Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.03.12
Rimšės miestelis minėjo Lietuvos nepriklausomybės dieną

Kovo 10 – ąją, sekmadienį, po šv. Mišių, pakiliai nusiteikę Rimšės miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojai rinkosi į Rimšės seniūnijos salę, į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą - koncertą. Salėje jau skambėjo dainos apie Tėvynę, o ateinančius pasitiko tautiniais rūbais apsirengusi laisvalaikio organizatorė  Ramunė Prakapavičienė.


 

„Kalbu Tave kaip maldą, kaip giesmę rytmetinę, geriu Tave kaip sulą, kaip viltį pirmutinę. Jaučiu, kaip gyvą kraują sugėrusi raudojai, už tuos, kurie išduoda, klaupiuos prie Tavo kojų. Girdžiu kaip atsidūsti, visiems atleisti nori, Tėvyne- Tu gražiausias, pasaulyje altorius.“


 
Tokiais žodžiais renginio vedėja Ramunė Prakapavičienė pradėjo minėjimą skirtą atkurtai Lietųvos nepriklausomybės dienai paminėti, pakviesdama visus sugiedoti Lietuvos valstybės himną.

Tikrai pakiliai, iškilmingai skambėjo „Tautinė giesmė“, kai kiekvienas iš susirinkusiųjų pagarbiai iš visos širdies giedojo. Toliau buvo prisiminta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo istorija, kuri įvyko prieš 29 metus. Akcentuota buvo tai, kad nuo kiekvieno iš mūsų priklauso ar liks ateinančioms kartoms nors ir mažiausio kaimelio istorija, ar neverks lietuviškas žodis, ar mūsų vaikai mokės ir gerbs savo krašto tradicijas.


 
 
 
Šįkart į Rimšę atvyko gausus būrys liaudiškos muzikos atlikėjų  bei megėjų iš Kriaunų kaimo. Tai Kriaunų kaimo kapela iš Rokiškio rajono. Jos vadovai- garsūs Rokiškio rajone- Alvydas Fijalkauskas (klarnetas) bei Vita Mačiulienė- Kriaunų kapelos pasakorė, dainininkė ir šokėja, bei Kriaunų seklyčios laisvalaikio organizatorė. Jie su savimi atsivežė dar 10 dainininkų bei instrumentalistų, nemažą kraitį dainų ir instrumentinių kūrinių. Tarp instrumentalistų buvo ir garsus armonikierius iš Kriaunų, ne kartą dalyvavęs laidoje „Duokim garo“ Vladas Žilinskas.


 
 
 
Ši šauni kapelija rimšiečiams padovanojo daug smagių akimirkų, daug gražių skambių bei negirdėtų dainų, gerų įspūdžių. Visi kartu dainavo, šoko, linksminosi ir be abejo negailėjo plojimų krauniečiams.


 
Nepastebimai prabėgo valanda, laisvalaikio organizatorė įteikė rėmėjų dovanas, o kapela išlydėta šiltais plojimais bei atsisveikinimo žodžiais “iki kitų kartų“. Šventinė nuotaika pleveno ir po oficialios renginio dalies, rimšiečiai  gerais įspūdžiais dalijosi vieni su kitais, o parėję namo ir su kaimynais ir su tais kurie nebuvo renginyje.

Gera buvo jausti, kad organizatorei Ramunei kiekvienas atėjęs žmogus – tarsi artimas giminaitis: pasitiko, padėkojo už pagalbą organizuojant renginį, už dalyvavimą, išlydėjo...

Tekstas - Antaninos Boguševičienės

Nuotraukos - Petro Prakapavičiaus   

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.