Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.03.06
Projektas "Atrask save"

Ignalinos rajone pastaruoju metu įgyvendinama nemažai įvairiausių iniciatyvų ir projektų. Vienas iš jų – visą Lietuvą apimantis Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo projektas „Atrask save“, pradėtas įgyvendinti 2015 m. rugsėjo 21 d. ir pasibaigsiantis 2018 m. rugsėjo 20 d. Šio projekto pasiekti rezultatai buvo pristatyti Ignalinos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdyje 2017 m. vasario 24 d.


 

Projekto „Atrask save“  tikslas – sumažinti nedirbančių, nesimokančių ir mokymuose nedalyvaujančių 14–29 m. amžiaus  jaunuolių skaičių įgyvendinant ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į tai, kokiai tikslinei grupei asmuo priklauso, bei įvertinant asmens poreikius ir galimybes. Šį projektą vykdo Lietuvos darbo birža prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Ignalinos savivaldybėje projekto partneris – Ignalinos kultūros ir sporto centras.  „Atrask save“ vykdomas bendradarbiaujant su seniūnijų socialiniais darbuotojais, Utenos teritorinės darbo biržos Ignalinos skyriaus darbuotojais, Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Ignalinos skyriaus darbuotojais, Ignalinos rajono policijos komisariato Prevencijos poskyriu, Ignalinos gimnazijos ir Česlovo Kudabos progimnazijos socialiniais pedagogais.

„Atrask save“ projektą Ignalinos rajone koordinuoja Vita Bagdonienė. Jos manymu, labai svarbu kad programa įgyvendinama atsižvelgiant į kiekvieną jaunuolį individualiai. Su kiekvienu yra bendraujama privačiai  jam atvykus pas koordinatorę arba koordinatorei vykstant į jaunuolio namus, seniūniją, kurioje jis gyvena. Kiekvienas jaunuolis programoje dalyvauja ne ilgiau kaip 4 mėnesius, tačiau koordinatorė visada stengiasi padėti ir pasibaigus programos skirtam laikui. Jaunimas, kuris dalyvauja šioje programoje, dažniausiai yra iš socialinės rizikos šeimų. Jose jauni žmonės nemato gero pavyzdžio ir neranda motyvacijos tęsti mokslus, ieškoti darbo ar kitaip įsitraukti į veiklą, kuri padėtų pamatyti kitokį gyvenimą. Vita Bagdonienė pastebi, kad jauni žmonės, matydami gerus pavyzdžius, bent kuriam laikui tampa daug labiau motyvuoti, tačiau jiems grįžus į tą pačią nepozityvią aplinką vėl viskas kartojasi.

Patys koordinatoriai dalyvauja mokymuose ir kaskart iš susirinkimų atsiveža gerosios patirties pavyzdžių, kurie padeda pritaikyti naujus neformalioje aplinkoje taikomus savęs pažinimo, motyvavimo, įsitraukimo į visuomenei naudingą veiklą metodus praktikoje.

Projektu Ignalinos rajone pasiekta neblogų rezultatų: į projektą įsitraukė net 41 jaunuolis. 4 iš jų integravosi į švietimo sistemą, 11 – į darbo rinką, 2 iš jų kokybiško darbo pasiūlymo atsisakė. Labai svarbu paminėti, kad programa skatina ir savanorystę. Programos metu viena mergina atliko trijų mėnesių praktiką Aukštaitijos nacionaliniame parke. 

Deimantė Malikėnaitė
Ignalinos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkė
 
 
 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  

 


  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.