Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
archyvas
  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018.09.28  Informacija jaunoms šeimoms, pageidaujančioms pasinaudoti finansine paskata įsigyjant pirmąjį būstą

Nuo š. m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos Seimo priimtas Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas, padėsiantis Lietuvos regionuose gyvenančioms arba norinčioms gyventi jaunoms šeimoms, kurios nori įsigyti pirmąjį savo būstą. Jauna šeima – šeima, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių yra ne vyresnis kaip 35 metų, taip pat šeima, kurioje motina arba tėvas vieni augina vieną ar daugiau vaikų (įvaikių) ir yra ne vyresni kaip 35 metų.

2018.09.28  Senasis Daugėliškis – užmirštoji Mindaugo Voruta?

Rugsėjo 29 d. 12 val. Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į patyriminį žygį su žygeiviu Kęstučiu Čeponiu

2018.09.28  Rimšė – „Turiningas laisvalaikis ir bendravimas. Tautinių juostų pynimas“

Rugsėjo 27 dienos pavakare Rimšėje vyko edukacinė programa skirta šeimoms- „Turiningas laisvalaikis ir bendravimas. Tautinių juostų pynimas“.  Mokyti pinti juostas atvyko tradicinių amatų meistrai, tautinio paveldo puoselėtojai, sertifikuoti tautinio paveldo produkto kūrėjai - Rasa ir Algirdas Breidokai iš Švenčionių rajono Kaltanėnų miestelio. Atsivežę didelę skrynią įvairiausių juostų, eksponavo jas, pasakojo ir rodė jų pynimo bei audimo  būdus.

2018.09.28  Savivaldybės meras dalyvavo Policijos dienos minėjime

Rugsėjo 27 dieną Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis dalyvavo Paliesiaus dvare vykusiame iškilmingame Lietuvos policijos įkūrimo 100-ųjų metinių ir Angelų Sargų – Policijos dienos minėjime bei pasveikino Ignalinos rajono policijos komisariato vadovą Dainių Šidlauską,  pareigūnus, darbuotojus.

2018.09.28  Apie mūsų kraštą respublikinėje žiniasklaidoje

Lietuvos rytas apie Palūšėje įsikūrusį Aukštaitijos verslo centrą  https://bit.ly/2xFpNoQ

2018.09.28  Parengtas įsakymo projektas

Parengtas įsakymo „Dėl adresų Jurgėnų vs., Kazitiškio sen., Kamuntavo k., Dūkšto sen., ir Baušiškės k., Naujojo Daugėliškio sen., suteikimo“ projektas.

2018.09.28  Gamtos klubo fotografijų „Žalias skėtis“ parodos uždarymas ir jubiliejus

Gamta yra vienas didžiausių pažinimo šaltinių, iš kurio visos žmonių kartos, stebėdamos, tyrinėdamos, taikė ir tebetaiko jos ištobulintas savybes savo praktiniame gyvenime. Gamtos formos, jų deriniai visais amžiais žavėjo, įkvėpdavo žmogų kurti savas to jausmo interpretacijas  garsų, tiek vaizdinių, formų pasaulyje. Rugsėjo 25 d. Ignalinos krašto muziejuje vyko  gamtos fotografijos klubo „Žalias skėtis“ parodos uždarymas. Tai tarptautinė paroda eksponuojama pirmą kartą Ignalinoje.

2018.09.27  Lietuvos socialinių darbuotojų diena

Ignalinos rajono savivaldybės mero Henriko Šiaudinio ir savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėjos Natalijos Truchinos sveikinimas.

2018.09.27  Rugsėjo 27-oji – Pasaulinė turizmo diena

Nuoširdžiai sveikiname visus turizmo srities specialistus, paslaugų teikėjus, kaimo turizmo sodybų šeimininkus. Dėkojame Jums už pastangas ir iniciatyvas,  Ignalinos kurortinę vietovę ir rajoną garsinančius darbus. Linkime daugiau ryžto ir drąsos, naujų gražių sumanymų ir sėkmės juos įgyvendinant. Tegul Ignalinos kraštas pritraukia vis daugiau turistų, tegul jis žavi nuostabia, švaria gamta,  paslaugų  įvairove ir kokybe. Mėgstantiems keliauti linkime savo krašte atrasti naujų spalvų, vertinti tai, kas mus supa.

2018.09.26  Ceikiniuose

Kiekviena Ignalinos rajono seniūnija atlieka tikrai daug didesnių ir mažesnių darbų. Jie suplanuojami atsižvelgiant į gyventojų prašymus ir pasiūlymus. Tvarkoma aplinka, rūpinamasi keliais, kapinėmis, remontuojama. Mūsų miesteliai ir kaimai vis gražėja. Štai ir Ceikinių seniūnijoje šiais metais yra ką parodyti.

2018.09.26  Ignalinoje vieši suaugusiųjų mokymo projekto partneriai iš Čekijos ir Norvegijos

Rugsėjo 26 dieną meras Henrikas Šiaudinis savivaldybėje priėmė Ignalinos viešosios bibliotekos vykdomo tarptautinio projekto „Mokymasis, išmaniosios technologijos ir kūrybiškumas" dalyvius iš Norvegijos ir Čekijos. Švietimo mainų ir paramos fondo finansuojamo programos „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo projekto veiklos vyksta antrus metus. Lietuvos, Čekijos ir Norvegijos senjorai mokosi anglų kalbos ir tobulina informacinių technologijų žinias. Jie taip pat turi puikią galimybę aplankyti partnerių šalis, pasisemti gerosios patirties ir maloniai praleisti laiką susipažįstant su jų kultūriniu gyvenimu, švietimu.

2018.09.26  Informacija gyventojams apie radiacinę saugą ir tyrimų rezultatus

Rugsėjo 26 dieną Ignalinoje lankėsi ir su gyventojais, savivaldybės atstovais  susitiko Radiacinės saugos centro ir Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos specialistai. Susitikime pateikta informacija apie branduolinės energetikos objektų poveikio gyventojų saugai ir aplinkai tyrimų rezultatus.

2018.09.26  Didžiasalis šildymo sezoną pasitinka atsinaujinęs šilumos ūkio infrastruktūrą

Artėjantis šildymo sezonas Didžiasalio kaime bus kitoks. Per dvejus metus įvykdytas skirstomųjų šilumos tiekimo tinklų atnaujinimas, o šiais metais – pakeistas ir biokuro katilinės katilas, užtikrinantis šilumą gyvenvietei. Taigi gyventojai gali džiaugtis ne tik pagražėjusia aplinka, bet ir moderniu šilumos ūkiu. 

2018.09.26  Kviečiame tapti įtėviais, globėjais, budinčiais globėjais

Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras kviečia rajono gyventojus dalyvauti būsimų globėjų ir įtėvių mokymuose (GIMK), šiuo metu renkama nauja grupė. Taip pat informuoja apie galimybę tapti budinčiais globėjais (Tai laikinasis vaiko globėjas, kuris vaiką laikinai globoja savo namuose, natūralioje šeimos aplinkoje, užtikrindamas jam fizinį ir emocinį saugumą, ugdymąsi, auklėjimą). Norinčius dalyvauti mokymuose, gauti daugiau informacijos apie globą ir įvaikinimą kviečiame kreiptis į Centrą nurodytais kontaktais. 

2018.09.26  Mokyklose įgyvendinamos prevencinės programos

Rajono bendrojo ugdymo mokyklos kuria visiems mokyklos bendruomenės nariams saugią aplinką. Vaikų gerove mokyklose rūpinasi mokyklų vaiko gerovės komisijos. 2018-2019 m. m. visose mokyklose įgyvendinamos moksliškai pagrįstos, nuoseklios, ilgalaikės socialines ir emocines kompetencijas ugdančios prevencijos programos, apimančios smurto, alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevenciją, sveikos gyvensenos skatinimą.

2018.09.25  Informacija apie patvirtintus žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektus

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. rugsėjo 21 d. įsakymu Nr. V2-321 patvirtintas Švenčionių g. 37, Ignalinos mieste, žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektas.

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. rugsėjo 21 d. įsakymu Nr. V2-320 patvirtintas Švenčionių g., Ignalinos mieste, žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektas.

2018.09.25  Ignalinos KKSC moterų futbolo komanda iškovojo brozą

Ignalinos KKSC moterų futbolo komanda iškovojo bronzą Utenos apskrities 2018 m. moterų futbolo pirmenybių 8x8 varžybose, skirtose Lietuvos Valstybės atkūrimo 100  - metinėms pažymėti.

2018.09.25  Lietuvos vilčių žaidynės triumfavo Ignalinos mergaičių sales riedulio komanda

Lietuvos vilčių žaidynėse, kurios vyko Molėtuose 2018 m. 22 d., Ignalinos mergaičių salės riedulio komanda iškovojo 1 vietą. Rugsėjo 23 d. vykusiose žaidynėse ignaliniečių berniukų salės riedulio komanda užėmė 5 vietą.

2018.09.25  Informacija jaunimui

Ar teko girdėti apie skautus? Patinka veikla su vaikais ar jaunimu? Mėgsti gamtą, keliones, iššūkius ir nuotykius ? Tiki, kad galima padaryti pasaulį gražesniu ?

2018.09.25  Vandentvarkos projektai gerina gyvenimo kokybę miestuose ir kaimuose

Lietuva – viena iš nedaugelio Europos, o ir pasaulio šalių, kurių gyventojai geria tik požeminį vandenį. Taip yra pirmiausia todėl, kad mūsų šalyje gausu požeminio vandens išteklių.  Ypač geros kokybės vandeniu turėtų džiaugtis ignaliniečiai. Tikrai ne visi Lietuvos miestai gali tokiu pasigirti. Tą skirtumą geriausia  pajunti kur nors išvykęs. Kaip sako UAB „Ignalinos vanduo“ direktorius Valentas Šimonis, Ignalinos vanduo jei ne pats geriausias, tai tikrai vienas iš pačių geriausių Lietuvoje, todėl jį gerti galima drąsiai. Ignalina gali pasigirti ir gerai tvarkomu vandentvarkos ūkiu.

2018.09.25  Laida apie mūsų krašto kūrybingą asmenybę

Laidoje „Skalsu kalbos" pasakojama apie Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovę, dailininkę Nijolę Trinkūnienę:

https://bit.ly/2N333nP

2018.09.24  Kalbos tvarkytojų susitikimas

 

Rugsėjo 21 d. Ukmergėje susirinko Lietuvos kalbos tvarkytojai. Kolegos kitoje aplinkoje aptarė rūpimus klausimus, diskutavo dėl iškylančių problemų. Labai šiltai visus sutiko ir sveikino Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas.

2018.09.24  Bibliotekos projekto dalyviai aplankė Paliesiaus dvarą

Ignalinos rajono viešoji biblioteka, vykdydama projektą „Dvarų istorija žadina vaizduotę", žmones kviečia dalyvauti įdomiuose ir prasminguose renginiuose, kurie vyksta  Ignalinos krašto dvaruose  ir dvarvietėse. Susitikimai su istorikais, menininkais, dvarų savininkais ir paveldėtojais, koncertai ir šilti pokalbiai – visa tai padeda labiau pažinti praeitį, atrasti naujų dalykų, patirti bendrystę ir išgyventi patriotiškumo jausmus. Rugsėjo 22 dieną toks visų projekto dalyvių ir bičiulių susitikimas surengtas Paliesiaus dvare, kuris pelnytai vadinamas kultūros židiniu,  ir mūsų krašto garsintoju.

2018.09.24  Rudeniška paroda

Strigailiškio kaimo seklyčioje  penktadienį vyko rudens gėrybių paroda „Spalvingo rudens dovanos". Koncertavo ansamblis "Eldija".

2018.09.24  Rudens šventė Didžiasalyje

Saulėtą ir dar labai vasarišką penktadienio popietę didžiasaliečiai šauniai šventė gražų ir turtingą rudenį. "Nu ir užderėjo šimtmečio bulbos" – taip šiemet pavadintoje Rudens mugėje  koncertavo Adutiškio kaimo kapela, šoko mažieji darželinukai, o kiemeliuose galėjai paragauti įvairiausių tradicinių ir labai įmantrių bulvių patiekalų. Juk bulvė – tai antra lietuvio duona, todėl ir pagarbos jai reikia ypatingos. Taigi  šventėje iš visos širdies džiaugtasi gausiu derliumi, ne tik bulvių, bet ir kitų daržovių. Kiemelius puošė išrikiuoti didžiuliai pomidorai, cukinijos, patisonai ir jų meniškos kompozicijos kartu su  gražiausiais rudens žiedais.

2018.09.24  Apie daugiabučių namų atnaujinimą Ignalinoje rašo 15min.lt

"Renovacijos čempionei Ignalinai pavyko renovuoti visus daugiabučius":  https://bit.ly/2QMGZRg

2018.09.24  Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2018 METŲ 39-OJI SAVAITĖ (2018-09-24  –  2018-09-30)

2018.09.24  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2018.09.21  Renovacija Ignalinoje artėja prie pabaigos

Ignaliniečiai jau priprato prie pasikeitusios aplinkos, modernizuotų daugiabučių namų vaizdo. Malonaus nustebimo gali sulaukti tik iš atvykusiųjų. Pirmoji pradėjusi renovaciją ir visai Lietuvai pateikusi savivaldybės sukurtą naują jos modelį  Ignalina ir toliau išlieka lyderė. Gyventojų nereikia įtikinėti, kad modernizuotas būstas yra jaukesnis, šiltesnis, sunaudoja mažiau šilumos energijos ir, žinoma, yra patrauklesnis pirkėjui.

2018.09.21  Informacija apie kompleksinio teritorijų planavimo dokumento stebėsenos ataskaitą

Skelbiama Ignalinos rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimo stebėsenos 2014–2017 metų ataskaita, patvirtinta Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. rugsėjo 20 d. įsakymu Nr. V2-319 „Dėl Ignalinos rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimo stebėsenos 2014–2017 metų ataskaitos patvirtinimo“.

2018.09.21  Skelbimas apie parengtą sprendimo dėl kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų projektą

Informuojame, kad 2018 m. rugsėjo 20 d. parengtas sprendimo projektas dėl žemės sklypo (kadastro Nr. 4540/0005:0207), esančio Drutūnų k., Linkmenų sen., Ignalinos r. sav., Utenos apskr., kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų.

2018.09.20  Kviečiame skiepytis nuo gripo
Ignalinos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad į savivaldybės teritorijoje esančias pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigas VšĮ Ignalinos rajono polikliniką ir UAB Ignalinos sveikatos centrą jau buvo pristatyta Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos nupirkta šio sezono trivalentė gripo vakcina ,,Influvac“.
2018.09.20  Koncertas "Švęskime laisvę"

Rugsėjo 21 dieną 18 val. Ignalinos kultūros ir sporto centre koncertuos valstybinis šokių ir dainų ansamblis "Lietuva" su grupe "Žalvarinis". 

2018.09.20  Startuoja naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas

Nacionalinis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau septintus metus kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Saugoti gamtą ir rūšiuoti atliekas kviečia Gamintojų ir importuotojų asociacija, VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija kartu su savivaldybe.

2018.09.20  Garbus kraštietis pasveikintas ir savo gimtinėje

Koks malonus turėtų būti jausmas po daugelio metų sugrįžus į gimtas vietas vis surasti tave mylinčius, prisimenančius žmones, drauge  tarsi iš naujo išgyventi vaikystės ir jaunystės akimirkas, dalintis savo  kūryba ir gyvenimo patirtimi...Rugsėjo 19 dieną Ignalinos rajono Šiūlėnų kaimo seklyčioje surengta poeto Petro Panavo kūrybos popietė, skirta jo 85-ajam gimtadieniui.

2018.09.19  Keliaukime į Paliesiaus dvarą!
Rugsėjo 22 d. 14.45 val. edukacinė pažintinė kelionė Į PALIESIAUS DVARĄ.
Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektas „Dvarų istorija žadina vaizduotę“.
2018.09.19  Įsigaliojo patvirtintas savivaldybės lygmens teritorijų planavimo dokumentas

Ignalinos rajono savivaldybės taryba 2018 m. rugsėjo 13 d. sprendimu Nr. T-151 „Dėl Ignalinos rajono vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros specialiojo plano koregavimo patvirtinimo“ patvirtino Ignalinos rajono vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros specialiojo plano koregavimą.

2018.09.19  Kraštiečio Petro Panavo kūrybos popietė

"Sukūrėm Lietuvą. Ir mes jau Lietuva. Kokie mes būsime – tokia bus Lietuva". Rugsėjo 19 d. 14 val. Šiūlėnų kaimo seklyčioje vyks popietė,  skirta poeto, prozininko, dramaturgo Petro Panavo 85-osioms gimimo metinėms. Svečiuosis ir Ignalinos viešosios bibliotekos literatų klubo "Lelija" nariai. 

2018.09.19  Didžiasaliečiai pateko į „Žaliosios olimpiados“ finalą

2018 m. kovo mėnesį Didžiasalio „Ryto“  gimnazijos bendruomenė dalyvavo nacionalinio konkurso „Žalioji olimpiada" pirmajame etape. Jį įveikę pateko į antrąjį. Gegužės mėnesį dešimtyje Lietuvos miestų vyko pusfinaliai, kuriuose buvo išrinkta dešimt į finalą patekusių komandų. Dar trys komandos, tarp kurių ir mūsų gimnazija, į „Žaliosios olimpiados“ finalą pateko atlikusios specialiai vasarai skirtas užduotis.

2018.09.18  Projekto „Pažinsi savo kraštą – pažinsi save" darbų paroda

Ignalinos krašto muziejuje nuotaikingai sutikta gimnazistų kūrybos paroda, kuri gimė vasarą. Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos dailės mokytojos Audronės Krikščionaitienės iniciatyva įgyvendintas projektas „Pažinsi savo kraštą – pažinsi save" ir birželio 5-6 dienomis surengtas dailės pleneras, kuriame dalyvavo ir Ignalinos gimnazijos mokiniai su savo dailės mokytoja Audrone Čeponiene. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas finansuotas Ignalinos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

2018.09.18  Švietimo ir mokslo ministerijos etatinio modelio koordinavimo grupė konsultacijas pradėjo Ignalinoje

Rugsėjo 18 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje aptartas nuo rugsėjo 1-osios įsigaliojęs mokytojų etatinio apmokėjimo modelis ir nauja mokyklų finansavimo tvarka. Išsiaiškinti problemines situacijas ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus Ignalinoje susirinko Utenos apskrities savivaldybių ir Švenčionių rajono savivaldybės švietimo padalinių ir ugdymo įstaigų vadovai, švietimo, finansų  specialistai. Su jais susitiko Švietimo ir mokslo ministerijos etatinio modelio koordinavimo grupės nariai: Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės patarėjas Arminas Varanauskas.

2018.09.18  Siūlomas darbas bendrosios praktikos slaugytojai

VšĮ Ignalinos rajono poliklinikai reikalinga bendrosios praktikos slaugytoja. Turėti galiojančią licenciją. Kreiptis tel.: 8 386 53531, 8 686 60620 arba el. paštu info@ignalinospoliklinika.lt

2018.09.18  Informacija verslui

Lietuvos verslo paramos agentūra kartu su Lietuvos Respublikos ūkio ministerija tęsia regioninių seminarų ciklą „ES investicijos verslui regionuose", kurio penktasis renginys vyks Utenoje rugsėjo 21 dieną. Daugiau informacijos: http://lvpa.lt/lt/renginiai/800.

2018.09.17  Apie mūsų kraštą rašo

DELFI apie Ignalinos rajono ūkininką Egidijų Šiaudinį ir šaunią jo dukrą: https://bit.ly/2D4PtAs

"Lietuvos rytas" apie Palūšės valtinę https://bit.ly/2Ovce1F

15min.lt apie šeimos verslą Ignalinoje https://bit.ly/2pfkkR5

2018.09.17  Dailės studija džiaugiasi dar vienu ignalinietės įvertinimu

Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos mokinė Miglė Kajėnaitė tapo konkurso "Lietuvos herbų ir herbinių ženklų meninis interpretavimas" laureate. Rugsėjo 14 dieną kartu su savo mokytoja Nijole Trinkūniene ji dalyvavo Valdovų rūmų muziejuje vykusioje apdovanojimų ceremonijoje. Šį konkursą organizavo  Lietuvos neformaliojo švietimo centras, Valdovų rūmų muziejus ir Dailės mokytojų asociacija. Idėja labai patriotiška – skatinti mokytojus ir mokinius domėtis savo krašto istorinėmis tradicijomis, Lietuvos kultūros paveldu, taip pat istoriniais ženklais, kurie reprezentuoja valstybę, miestus, miestelius, gimines ar asmenis. Komisija iš viso gavo ir įvertino 96 darbus, 56 iš jų buvo atrinkti ir pateko į parodą „Lietuva mūsų ženkluose". Šventės metu apdovanota 15 laureatų trijose amžiaus grupėse. Vėliau renginio dalyviams surengta ekskursija po Valdovų rūmus.  

2018.09.17  Informacija šeimoms

Rugsėjo 20 d. 17.30 val. Ignalinos bibliotekoje psichologė Ariana Karpovičiūtė skaitys paskaitą šeimų santykių temomis "Bendravimo stiliai" ir "Konfliktų sprendimo strategija". 

2018.09.17  Rudens šventė Palūšėje

Bendruomeniškumą skatinantis sporto renginys ,,Palūšės ruduo 2018” vyko rugsėjo 15 dieną, nuo 9 ryto. Renginio vieta pasirinkta neatsitiktinai - tai pats Palūšės kaimo centras, netoli pagrindinio kelio, šalia Palūšės bažnyčios, Palūšės bibliotekos, visai šalia Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro. Renginio vieta labai gerai matoma keliautojams, o šioje vietoje vasarą šeštadieniais vyksta Palūšės turgelis. 

2018.09.17  Rugsėjo 15 d. Ignalinos miesto paplūdimyje vyko paplūdimio tinklinio tinklinio turnyras “Varnio” taurė

Š. m. rugsėjo 15 d. Ignalinos miesto paplūdimyje vyko paplūdimio tinklinio turnyras “Varnio” taurė. Į turnyrą susirinko atstovai iš viso Ignalinos rajono. Turnyras vyko rato sistema ir visos komandos rungėsi po du kartus.

2018.09.17  Kviečiame žiūrėti

Rugsėjo 18 dieną (antradienį) 18 val. Lietuvos televizijos Kultūros kanalo laidoje "Misija:Vilnija" bus pasakojama apie Didžiasalį.

2018.09.17  Šventė Ceikinių bažnytėlėje

Rugsėjo 16 d. 10.30 val. Ceikiniuose buvo švenčiami Švč. Mergelės Marijos vardo atlaidai. Šv. Mišias aukojo Tverečiaus kunigas Antanas Domeikis bei Ceikinių kunigai Marijonas Savickas ir Antanas Valatka.

2018.09.17  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2018.09.17  Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2018 METŲ 38-OJI SAVAITĖ (2018-09-17  –  2018-09-23)

2018.09.14  Palūšės ruduo 2018

Rugsėjo 15 d. Palūšės bendruomenės nariai kviečia į kermošių "Lūšių rudenėlis".

2018.09.14  Smiginio turnyras "Palūšės ruduo 2018 "

 

2018.09.14  Šachmatų turnyras "Palūšės ruduo 2018"
Su laiko kontrole. Amžiaus limito nėra. Laukia prizai.  
2018.09.14  Akcija "Darom" - didžiausia pilietinė iniciatyva pasaulyje – rugsėjo 15 dieną. Tapk jos dalimi!

Akcija „Darom” kviečia prisijungti prie daugiau nei 5 procentų pasaulio žmonių ir paversti Žemę geresne vieta gyventi!  Kviečiame registruotis www.mesdarom.lt puslapyje įmones, kaimynus, draugus ar pavienius asmenis. Padirbėkime, kad gyventi būtų gražiau ir jaukiau! 

2018.09.14  Rugsėjo 16 d. kviečia Rudens šventė Dūkšte

Programa.

2018.09.14  Renginys Ceikiniuose

Rugsėjo 16 d. kviečiame į Ceikinių bažnytėlę: 10.30 val. – Švč. Mergelės Marijos vardo atlaidai; 11.30 val. – bažnytinės muzikos bei lyrinių dainų koncertas. Dalyvauja: Ignalinos r. vokalinis ansamblis „Vėtrungė“, Ceikinių kultūros namų kvartetas.

2018.09.14  Rugsėjo 15 d. Ignalinos miesto paplūdimyje vyks paplūdimio tinklinio tinklinio turnyras “Varnio” taurė

Š. m. rugsėjo 15 d. Ignalinos miesto paplūdimyje vyks paplūdimio tinklinio tinklinio turnyras “Varnio” taurė. Dalyvių registracija vietoje 09:00 - 09:30 val.

2018.09.14  Ignalinos miesto komanda pateko finalinį XI Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių etapą

Š. m. rugsėjo 15 d. Ignalinos miesto smiginio komanda atstovaus mūsų kraštą finaliniame XI Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių etape, kuris vyks Jonavoje.

2018.09.14  Kviečiame padovanoti kraujo!

Spalio 1 d. 11-16 val. Ignalinoje, Ateities g. 23.

2018.09.14  Ignalinoje viešės Kelmės mažasis teatras. Kviečiame į spektaklius!

Ignalinos kultūros ir sporto centre (Ateities g. 43, Ignalina) rugsėjo 18 dieną gastroliuoja Kelmės mažasis teatras. Bus parodyti du jo spektakliai. 12 val. vaikams „Tavo pasaka" ir 18 val. suaugusiems – Antono  Čechovo vieno veiksmo juokas „Piršlybos". Spektaklių aprašymai pridedami.

2018.09.13  Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia į paskaitą

Rugsėjo 25 dieną 14 val.  Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biure Ksaveros Vaištarienės paskaita "Nepagydomos ligos įveikiamos be vaistų".

2018.09.13  Spalio 1-7 d. kviečiame į Sveikatos mokyklą

Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras spalio 1-7 d. kviečia į Sveikatos mokyklą. Projekto Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-91-0005 „Sveikos gyvensenos skatinimas Ignalinos rajone“.

2018.09.13  Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia į susitikimą

Rugsėjo 26 d. 10 val. kviečiame į susitikimą "Branduolinės energetikos objektų poveikis gyventojų saugai ir aplinkai".

2018.09.13  Kviečiame registruotis Rudens mugės prekiautojus!

Spalio 6 dieną Ignalinos Laisvės aikštėje vyks RUDENS GĖRYBIŲ MUGĖ. Visus Lietuvos tautodailininkus, amatininkus, liaudies meistrus, tautinio ir kulinarinio paveldo atstovus, sodininkus ir daržininkus kviečiame prekiauti mugėje ir registruotis telefonu: 8( 386) 52154, +370 62468870. Mokėjimo rekvizitai pridedami.

2018.09.12  Edukacinis užsiėmimas „Pynimas iš vytelių“

2018 – Europos kultūros paveldo metai. Tad šiais metais visoje Europoje bus imtasi įvairių iniciatyvų, surengta renginių, skatinančių žmones daugiau sužinoti apie savo kultūros paveldą, labiau juo domėtis. Paveldas – tai ne tik literatūra, menas ir įvairūs daiktai, bet ir amatai, kurių išmokome iš savo protėvių. Nori pramokti pynėjo amato? Ateik! Ignalinos krašto muziejuje rugsėjo 21 d. vyks edukacinis užsiėmimas „Pynimas iš vytelių“. Tautodailininkė Augenija Ruželienė pasidalins savo patirtimi ir visus pamokys pinti. Būtina išankstinė registracija tel. (8 386)  5 31 47. Formuojamos mokinių ir suaugusių grupės.

2018.09.12  Bibliotekos projektas kviečia piešti ir tapyti mūsų krašto dvarus

Viešoji biblioteka vykdydama projektą „Dvarų istorija žadina vaizduotę“  žmones kviečia dalyvauti įdomiuose ir prasminguose renginiuose, kurie vyksta  Ignalinos krašto dvaruose  ir dvarvietėse. Susitikimai su istorikais, menininkais, dvarų savininkais ir paveldėtojais, koncertai ir šilti pokalbiai – visa tai padeda labiau pažinti praeitį, atrasti naujų dalykų, patirti bendrystę ir išgyventi patriotiškumo jausmus. Viso projekto metu vyksta akcija „Įamžink savo kraštą”. Dalyviai kviečiami fotografuoti ir piešti dvarus, jų architektūrą ir kraštovaizdį.

2018.09.12  Rugsėjo 22 d. - Tarptautinė diena be automobilio

Atvykime i mokyklą ar į darbą be automobilio su dviračiais - taip prisidėsime prie švarios gamtos išsaugojimo.

2018.09.12  Kokius tyrimus skirti, sprendžia gydytojas

Kartkartėmis socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodo lentelė „Už tai jau sumokėjote – reikalaukite“ su sąrašu sveikatos tyrimų, kuriuos neva pacientai pagal amžių periodiškai gali gauti nemokamai ir turi teisę jų reikalauti. Ši informacija – netiksli. Feisbuke platinamoje lentelėje išvardyti tyrimai, atliekami profilaktinio paciento patikrinimo metu, neatspindi visų pacientams nemokamai priklausančių paslaugų, kurias privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausti asmenys gali nemokamai gauti sveikatos priežiūros įstaigose.  

2018.09.12  DELFI apie Ignalinos kraštą

https://www.delfi.lt/keliones/po-lietuva/rudenejanti-ignalina-vilioja-ne-tik-ezerais-ka-aplankyti-kur-nakvoti-ka-paragauti.d?id=79025833

 

2018.09.11  Strigailiškyje valomas Palaukinio ežeriukas

Strigailiškio gyventojai džiaugiasi šalimais turėdami Palaukinio ežeriuką. Vieniems kliūva grožėtis jo didžiąja, kitiems – į kaimelį įsirangusia mažąja  dalimi.  Saulėtą antradienio rytą būtent šioje dalyje seniūnas Jonas Polito organizavo valymo darbus. Buvo šienaujamos nendrės, plaukant valtimis grėbiamos vandenį, ypač pakraščiuose, tirštai užtraukusios žolės. Ežeriukas po tokio valymo tarsi atsikvėpė, išgražėjo.

2018.09.10  Šaunus ignaliniečių prisistatymas tarptautiniame žuvienės virimo čempionate

Rugsėjo 8 dieną Ignalinos rajono vietos veiklos grupės komanda su palaikymo grupe pirmą kartą dalyvavo Šilutėje vykusiame dešimtajame tarptautiniame Žuvienės virimo čempionate. Net 57 komandų šiemet sulaukęs  įspūdingas renginys vyko istorinėje Šilokarčemoje - senojo turgaus aikštėje, Šyšos pakrantėje.  Atstovauti Ignalinos kraštą ir užimti garbingą žuvienės virimo šefo postą buvo pakviestas sertifikuotas šio tautinio paveldo valgio meistras Valdas Gaidelis.

2018.09.10  Biblioteka kviečia į edukaciją su Nijole Trinkūniene!

Rugsėjo 11 d. 16 val. Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijoje Ignalinos viešosios bibliotekos projekto „Dvarų istorija žadina vaizduotę“ akcijos „Įamžink savo kraštą" edukacija. Patarimais  dalinsis Dailės studijos vadovė mokytoja ekspertė Nijolė Trinkūnienė.

Registracija tel. +370 672 43087
2018.09.10  Ignalinos aerodrome vyko ultralengvųjų orlaivių čempionatas Ignalinos savivaldybės mero taurei laimėti

Rugsėjo 8-oji – diena, kai buvo itin sunku atitraukti akis nuo dangaus. Tai diena, kai Ignalinos aerodrome susirinko ir 2018 metų „Atvirajame ultralengvųjų orlaivių čempionate“  susirungė tie, kurie negali gyventi be orlaivio variklio gausmo. 

2018.09.10  Skelbimas apie parengtą sprendimo dėl kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų projektą

Informuojame, kad 2018 m. rugsėjo 7 d. parengtas sprendimo projektas dėl žemės sklypo (kadastro Nr. 4540/0005:0106), esančio Mačiutiškių k., Linkmenų sen., Ignalinos r. sav., Utenos apskr., kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų.

2018.09.10  Informacija apie patvirtintą žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektą

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. rugsėjo 10 d.  įsakymu Nr. V2-308 patvirtintas Pergalės g., Dūkšto mieste, žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektas.

2018.09.10  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2018.09.10  Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2018 METŲ 37-OJI SAVAITĖ (2018-09-10  –  2018-09-16)

2018.09.10  Fizinio aktyvumo užsiėmimai

Judėjimas – tai sveikata. Tačiau nevisada surandame laiko ir noro būti fiziškai aktyviais. Atraskite laiko sau. Susitinkam kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį 18 val. Ignalinos sporto ir kultūros centre (II A.).

2018.09.10  Nemokami šokio judesio užsėmimai

Antradieniais ir ketvirtadieniais kviečiame į šokio judesio užsiėmimus, kurie vyks Ignalinos kultūros ir sporto centre. 

2018.09.10  Emocinė pagalba: paskelbti visų Lietuvoje veikiančių centrų sąrašai

Mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, daugėja emocinių sutrikimų – nerimo ir depresijos atvejų. Lietuva, deja, vis dar pirmauja Europoje pagal savižudybių skaičių. Šiandien minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atstovai ragina gyventojus ištikus emocinei krizei neužsisklęsti savyje, o drąsiai kreiptis pagalbos į specialistus. Tiek psichologų, tiek psichiatrų paslaugos teikiamos nemokamai ir jas galima gauti visoje Lietuvoje.  

2018.09.07  Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia į dviračių žygį

 Susitinkam rugsėjo 8 d. 12 val. miesto aikštėje.

2018.09.07  Diena Ignalinos krašte – įspūdžių per akis!

Per vieną dieną galima tikrai daug pamatyti ir sužinoti. Rugsėjo 5 dieną savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis priėmė grupę nacionalinės žiniasklaidos atstovų, besidominčių rajono verslo idėjomis, įdomiais, kūrybingais žmonėmis.

2018.09.07  SĮ "Kompata" informacija

Savivaldybės įmonė „Kompata” informuoja, kad gyventojams papildomai pastatyti 1,1 m3 talpos konteineriai, kurie skirti organinių atliekų surinkimui šiose gatvėse: Liepų g.5, Ligoninės g. 36, M. Petrausko g. 4, Smėlio g. 18A ir Laisvės a. 70.  Į šiuos konteinerius gyventojų prašome dėti tik įvairias organines atliekas, t.y. vaisius, daržoves, žolę, lapus ir nemesti komunalinių atliekų. 

2018.09.07  Kviečiame bendruomenes ir nevyriausybines organizacijas teikti paraiškas

Ignalinos rajono savivaldybės administracija skelbia projektų atrankos konkursą pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2.3 priemonę "REMTI BENDRUOMENINĘ VEIKLĄ SAVIVALDYBĖSE". Paraiškos priimamos nuo rugpjūčio 8 d. iki rugsėjo 10 d. 17 val.  Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje  Laisvės a. 70, 29 kabinete.

2018.09.06  Ignalinoje lankėsi svečias iš Baltarusijos Respublikos ambasados Lietuvoje

Rugsėjo 5 d. Ignalinos rajono savivaldybėje lankėsi Baltarusijos Respublikos ambasados Lietuvoje patarėjas ekonomikos klausimais Vadimas Losickis.

2018.09.06  Ignalinos rajono savivaldybės administracijos informacija

Informuojame, kad vykdydama 2014–2020 m. INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Užterštų teritorijų tvarkymas inovatyviais metodais, skatinat darnią pasienio regionų plėtrą“ Nr. LLI-325 (toliau – Projektas), Ignalinos rajono savivaldybės administracija (toliau – administracija) 2018 m. liepos 25 d. pasirašė sutartį dėl Projekto išlaidų teisėtumo ir panaudojimo teisingumo tikrinimo Projekto vykdymo laikotarpiu su IĮ V. Tamašausko audito ir konsultavimo paslaugų įmone.

2018.09.06  Rugsėjo 13 d. 10 val. šaukiamas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis

Darbotvarkė

2018.09.06  Turizmo gatvė „Sostinės dienose“

Kalendorinei vasarai pereinant į rudenį Vilniuje šurmuliavo tradicinė šventė „Sostinės dienos“. Gedimino prospekte įsikūrusioje Turizmo gatvėje visas trys dienas gausus būrys smalsių keliautojų buriavosi šalia Aukštaitijos ežerų krašto palapinės. Ignalinos rajono turizmo informacijos centras kartu su kolegomis iš Zarasų, Molėtų, Anykščių ir Utenos kvietė atrasti šį kraštą ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikas.

2018.09.05  Ignalinos viešoji biblioteka ir VšĮ MENO BANGOS kviečia!

Rugsėjo 4 d. 17 val. edukacinis pokalbis „Per prancūzų literatūrą – į save“. Bus aptariamos šios knygos: H. Azoulay, P.-E. Dauzat  „Ir pragaras turi savo orkestrą“, G. Faye „Maža šalis“, H. Cixous „Auksas. Mano tėvo laiškai“. Edukacijai vadovauja vertėja Neringa Mikalauskienė. Rugsėjo 5 d. 17 val. edukacinis pokalbis „Vaizduotės vitražai ir mes“. 

2018.09.05  Ar siųsti pas konsultantą, sprendžia gydytojas

Nors ligonių kasos nuolat primena, kad šeimos gydytojai, įvertinę paciento sveikatos būklę, sprendžia, ar reikalinga gydytojo specialisto konsultacija, Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) Gyventojų aptarnavimo skyrius dažnokai sulaukia gyventojų, besiskundžiančių, kad iš šeimos gydytojų neįmanoma išsireikalauti siuntimų pas gydytojus specialistus. Kiti piktinasi, kad gydytojai specialistai taip pat nenoriai siunčia pas kitos srities specialistus.

2018.09.05  Informacija apie Ignalinos rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžių laiką ir darbotvarkę

 

2018.09.04  Šį savaitgalį Ignalinos savivaldybės atstovai dalyvavo XI Lietuvos Seniūnijų Sporto Žaidynių antrajame ture

Šių metų rugsėjo  1 d. Utenoje vyko XI Lietuvos Seniūnijų Sporto Žaidynių antrasis turas. Žaidynėse susirinko atstovai visos Utenos apskrities. Ignalinos savivaldybės atstovai rungėsi Šachmatų, Stalo teniso, Smiginio, Futbolo rungtynes. Geriausiai pasirodė mūsų krašto smiginio komanda (Dalia Vaičiulienė, Tomas Pūras ir Mantas Strolia) užėmusi 2 vietą ir iškovojusi kelialapį į finalines rungtynes, kurios vyks Jonavoje rugsėjo 15 d.

2018.09.04  Ignalinos aerodromas džiaugiasi varžybų rezultatais

Rugsėjo 1 dieną Ignalinos aerodrome vyko pirmosios  bepiločių varžybos "CAASI 2018". Varžybose varžėsi dalyviai iš įvairių Lietuvos miestų, atvyko ir VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto komanda. Varžybose buvo vykdoma pagrindinė bei oro pašto misija. Pagrindinės misijos metu dalyviai turėjo surasti aerodromo teritorijoje paslėptus objektus, sekti bei identifikuoti judantį automobilį. Po pagrindinės misijos komandos pradėjo vykdyti unikalią oro pašto misiją. Dalyviai turėjo pristatyti nedidelį krovinį kuo tiksliau ir kuo greičiau. Komandoms buvo iššūkis - oro pašto pristatymo mechanizmą jie turėjo sukonstruoti vietoje, aerodrome. Tačiau visiems sekėsi puikiai. 

2018.09.03  Mokslo ir žinių dienos šventė Ignalinoje

Mokslo ir žinių diena aplanko bene visus namus, sujungia kartas, sujaudina širdis ir sušildo prisiminimais. Nors  šventės scenarijus beveik nesikeičia, tačiau kaskart ji vis kitokia ir vienintelė tokia pirmą kartą į mokyklą žengiantiems mažiesiems bei paskutinę Rugsėjo pirmąją joje sutinkantiems abiturientams. Ignalinos mokiniai ir mokytojai, tėveliai ir seneliai  naujus mokslo metus pasitiko visi kartu Laisvės aikštėje.

2018.09.03  Mieli Mokiniai, gerbiami Mokytojai, Tėveliai,

Po vasaros džiugių dienų, poilsio laisvės ir įspūdžių Rugsėjis mums primena apie rudenį – dar žydintį, šiltą ir  kviečiantį pasitikti  eilėmis ir sveikinimais skambančią Mokslo ir žinių šventę. Ji labai svarbi mums visiems, išgyvenantiems ar menantiems šios dienos iškilmingumą ir jaudinantį grožį. Jau labai greitai mokyklos prisipildys mokinių šurmulio ir prasidės 2018–2019 mokslo metai.

2018.09.03  Atsinaujinęs Didžiasalis džiugiai pasitinka svečius

Šviesus savo dvasia ir istorine atmintimi Didžiasalio kraštas buvo nepelnytai nuvertintas, tačiau vienodai mylimas ir gerbiamas čia gyvenančių žmonių, kuriems jis visada buvo ir liks pati gražiausia ir mieliausia vieta. Šiandien didžiasaliečiai dar labiau didžiuojasi savo miesteliu, visiškai atsinaujinusiu, ryškesnėmis spalvomis sušvitusiu. Paskutiniąją vasaros dieną žmonės rinkosi į šventę – ir vasarą išlydėti, ir padarytais dideliais darbais pasidžiaugti.

2018.09.03  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2018.09.03   Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2018 METŲ 36-OJI SAVAITĖ (2018-09-03  –  2018-09-09)

2018.09.03  Akcija „Apsaugok mane“

2018 m. rugpjūčio 13 d. buvo pasirašytas  Ignalinos rajono savivaldybės ir AB ,,Lietuvos draudimas“ susitarimas ,,Dėl Ignalinos rajono bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių draudimo“. Šiuo dokumentu šalys susitarė, kad akcijos ,,Apsaugok mane“ metu, visą rugsėjo mėnesį, visi rajono savivaldybės teritorijoje esančių bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai bus apdrausti ,,Lietuvos draudimo“ Asmens draudimu nuo nelaimingų atsitikimų, kūno sužalojimo ir mirties atvejais, jei jie atsitiktų pėsčiajam moksleiviui eismo įvykio metu (pėsčiaisiais pagal šią sutartį laikomi ir važiuojantys/vežami dviračiu moksleiviai).

2018.09.01  Rugpjūčio mėnesį visuomenę dominę kalbos kultūros klausimai

Ar linksniuojamas muzikos terminas „solfedžio“?

„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiama nekaitoma forma solfedžio. Taigi kaip terminas vartojama nelinksniuojamoji forma: Dėstant solfedžio tenka susidurti su nuolatine kaita, naujovėmis.

Tačiau laisvuosiuose stiliuose gali būti vartojama linksniuojamoji forma: Man nesiseka solfedis.

2018.09.01  Rugsėjo mėnesio kultūros renginiai

Ignalinos kultūros centro. Ignalinos krašto muziejaus ir rajono kaimo seklyčių organizuojami renginiai

2018.09.01  Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Rugsėjo renginiai

2018.09.01  Rusėjo mėnesio sporto renginiai

Ignalinos kultūros ir sporto centro sporto skyriaus rugsėjo mėnesio varžybų kalendorius.

Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.