Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.04.12
Prisiekė naujos kadencijos Ignalinos rajono savivaldybės taryba

Pirmajame iškilmingame Ignalinos rajono savivaldybės devintosios kadencijos (2019-2023 m.) tarybos posėdyje buvo priimtos tarybos narių priesaikos, pasveikintas naujasis meras, slaptu balsavimu išrinktas ir paskirtas mero pavaduotojas bei pavesta laikinai eiti savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.


Posėdį pradėjęs Ignalinos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Artūras Česliokas pristatė posėdžio vedimo tvarką bei atvykusius svečius Vyriausybės atstovę Kristiną Nakutytę ir Ignalinos rajono garbės pilietį signatarą Česlovą Juršėną.

Tarybos nariai abėcėlės tvarka buvo kviečiami prisiekti. Kiekvienas prisiekiantis dešinę ranką laikė ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos. Visi posėdžio dalyviai priesaikos metu stovėjo. Naująją tarybą sudaro 9 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai, 7 – Lietuvos socialdemokratų, 2 Darbo partijos, 2 Koalicijos „Petys į petį vardan Ignalinos krašto!“ nariai ir 1 Partijos Tvarka ir teisingumas narys. Prisiekė Jonas Baltakis, Edita Brukštuvienė, Vykintas Brukštus, Vilius Cibulskas, Vygantas Dilys, Enrikas Doviakovskis, Alfonsas Gasparavičius, Vytautas Gimžauskas, Vidas Kreivėnas, Marijona Lukaševičienė, Jolita Neciunskienė, Svetlana Panavienė, Laimutis Ragaišis, Juozas Rokas, Vytautas Sakalauskas, Olegas Sosunovas, Henrikas Šiaudinis, Nijolė Trinkūnienė, Ona Zaleckienė, Manfredas Žymantas, Justas Rasikas.

Tarybos nario priesaikos tekstas: „Aš (vardas, pavardė) prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas.“

Tarybos nariams prisiekus rinkimų komisijos pirmininkas pirmininkavimą posėdžiui perdavė savivaldybės merui Justui Rasikui. Jam buvo uždėtos mero regalijos, įteiktos gėlės. Justas Rasikas  pirmiausia padėkojo rinkimų komisijos pirmininkui Artūrui Česliokui už atsakingai atliktas pareigas ir suvaldytą situaciją rinkimų metu.

Tarybos narius meras kvietė bendram darbui siekiant gerovės Ignalinos kraštui. „Norėčiau padėkoti visiems, kurie mane išrinko, sveikino, tikiuosi sulaukti iš gyventojų prasmingų patarimų, kuriuos mes, tikiuosi, visi girdėsim ir surasim sutarimą tarp skirtingų partijų narių dirbdami kartu dėl Ignalinos ateities",– kalbėjo meras. 

Justas Rasikas (gim. 1983-09-08) – vienas jauniausių Lietuvos merų. 2016 m. jis buvo išrinktas Lietuvos socialdemokratų partijos Ignalinos rajono skyriaus pirmininko pavaduotoju, nuo 2017 m. – Ignalinos rajono skyriaus pirmininku. Baigęs Vilniaus kooperacijos kolegiją, yra dirbęs Ignalinos atominėje elektrinėje.

Vyriausybės atstovė Kristina Nakutytė naujajai tarybai linkėjo darnaus darbo, gerų sprendimų  ir sutarimo. Garbės svečias Česlovas Juršėnas kvietė visus tarybos narius kartu sutartinai dirbti Ignalinos kraštui ir jo žmonės, nes tik esant sutarimui galima pasiekti gerų rezultatų. „Tam tikras etapas baigėsi, prasideda naujas, atsakingas. Noriu palinkėti ir vieniems, ir kitiems sėkmingo ir sąžiningo darbo, kalbėti ir daryti tai, kas reikalinga Ignalinai, kuri mums visiems yra labai brangi. Taip pat naudodamasis proga noriu padėkoti ankstesnei vadovybei ir merui H. Šiaudiniui už ilgametį darbą Ignalinos ir Lietuvos labui...“, – sakė Česlovas Juršėnas.

Tarybos posėdyje buvo priimti sprendimai dėl Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir direktoriaus pavaduotojo atleidimo iš pareigų. Laikinai eiti savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas pavesta  Donataui Mačiui.

Iš visų taryboje esančių partijų atstovų sudaryta tarybos laikinoji balsų skaičiavimo komisija ir patvirtintas savivaldybės mero pavaduotojo skyrimo slapto balsavimo biuletenio pavyzdys. Meras Justas Rasikas į vicemero pareigas pasiūlė tarybos narį Manfredą Žymantą, kuris trumpai prisistatė. Jis minėjo, kad turi gydytojo išsilavinimą, yra buvęs Seimo nariu, Panevėžio teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybos pirmininku, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriumi. Vicemeras kuruos sveikatos apsaugos, švietimo iūr socialinės apsaugos sritis.

Po slapto balsavimo balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas Vilius Cibulskas paskelbė rezultatus. Iš dvidešimt vieno balsavusio tarybos nario, 12 balsavo už, 9 prieš. Priimtas sprendimas  Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotoju paskirti Manfredą Žymantą. Jis šias pareigas pradės eiti nuo balandžio 30 dienos. Sprendimų projektai dėl Ignalinos rajono savivaldybės mero ir mero pavaduotojo darbo užmokesčių nustatymo perkelti į kitą tarybos posėdį. Naujoji taryba kartu su svečiais sustojo bendrai nuotraukai.

 

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.