Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.11.05
Rimšiečiai paminėjo Vėlines

Lapkričio 4 dieną, kaip ir įprastą sekmadienį, rimšiečiai rinkosi į savo bažnytėlę. Tačiau šį sekmadienį mišios buvo kitokios. Atėjusius pasitiko tarmiškai atliekama A. Strazdo 1814 m. parašyta giesmė „Pulkim unt kelių“, atklydusi iš kažkur toli toli, tarsi iš praeities. Giedojo Zarasų folkloro ansamblis „Seluona“, Visagino folkloro ansamblis „Krusnė“ ir Rimšės giedotojos ir dainininkės su vargonininke ir laisvalaikio organizatore Ramune Prakapavičiene. 
Mišiose taip pat skambėjo A. Strazdo giesmė „O, Švinčiausia Marija“ ir kitos. Po šv. mišių folkloro ansambliai atliko Vėlinių dainas. Ansamblio vadovė etnografė Rima Vitaitė pasakojo apie Vėlinių reikšmę. Pasak etnografės, anksčiau Vėlinės buvo vadintos Ilgėmis. Šį pavadinimą išpopuliarino S. Daukantas, kildindamas jį iš „mirusiųjų ilgėjimosi“. Taigi ir ši diena, trečia po Vėlinių, įeina į Vėlinių oktavą, kai meldžiamasi už mirusiuosius. Savo artimuosius prisimename ne tik per Vėlines, bet ir per Kūčių vakarienę, palikdami jiems maisto ir kalėdaitį. 

 


 
 

Rimšės seniūnė Tatjana Jarutienė dėkojo kolektyvams už nuoširdžias  giesmes, dainas, šiltą bendravimą.


 
O „Seluonos“ vadovė bažnyčioje susirinkusius rimšiečius ir svečius iš Ignalinos, Smalvų, Visagino ir kitų kaimyninių parapijų vaišino skania sriuba. O kad sriubos užtektų visiems, laisvalaikio organizatorės vyras ir jos pagalbininkai „atitempė“ dar vieną puodą moliūgų sriubos ir tiek pat karštos arbatos.
 
 
 
 
Tęsėsi šiltas bendravimas  prisimenant išėjusius... O tos dainos, giesmės, tarsi netyčia atklydusios iš praeities, dar ilgai skambės ausyse...

Vidmanta Visakavičienė

Nuotraukos Ramunės Prakapavičienės.

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.