyklų Vaiko gerovės komisijų nariams, seniūnijose dirbantiems socialiniams darbuotojams ir kitiems asmenims, savo darbe galintiems susidurti su prekybos žmonėmis atvejais.


 

Prekybos žmonėmis atvejų daugėja, jie tampa įvairesni ir sunkiau nuspėjami. Prekyba žmonėmis ypač gresia socialiai pažeidžiamoms asmenų grupėms, vaikams, todėl būtina, kad kuo daugiau švietimo ir socialinėse srityse dirbančių asmenų žinotų ir laiku tinkamai įvertintų kylančias grėsmes, užsiimtų prevencine veikla. 

 

Mokymus vedė Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Rita Gasiukevičienė, kuri neseniai pati dalyvavo tokiuose mokymuose, organizuotuose savivaldybių atstovams įgyvendinant ES projektą „Pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų kvalifikacijos tobulinimas“, ir mielai pasidalijo įgytomis žiniomis su susirinkusiaisiais.

 

Mokymų tikslas – įgalinti mokymų dalyvius organizuoti rajono mokyklose, seniūnijose prevencinę prekybos žmonėmis veiklą siekiant užkirsti kelią prekybai žmonėmis. 

 

Mokymuose dalyvavo 25 dalyviai iš savivaldybės administracijos, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos, Ignalinos kultūros ir sporto centro, Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Vidiškių gimnazijos, Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro, Dūkšto mokyklos ir iš Ignalinos rajono socialinių pasaugų centro (atstovavo Ceikinių, Didžiasalio, Dūkšto, Ignalinos miesto, Ignalinos, Kazitiškio, Mielagėnų, Tverečiaus, Rimšės, Vidiškių seniūnijas). 

 

Mokymų metu dalyviai sužinojo apie galimas prekybos žmonėmis formas, analizavo realias situacijas, diskutavo, kaip reikėtų elgtis vienu ar kitu atveju, rengė veiksmų algoritmus, praktiškai įsitikino, kad tą pačią informaciją skirtingi žmonės gali suvokti visiškai kitaip. Dalyvių nuomone, mokymai buvo įdomūs ir naudingi, nes juose nagrinėta aktuali šiuolaikinio gyvenimo realybei tema, pateikta konkreti praktinė informacija, sužinota, kur kreiptis patekus į tokią situaciją ir kaip reaguoti su tuo susidūrus.

 

 

Įgytas žinias bus galima pritaikyti ne tik darbe, bet ir kasdieniame asmeniniame gyvenime: visi vieningai nutarė, kad būtina rasti daugiau laiko bendraujant su šeima, vaikais, gebėti išklausyti kitą žmogų. Tuo nesunkiai galima įsitikinti, pažiūrėjus filmuką „Viskas bus gerai“.

Mokymų dalyviams išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai, dauguma ketina dalyvauti ir tolesniuose analogiškuose mokymuose.

 

Rita Gasiukevičienė,
Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė
tel. (8 386) 39145, el. p. rita.gasiukeviciene@ignalina.lt 

 

Linos Kovalevskienės ir Ritos Gasiukevičienės nuotraukos

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.