Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2012.05.16
Projekto „Piliečio žadintuvas" baigiamoji konferencija vyko Ignalinoje

Gegužės 15 d. Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko jaunimo pilietiškumo projekto „Piliečio žadintuvas" baigiamoji konferencija. Ignalinoje visą pusdienį šurmuliavo projekto dalyviai iš visos apskrities.


 

 

2011 m. rugsėjo mėnesį prasidėjęs nacionalinis pilietiškumo ir tautiškumo ugdymo projektas „Piliečio žadintuvas" baigiasi. Gegužės mėnesį devyniose apskrityse numatyti veiklų pristatymai ir dalyvių apdovanojimai. Į Ignalinoje vykusią Utenos apskrities baigiamąją konferenciją susirinko 19-kos mokyklų atstovai, apie 300 mokinių ir mokytojų. Renginyje buvo pristatyti  nuveikti darbai, pasidalinta gerosiomis praktikomis bei planais.

 

Projekto dalyvius pasveikino jo iniciatorė, vadovė, VšĮ „Menų ir mokymo namai“ direktorė Rimanta Vaičekonytė. „Šis projektas mokė būti tolerantiškais ir draugiškai spręsti savo problemas. Jis kėlė moksleivius iš snaudulio aktyviai veiklai, naudingiems darbams",- sakė projekto vadovė. Ji smagiai bendravo su mokiniais, klausinėjo jų nuomonės, uždavinėjo klausimus : „Kas yra pilietiškumas? Kokie yra stebuklingi diskusijos žodžiai? Ar reikia izoliuoti priklausomybių turinčius žmones? ir kt.". 

 

Buvo parodytas linksmas filmukas apie projekto simbolinį personažą Pozį, kuris pasakojo, kur keliavo, ką matė, kiek mokinių ir mokytojų sutiko. Pristatyti projekto rezultatai. „Piliečio žadintuvas" skambėjo 9 apskrityse, 143 mokyklose. Iš viso projekte dalyvavo 288 mokiniai, įvyko 135 forumo tetaro užsiėmimai, 275 bendraamžių švietimo mokymai, atlikti  174 visuomenei naudingi darbai. Ignalinos rajone projekto veiklos organizuotos  Ignalinos rajono ir Vidiškių gimnazijose, Česlovo Kudabos pagrindinėje ir Daugėliškio vidurinėje mokyklose.

Mokyklų bendruomenės vadovavosi šūkiu - „POZITYVAS. Aktyvus jaunimas nesnaudžia!". „Žadintuvai" kvietė moksleivius tapti pilietiškus ir pradėti kurti tokią aplinką, apie kokią jie svajoja. Projekto grupės nariai susitikdavo du kartus per savaitę. Jie aktyviai įsitraukė į diskusijas apie patyčias, žalingus įpročius, jaunimo santykius su vyresnių kartų žmonėmis, aktualias visuomenei problemas. Panaudodami  bendraamžių švietimo metodą jaunimo lyderiai vesdavo užsiėmimus, kurių metu moksleiviai patys bandė ieškoti priežastinių ryšių esamoms problemoms ir jų sprendimo būdų. Jaunieji žadintuviečiai kas mėnesį atlikdavo po visuomenei naudingą darbą. Pavyzdžiui, surengdavo bendrus renginius su vienišais, pagyvenusiais žmonėmis ar vaikų globos namų auklėtiniais, tvarkydavo apleistus kapus, mokyklų, mietų ir miestelių aplinką.

Jaunimui ypač patiko Forumo teatras. Užsiėmimus vesdavo pedagogai, socialiniai darbuotojai, psichologai. Šis neformalaus ugdymo metodas, kurio pradininkas brazilas dr. Augusto Boal,  laikomas vienu iš būdų spręsti problemas. Forumo teatras padėjo moksleiviams tiesiogiai pajusti ir išgyventi įvairias situacijas, tapti konfliktų veikėjais bei pritaikyti išbandytus elgesio būdus realybėje, mokytis bendravimo meno. Moksleiviai įsijausdavo į skriaudėjų ir skriaudžiamųjų vaidmenis, o žiūrovai galėdavo bet kuriuo metu stabdyti situaciją, diskutuoti, siūlyti problemos sprendimo variantus ir vaidinimą pasukti teigiama linkme.

 

Konferencijos dalyvius pasveikino Ignalinos, Visagino ir Anykščių savivaldybių švietimo skyrių atstovės, dirbusios projekto koordinatorėmis savo rajone. „Projektas mokė tolerancijos, skatino pozityvias idėjas ir parodė, kad labiausiai jaunimo gerų darbų reikia ten, kur jie gyvena. Tikiuosi, kad jis bus tęsiamas ir kitais metais.",- sakė Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresn. specialistė Rita Gasiukevičienė. Projekto vadovei ir savo kolegėms ji įteikė atminimo dovanėles. Koordinatorės taip pat gavo dovanų.  Už bendradarbiavimą dėkota  Ignalinos kultūros ir sporto centrui. Projektu pasidžiaugė režisierė, projekto Ignalinos rajono gimnazijos grupės vadovė Jolanta Narbutaitienė.

 

Kelių mokyklų atstovai pristatė jų organizuotą projektinę veiklą. Mokiniai pasakojo savo įspūdžius, buvo rodomi filmukai apie įsimintiniausius renginių, diskusijų momentus, susitikimus, atliktus visuomenei naudingus darbus. Kiekviena projekto grupė buvo pakviesta į sceną ir gavo atminimo dovanėles ir specialius leidinius „Pozityvas Lietuvos mokyklose. Forumo teatro metodo geroji patirtis".  Knygelėje pateikta informacija apie projektą, renginius mokyklose, čia labai daug nuotraukų, įspūdžių bei padėkų visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo.

 

Vėliau Kultūros ir sporto centro šokių salėje surengta gerosios patirties mugė. Mokyklos išradingai ir kūrybingai pristatė ir save, ir projektą. Visi apžiūrinėjo nuotraukas, spalvingus stendus, dalijosi įspūdžiais. Ignalinos rajono gimnazistai  projektą pristatė panaudodami besisukančią kėdę, ant kurios sutilpo ir gražiausios mintys, ir vaizdai. Kėdė tapo  projekto veiklas įprasminančiu simboliu.

 

Kaip sakė kalbinti mokiniai ir mokytojai, svarbiausi projekto rezultatai yra akivaizdūs jame dalyvavusių jaunų žmonių pasikeitimai – jie tapo drąsesni, laisvesni, tolerantiškesni, išmoko reikšti savo nuomonę, diskutuoti, įgijo vertingos patirties.  

 

Projekto vykdytojai - Menų ir mokymo namai (MMN) bei Nacionalinis socialinės integracijos institutas (NSII). Veiklos vykdytos įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse“), kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Plačiau apie projekto veiklas rajono mokyklose:

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, elp. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

  

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.