Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
archyvas
  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017.09.29  Jaunuoli, atrask save!

Jaunuoli, Ar tau 15-29 m.? Niekur nedirbi ir nesimokai? Nieko nelauk ir ateik į Jaunimo Garantijų projektą „Atrask save"! Čia tavęs laukia vietos koordinatorius, kuris padės integruotis į švietimo sistemą ar darbo rinką. Dar nežinai ką rinktis? SAVANORIAUK! Išsirink organizaciją ir savanoriauk iki 4 mėn. Gera žinia ta, kad nuo 2018 m. stojant į aukštąsias mokyklas, projekte savanoriavus ne mažiau kaip tris mėnesius, pridedama 0,25 stojamojo balo. Nori sužinoti daugiau? Laukiu tavęs Ignalinos kultūros ir sporto centre (Mokyklos g. 4) kiekvieną darbo dieną 8-17 val. Nedrąsu? Skambink tel.: 863319278, rašyk žinutę arba kreipkis el. paštu: renata.arimav@gmail.com

2017.09.28  Kermošius "Lūšių rudenėlis"

Rugsėjo 30 dieną nuo 10 val. visus kviečia tradicinis Palūšės kermošius "Lūšių rudenėlis". Programa pridedama.

2017.09.28  Informacija apie parengtą sprendimo projektą

Parengtas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Ignalinos ir Visagino skyriaus vedėjo sprendimo projektas dėl žemės sklypo (kadastro Nr. 4522/0005:0066), esančio Aukštakalnių k., Dūkšto sen., Ignalinos r. sav., Utenos apskr., kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų.

2017.09.28  Prasideda naujas projekto „Mes rūšiuojam" sezonas

Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos, VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos“ kartu su savivaldybe organizuojamas aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“, jau šeštus metus kviečia gyventojus saugoti savo aplinką. Šiuo projektu siekiama, kad elektronikos, nešiojamų baterijų, autoservisų atliekos nebūtų šalinamos su kitomis atliekomis, sumažėtų aplinkos tarša ir kt. 

2017.09.27  Veiklą pradeda nemokamos psichologinės pagalbos projektas „Tu – ne vienas!“

Rugsėjo mėnesį startavo socialinis projektas „Tu – ne vienas!” (www.tunevienas.lt) Kol viešojoje erdvėje garsiai ginčijamasi, kaip spręsti įsisenėjusias psichologinės pagalbos trūkumo problemas, aktyvūs piliečiai ėmėsi iniciatyvos. Į vieną komandą susibūrę jauni profesionalai iš Lietuvos, Vokietijos ir Danijos sukūrė internetinę erdvę,  kurioje kiekvienas gali rasti psichologinės paramos ir kokybiškos informacijos. „Tu – ne vienas!” projekto planai dar ambicingesni – komanda prieš kelias dienas atidarė pagalbos liniją, o ateityje planuoja mokymus, konsultacinius užsiėmimus ir kitas panašaus pobūdžio veiklas.

2017.09.27  Lietuvos socialinio darbuotojo diena

Mieli Socialiniai darbuotojai, sveikindami  su Lietuvos socialinio darbuotojo profesine švente, vertiname Jūsų pasiaukojamą darbą  rūpinantis senyvo amžiaus,  neįgaliųjų,  socialinės rizikos, paliktų be tėvų  globos vaikų ir kitokias problemas turinčių gyventojų  socialine gerove. 

2017.09.27  Rugsėjo 27-oji – Pasaulinė turizmo diena

Nuoširdžiai sveikiname visus turizmo srities specialistus, paslaugų teikėjus, kaimo turizmo sodybų šeimininkus. Dėkojame Jums už pastangas ir iniciatyvas,  Ignalinos kurortinę vietovę ir rajoną garsinančius darbus. Linkime daugiau ryžto ir drąsos, naujų gražių sumanymų ir sėkmės juos įgyvendinant. Tegul Ignalinos kraštas pritraukia vis daugiau turistų, tegul jis žavi nuostabia, švaria gamta,  paslaugų  įvairove ir kokybe. Mėgstantiems keliauti linkime savo krašte atrasti naujų spalvų, vertinti gamtos ir žmogaus kūrinius.

Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis

2017.09.27  Jaunųjų menininkių tapybos darbų paroda

Rugsėjo 30 - spalio 27 dienomis Naujojo Daugėliškio bibliotekoje bus eksponuojama Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos mokinių Ajos Dubinovičiūtės ir Gretos Luneckaitės tapybos darbų paroda "Spalvotas pasaulis". Parodos atidarymas įvyks rugsėjo 30 dieną 14.30 val. 

2017.09.27  Mažylių skaitykla įrengta ir laukia savo lankytojų!
Rugsėjo 29 d. 11 val. kviečiame visus į mažylių skaityklos „Pas pelėdą Paulę“ atidarymo šventę!
2017.09.26  Ignalinos aerodrome kilo ir leidosi lengvieji orlaiviai

Rugsėjo 23 dieną Ignalinos aerodrome buvo smagus sujudimas. Čia surengtos ultralengvųjų orlaivių varžybos rajono mero taurei laimėti.  Veiksmo užteko ir ant žemės, ir padangėje, kuri, organizatorių ir dalyvių džiaugsmui,  buvo giedra ir saulėta. Į varžybas pilotai susirinko iš visos Lietuvos: Akmenės, Tauragės, Šiaulių, Utenos, Vilniaus ir kitų miestų, iš viso 10 orlaivių ir du skraidyklių ekipažai.

2017.09.25  Istorinio romano "Vytauto žemė" pristatymas

Rugsėjo 23 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje pristatyta naujausia populiaraus rašytojo  Edmundo Malūko knyga. Tai romanas „Vytauto žemė", pasakojantis  apie Didžiojo kunigaikščio  epochos Lietuvą, jo asmenybę ir šeimą. Knygos pristatyme dalyvavo ir daug apie savo istorinius ieškojimus ir kūrybinius bandymus įdomiai ir visapusiškai parodyti praeities gyvenimą šių laikų žmogui pasakojo pats autorius ir knygos redaktorė Gertrūda Žigaitė-Rinkūnienė.

2017.09.25  "Šaltinėlio" mokyklos informacija
Rugsėjo 22 d. Ignalinos "Šaltinėlio" mokykloje  vyko 4 - asis Solidarumo bėgimas. Dalyvavo 150 vaikų ir 20 suaugusių (pedagogų, auklėtojų padėjėjų, tėvelių). Bėgimas vyko Česlovo Kudabos  progimnazijos  stadione. Kadangi vienas mokyklos stadiono ratas laikomas  lygiu vienam Solidarumo kilometrui, tai bendrai nubėgta  170 km. Surinkta parama - 154,66eur. Ji skirta skurstantiems Zambijos vaikams. Dėkojame visiems vaikams, tėveliams, darbuotojams, prisidėjusiems prie šios kilnios akcijos.
2017.09.25  Piliakalnių projektas apgiedotas ant Ladakalnio

Šiais – piliakalnių pagerbimo – metais senieji mūsų istorijos ir tautinio išskirtinumo sergėtojai tikrai sulaukė ypatingo dėmesio. Ant piliakalnių rengtos įvairios šventės, susitikimai, ekspedicijos, link jų vedė patriotiniai ir turistiniai žygiai, o Valstybės dieną protėvių supilti kalnai tapo mūsų vienytojai ir prasmingo sambūrio liudininkai. Nuo didesnių ir mažesnių, žinomų ir primirštų piliakalnių taip gražiai skambėjo tautiška giesmė. Ignalinos rajone piliakalniai taip pat lankyti, kalbinti ir godoti. Rugsėjo 22 d. Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka ignaliniečius ir savo bičiulius pakvietė į  pusmetį vykusio projekto "Piliakalnių istorija žadina vaizduotę" uždarymą.

2017.09.25  Didžiasalio "Ryto" gimnazijoje

Jau daugiau kaip dešimtmetį gimnazija dalyvauja respublikinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“, kuria siekiama prisiminti per Holokaustą  sunaikintas Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyvenusias žydų bendruomenes. Šį kartą Didžiasalio "Ryto" gimnazijos istorijos mokytoja Marytė Misiūnienė į integruotą pamoką sukvietė gimnazines klases: Ig - IVg.

2017.09.25  Didžiojo krepšinio pamokos Ignalinoje

Bendradarbiaujant su Jungtinių amerikos valstijų ambasada rugsėjo 21 d. Ignalinoje įvyko susitikimas su „The Harlem Globetrotters" organizacijos nariais. Krepšininkai „Buckets" Blake ir „Ace" Jackson vedė paskaitą, kurios metu papasakojo apie treniruotes, sportininko kelią, komandos vienybės svarbą. Mokiniams vesta krepšinio treniruotė, kurioje dalyvavo apie 40 jaunųjų krepšininkų. Jie labai įdėmiai klausėsi profesionalų komentarų, stebėjo rodomus triukus su kamuoliu, kartu mėtė į krepšį. Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis padėkojo svečiams už tokias įsimintinas akimirkas ir įteikė atminimo dovanėles.

2017.09.25  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2017.09.25  Sportiniai pasiekimai
Rugsėjo 18 d. Vilniaus mažajame teatre vyko 2016-2017 m. Lietuvos mokyklų žaidynių savivaldybių ir bendrojo ugdymo mokyklų apdovanojimai. Ignalinos rajono savivaldybė užėmė III gr. 3 vietą. Tai ne tik mokinių, bet ir jų mokytojų, trenerių, mokyklų ir Ignalinos kultūros ir sporto centro visų metų nuoseklaus darbo,  dėmesio sportui ir didelių pastangų rezultatas.  
2017.09.25  „Padėk beglobiams gyvūnams“

Ignalinos „Šaltinėlio" mokykloje organizuojama gerumo akcija „Padėk beglobiams gyvūnams". Mieli gerieji Ignalinos miesto ir Ignalinos rajono žmonės, laukiame Jūsų materialinės pagalbos: maisto kačiukams ir šuniukams (ypač trūksta maisto kačiukams); nereikalingų antklodžių, pagalvių, čiužinių, pledų, paklotėlių, striukių ir panašių daiktų - pakloti šuneliams ir katinėliams; medikamentų (katinėlių ir šunelių vitaminai, maisto papildai, vitaminas C, žuvų taukai, lašiukai akims „Gentamicin“ ir kiti), kraiko, laikraščių, dezinfekcijos priemonių, dėžučių maistui, dėžučių kraikui.

2017.09.25   Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2017 METŲ 39-OJI SAVAITĖ (2017-09-25  – 2017-10-01)

2017.09.22  Akcija „Kūrenkime saugiai“ jau prasidėjo

Ignalinos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, kad š. m. rugsėjo – spalio mėn. vyksta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos inicijuojama akcija „Kūrenkime saugiai“, kurios tikslas padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimo.

2017.09.22  Mielagėnų bibliotekoje – knygos pristatymas

Rugsėjo 29 d., 13 val. Mielagėnų biblioteka kviečia į žemaitiškų skaitinių knygelės "CĪRULIELIS" pristatymą. Knygą  išleido Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka. Knygą pristatys viena iš  autorių ir kalbos redaktorių - filologijos magistrė literatūrologė Dalia Zabitienė.

2017.09.22  Skaitytojams ir istorijos mėgėjams

Rugsėjo 23 d. 12 val. Ignalinos viešojoje bibliotekoje Jūsų lauks susitikimas su rašytoju Edmundu Malūku. Autorius pristatys savo istorinį romaną "Vytauto žemė" (2016 m.). Dalyvaus knygos redaktorė-žurnalistė Gertrūda Žigaitė-Rinkūnienė. Pridedamas redaktorės laiškas.

2017.09.22  Informacija apie parengtą sprendimo projektą

Parengtas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Ignalinos ir Visagino skyriaus vedėjo sprendimo projektas dėl žemės sklypo (kadastro Nr. 4513/0009:0151), esančio Svirkų k., Didžiasalio sen., Ignalinos r. sav., Utenos apskr., kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų.

2017.09.22  Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia į ekožygį

Kviečiame į ekožygį su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis minint Dieną be automobilio po Ažušilės kraštovaizdžio draustinį. Susitinkame rugsėjo 23 d. 13 val. miesto aikštėje.

2017.09.21  Palūšėje lankėsi svečiai iš 7 Europos Sąjungos valstybių

Praėjusią savaitę mūsų kraštą aplankė svečiai iš septynių ES valstybių. Rugsėjo 13–14 dienomis Vilniuje surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Tinklaveika veikia!" susirinko daugiau kaip 200 dalyvių iš 13 valstybių, kurie pasiskirstę į keturias grupes keliavo skirtingomis kryptimis po Lietuvos kaimo vietoves. Europos komisijos, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, Vietos veiklos grupių atstovai domėjosi vietos plėtros projektais, įgyvendintais pagal Leader programą. Palūšė buvo parinkta kaip sėkmingas bendruomenės inicijuotos vietos plėtros pavyzdys.

2017.09.20  Seimas pradėjo Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą

Seime surengta šventine konferencija, skirta Lietuvių konferencijos, buvusios įžanga į Vasario 16-ąją, sukakčiai, pradėti Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginiai. Konferencijoje dalyvavo ir Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, kiti savivaldybės atstovai.

2017.09.20  Laukiame Jūsų ant Ladakalnio!

Rugsėjo 22 d. 19 val. kviečiame visus dalyvauti Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto "Piliakalnių istorija žadina vaizduotę" uždaryme ant Ladakalnio. Vakaronę dovanos Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė“. Jūsų lauks atlikėjų "IGNI" ugnies šou.

Registracija pavėžėjimui tel.: 8 386 52142, + 37067243087

2017.09.20  Baltų vienybės ugnies sąšauka ant Mažulonių, Ažušilės, Senojo Daugėliškio piliakalnių

2017 m. rugsėjo 22 d. vėl ant baltų žemių piliakalnių, įprasminant Piliakalnių metus, sužibs vienybės ugnys. Baltijos jūros rytų pakrantėje gyvenančius žmones nuo amžių siejo bendri protėviai, papročiai, giminystės ryšiai. Baltų (aisčių) genčių kalbos ir kultūra turi bendras šaknis. Įsikūrusios kaimynystėje baltų gentys išgyveno tūkstantmetę istoriją iki šiol. Tačiau baltams dažnai tekdavo kautis su užpuolikais, ginti savo žemes, savo gyvastį, savo savastį. Baltai išgyveno, nes jų stiprybė buvo vienybėje, kur jie bebūtų gimtinėje ar tremtyje.

2017.09.20  Renkama nauja būsimų globėjų ir įtėvių mokymų grupė

Patikimiausias būdas gerai išauginti vaikus – padaryti juos laimingus (O.Vaildas). Kaip bebūtų gaila, dar daugeliui vaikų, augančių įstaigoje, bet ne šeimoje, sunku būti tiesiog vaiku, nes praeityje patirtas smurtas, netektys, prieraišumo stoka  slenka iš paskos lyg juodas šešėlis. Ir tik meilė gali jį ištirpdyti. Visus, neabejingus vaikų troškimui rasti ir turėti savo namus, besidominčius vaikų globos ar įvaikinimo klausimais, maloniai kviečiame iki 2017 m. rugsėjo 26 d. kreiptis į Ignalinos r. savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių adresu: Laisvės a. 70, Ignalina, tel. (8 386) 5 20 45 arba į Didžiasalio vaikų globos ir paramos šeimai centro GIMK atestuotus socialinius darbuotojus adresu: Pupienos g. 4, Didžiasalis, Ignalinos r., tel. 8 386 59200; el. p.  sala@ignalina.lt,  arba  iraksteliene@gmail.com

2017.09.20  Informacija apie kelių ir gatvių tvarkymo darbus

Geri keliai ir gatvės – tvarkingos savivaldybės veidas. Gražiai sutvarkyta aplinka ir kelių infrastruktūra gerai nuteikia ne tik vietos gyventojus, bet ir turistus, krašto svečius. Ignalinos mieste gatvės yra tikrai tvarkingos. Tą pastebi ne vienas atvykstantis, tačiau miesto pakraščiuose vis dar atsiranda darbų.

2017.09.20  Suformuluota Ignalinos ateities vizija

Ignalinos krašto viziją kūrė net kelios darbo grupės, sudarytos iš įvairių sričių specialistų. Vėliau iš penkių variantų balsuojant buvo renkamas vienas. Pateikiame balsavimo rezultatus.

2017.09.20  Ruduo šokio ritmu!

Nuo rugsėjo 21 d. antradieniais ir ketvirtadieniais 19.00 val. kviečiame į nemokamas šokių pamokas Ignalinos kultūros ir sporto centre (antrame aukšte).

2017.09.20  Į Ignaliną atvyksta pasaulinės krepšinio virtuozų organizacijos „The Harlem Globetrotters“ atstovai

Bendradarbiaujant su Jungtinių amerikos valstijų ambasada rugsėjo 21 d. Ignalinoje organizuojamas susitikimas su „The Harlem Globetrotters“ organizacijos nariais. Krepšininkai „Buckets“ Blake ir „Ace“ Jackson ves paskaitą, kurios metu ne tik pademonstruos triukus su kamuoliais, bet ir papasakos apie treniruotes, sportininko kelią, vidinės stiprybės jėgą.

2017.09.20  Seminarai apie konkurenciją

Siekdama plėtoti glaudų dialogą su viešojo administravimo subjektais ir verslu, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba pristato nemokamų seminarų apie konkurenciją ciklą „Su konkurencija po Lietuvą“. Seminarų metu Konkurencijos tarybos ekspertai dalinsis savo žiniomis apie konkurencijos naudą vartotojui bei valstybei, patars, ką gali nuveikti savivaldybė, kad konkurencijos ribojimų būtų mažiau, o jos teikiamą naudą pajustų kiekvienas savivaldybės gyventojas. 

2017.09.19  Į mugę kviečiami prekybininkai

Spalio 7 d. Ignalinoje vyks Rudens gėrybių mugė. Kviečiame visos Lietuvos amatininkus, tautodailininkus, liaudies meistrus, tautinio ir kulinarinio paveldo atstovus prekiauti. Reikalinga registracija.

2017.09.19  Palūšės bendruomenės dovana draugams ir pagalbininkams

Praūžus Lietuvos mažosios kultūros sostinės vasaros festivaliui, Palūšės kaimo bendruomenė nutarė atsipūsti po svarbiausių metų darbų ir padėkoti savo pagalbininkams, bičiuliams pakviesdama juos kartu pakeliauti po Žemaitiją, pasidžiaugti šio krašto garsiomis ir gražiomis vietomis, rudens spalvomis ir šiltu bendravimu. Dviejų dienų kelionė buvo tikrai įspūdinga. Suspėta daug pamatyti ir patirti tikrą žemaitišką dvasią. Aplankytas Kryžių kalnas, Pranciškonų vienuolynas, džiaugtasi Telšių miesto, Platelių miestelio, dvaro  ir apylinkių grožiu, kultūros ir istorijos paveldu. Didingumu žavėjo  piligrimų sostinė Šiluva ir naujam gyvenimui prikeltas Plungės dvaras. Aplankytas pramogoms bei poilsiui pritaikytas Šeduvos malūnas. Net ir oras draugavo su keliauninkais. Buvo ir saulės, ir gero vėjo. Tik namo važiuojant gerokai apniuko.

2017.09.18  Ar gerbiame savo kraštą ir jo paveldą?

Lietuvoje 24-ąjį kartą vyksta bene didžiausias kasmetinis nekilnojamojo kultūros paveldo populiarinimui skirtas renginys – Europos paveldo dienos. Šių metų tema „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų" kviečia pažinti Lietuvos istorinio kultūrinio kraštovaizdžio įvairovę, suprasti jo unikalumą ir vertę. Rugsėjo 15 d. į Europos paveldo dienoms skirtą renginį pakvietė Ignalinos krašto muziejus. Renginyje kalbėta apie mūsų rajono paveldo objektus, šiais metais itin pagerbtus piliakalnius ir naują interaktyvų žaidimą, kuris muziejaus lankytojus kviečia įdomiai pakeliauti po Ignalinos kraštą.

2017.09.18  Informacija dėl savivaldybės nuomojamo turto

Ignalinos rajono savivaldybės administracija viešojo konkurso būdu išnuomoja:

2017.09.18  Visuomenės informavimas apie numatomą statinių projekltavimą

 

2017.09.18  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2017.09.18  Ignalinos plaukikui Erikui Kapočiui antrus metus iš eilės paskirta skatinamoji Maximos stipendija

Maxima kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija skatina Lietuvos moksleivių pažangumą ir gabumų tobulinimą. Ši įmonė kasmet kviečia pildyti anketas visus moksleivius, turinčius pasiekimų mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų bei nuolatinio pažangumo srityse. Kompetentingos komisijos atrinktiems moksleiviams ne tik suteikiamas garbingas „Lietuvos Maximalisto“ vardas, bet ir visiems mokslo metams skiriamos pagrindinė ir skatinamoji stipendijos. Moksleivis laimėjęs pagrindinę stipendiją visus 2017 – 2018 mokslo metus gaus po 150 Eur. kas mėnesį, o skatinamąją – po 75 Eur.

2017.09.18  Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2017 METŲ 38-OJI SAVAITĖ (2017-09-18  – 2017-09-24)

2017.09.15  Savivaldybės tarybos posėdyje

Rugsėjo 14 d. įvyko Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Posėdyje dalyvavo 18 tarybos narių, priimti 22 sprendimai. 

2017.09.15  Mus domina Jūsų nuomonė

Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka rengia projektą Lietuvos Kultūros rėmimo fondo finansuojamam kultūros ir meno projektų konkursui. Rengiamo projekto sritis – vaikų ir jaunimo edukacija, skirta atskleisti ir ugdyti vaikų kūrybinį potencialą. Jau rugsėjo 28 d. Ignalinos viešojoje bibliotekoje duris atveria Mažylių skaitykla. Skaitykla skiriama jaunoms šeimoms auginančioms 0–8 metų mažylius. Norėdami tiksliau žinoti konkrečius šių šeimų poreikius, kviečiame dalyvauti apklausoje.

2017.09.14  Europos paveldo dienų renginys Ignalinos krašto muziejuje

Rugsėjo 15 d. 13.00 val. Ignalinos krašto muziejuje įvyks renginys, skirtas Europos paveldo dienoms paminėti. Šių metų tema -  „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų". Svarbia Europos paveldo dienų iniciatyva norima atkreipti visuomenės dėmesį į šalia mūsų esantį kultūros paveldą, atskleidžiant jo vertes ir išsaugojimo svarbą. Renginio metu bus pristatytas interaktyvus žaidimas liečiamame ekrane „Ežerų krašto žinovas“, kuriuo virtualiai keliaujama po Ignalinos kraštą, susipažįstama su vietos kultūra, tradicijomis, vietiniais kultūros paveldo objektais, įžymybėmis. Ignalinos rajono savivaldybės viešosios  bibliotekos atstovai papasakos apie  projekto "Piliakalnių istorija žadina vaizduotę" rezultatus. Maloniai kviečiame ir tikimės Jūsų dalyvavimo!

2017.09.14  Šok su visa Lietuva

Rugsėjo 15 d. 18 val. Ignalinos miesto  aikštėje vyks akcija  „Visa Lietuva šoka“.  Organizatoriai kviečia maloniai praleisti vakarą ir šokti su visa Lietuva –  vieningai ir pašėlusiai!

2017.09.14  Kviečiame ignaliniečius startuoti dviračiais

Kiekvieną trečiadienį 17.30 val. SUSITINKAME miesto aikštėje. PASIIMK gerą nuotaiką!!! NEPAMIRŠK patogios aprangos, būtinai liemenę!!! INFORMACIJA: tel. 8 386 52338 arba el.paštu: neringa@ignalinosvsb.lt

2017.09.14  Kviečiame į šiaurietiško ėjimo užsiėmimus

Kiekvieną ketvirtadienį 17 val. 15 min. miesto stadione.

2017.09.14  Mokymų renginys "Teorija ir praktika: sėkmingo rezultato link"

Ignalinos rajono vietos veiklos grupė kviečia į mokomąjį renginį „Teorija ir praktika: sėkmingo rezultato link“, kuris vyks rugsėjo 18 d. 10 val. Ignalinos AE regiono viešųjų paslaugų verslui centro konferencijų salėje (Ateities g. 23, Ignalina). Renginys ypač aktualus tiems, kas rengia vietos projektų paraiškas pagal šiuo metu galiojantį kvietimą veiklos sričiai "Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą". Renginio metu bus pristatyti vietos projekto paraiškos pildymo praktiniai aspektai, aptartos pasitaikančios klaidos.

2017.09.13  Informacija apie teritorijų planavimo pradžią

Informuojame, kad planavimo organizatoriaus sprendimu bus koreguojamas Ignalinos miesto bendrasis planas, patvirtintas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2012 m. kovo 29 d. sprendimu Nr. T-42 „Dėl Ignalinos miesto bendrojo plano patvirtinimo“.

2017.09.13  Projekto „Atrask save“ koordinatoriai žengia į rudenio darbus

Š. m. rugsėjo 4 d. Kaune vyko projekto „Atrask save“ JGI koordinatorių susitikimas. Šis susitikimas buvo skirtas aptarti dabartinę neaktyvių jaunuolių situaciją skirtinguose miestuose bei rajonuose. Susitikimo metu diskutuota apie galimybes, kurių vis daugiau atsiveria jaunuoliams, norintiems dirbti, mokytis, kurti savo verslą.

2017.09.13  Skelbiamas konkursas 2018 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams finansuoti

Ignalinos rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą 2018 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams finansuoti iš valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšų.

2017.09.13  Vyko geriausiai tvarkomų mokyklų edukacinių erdvių apžiūra - konkursas

Rugsėjo 8 dieną buvo vykdomas Geriausiai tvarkomų mokyklų edukacinių erdvių apžiūra - konkursas. Apžiūrą - konkursą inicijavo Ignalinos kultūros ir sporto centras. Konkurso tikslas – aktyvinti mokyklų tikslingą, darnų ir estetišką edukacinių erdvių kūrimą,  puoselėti edukacinių erdvių tvarkymo tradicijas, siekiant jų individualumo. Skatinti mokyklų bendruomenių kūrybiškumą ir savarankiškumą.

2017.09.13  Angelų kalvoje jau sklendžia Bibliotekininką globojantis angelas

Štai jis, bibliotekininkų ir bibliotekų bendruomenių susitelkimo rezultatas – Bibliotekininką globojantis angelas, kuris rugsėjo 10 d., visų šventės dalyvių maldomis, buvo pašventintas vaizdingoje, netoli Trakų, garsėjančių savo ežerais ir istorine bei kultūrine praeitimi, įkurtoje Angelų kalvoje.

2017.09.13  Organizuojamas Teritorijų planavimo komisijos posėdis

Informuojame, kad rugsėjo 20 d. 14 val. vyks Ignalinos rajono savivaldybės teritorijų planavimo komisijos posėdis, kuriame bus derinamas Žemės sklypo (kadastro Nr. 4540/0010:0140), esančio Naujasodžio k., Linkmenų sen., Ignalinos r. sav., Utenos apskr., kaimo plėtros žemėtvarkos projektas ūkininko sodybos vietai ir žemės ūkio veiklai reikalingų statinių statybos vietai parinkti.

2017.09.12  Paplūdimio tinklinio varžybos Dūkšte „Sudie vasara“

2017 m. rugpjūčio 26-ąją po kelių dienų lietaus išaušo gražus šeštadienio rytas. Kaniūkų kaimo ir Dūkšto krašto bendruomenės ant Parsveto ežero kranto esančioje tinklinio aikštelėje organizavo paplūdimio tinklinio varžybas 2x2, kuriose varžėsi 6 vyrų ir 2 moterų komandos. Varžybų dalyviai smagiai praleido laiką, o nugalėtojai apdovanoti medaliais. Vasara Dūkšte palydėta sportiškai. 

2017.09.12  Bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos kviečiamos teikti paraiškas

Ignalinos rajono savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019  metų veiksmų plano 2.3 priemonės „remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ finansavimui  gauti

2017.09.11  Valstybės energetikos inspekcijos konsultacija Ignalinoje

Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos (VEI) Utenos teritorinio skyriaus atstovai lankėsi Ignalinos rajono savivaldybėje ir surengė viešą konsultaciją. Svečiai susitiko su savivaldybės administracijos direktoriumi Vidu Kreivėnu, šilumos ir komunalinio ūkio įmonių specialistais. Buvo aptarti aktualūs elektros energijos tiekimo, šilumos ir dujų  ūkio klausimai.

2017.09.11  Ignalinos rajono bibliotekų skaitytojai nebijo iššūkių

Birželį šalies bibliotekos pakvietė knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Skaitymo iššūkis“ – žaismingos varžytuvės, kurios vyko iki rugpjūčio pabaigos.

2017.09.11  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2017.09.11  Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2017 METŲ 37-OJI SAVAITĖ (2017-09-11  – 2017-09-17)

2017.09.08  Dviračių žygis - kartu puikiai praleistas laikas

 Rugsėjo 9 d. 12 val. Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia į dviračių žygį.

2017.09.08  Kviečiame į Ceikinius

Rugsėjo 10 d. Ceikiniuose: 10.30 val. – Švč. Mergelės Marijos vardo atlaidai Ceikinių bažnytėlėje, 12.00 val. – Kazitiškio dainų ansamblio „Kazitiškiečiai“ koncertas.

2017.09.08  Tautinis kostiumas vakar ir šiandien

Šie metai Seimo paskelbti ne tik piliakalnių, bet ir tautinio kostiumo metais, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į tautos istorinės atminties ir etninio tapatumo išraiškos svarbą. Pasirodo, apie tautinį kostiumą daugelis žinome tikrai nedaug. Tą patvirtino ir Ignalinos krašto muziejuje rugsėjo 7 d. surengta unikali paroda „Tautinis kostiumas. Interpretacijos". Šį Kultūros tarybos remiamą projektą  inicijavo Lietuvos švietimo ir istorijos muziejus.

2017.09.07  Rugsėjo 14 d. 10 val. šaukiamas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis

Darbotvarkė

2017.09.07  Rugsėjo 7 d. 13 val. Ignalinos krašto muziejuje edukacinė programa bei parodos „Tautinis kostiumas. Interpretacija“ pristatymas

Priimdamas Lietuvos Respublikos Seimo kvietimą išskirtinai paminėti Tautinio kostiumo metus, Lietuvos švietimo ir istorijos muziejus Ignalinoje pristato unikalią parodą –  kelių lietuvių tautos generacijų tautinio kostiumo vartojimą, kaip komunikacijos su tautine kultūra apraišką. Parodoje „Tautinis kostiumas. Interpretacijos“  pristatoma kelių Lietuvos muziejų kolekcinė medžiaga žiūrovą nukelia tiek į XX amžiuje vykdytą etninių regionų tautinių kostiumų fiksavimo bei išsaugojimo ateities kartoms darbų lauką, tautinį identitetą pabrėžiančio stilizuoto kostiumo tarpukariu kūrybines paieškas.

2017.09.07  Informacija apie Ignalinos rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžių laiką ir darbotvarkę

 

2017.09.06  Ignalinos rajone paskelbtas ekstremalus įvykis

Rugsėjo 6 dieną posėdžiavusi Ignalinos rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, vadovaujama savivaldybės administracijos direktoriaus Vido Kreivėno, priėmė sprendimą pripažinti  rajone įvykus ekstremalųjį įvykį dėl sunaikintų pasėlių.

2017.09.06  Rugpjūčio mėnesį visuomenę dominę kalbos kultūros klausimai

Pantoninis ar pontoninis tiltas?

Taisyklingos rašybos žodis yra „pontoninis“.

2017.09.06  Saugaus eismo akcijos „Apsaugok mane“ dovanos

Rugsėjo 5 d. Ignalinos rajono mokyklų pradinių klasių mokiniams dovanotos šviesą atspindinčios liemenės.

2017.09.06  Rugsėjo 8 - 10 d. vyks pratybos.
Rugsėjo 8 - 10 d. Ignalinos rajone vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų pratybos. Pratybų metu bus naudojami imitaciniai sprogmenys ir vyks šaudymai imitaciniais šoviniais. Pratybos vyks ir tamsiu paros metu. 
2017.09.05  Ignalinos rajono atstovai dalyvavo seniūnijų sporto žaidynių zoninėse varžybos

 

Rugsėjo 2 d. Šalčininkuose vyko Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių II etapo varžybos. Ignalinos rajoną jose atstovavo mažojo futbolo, šachmatų, stalo teniso ir smiginio komandos.

2017.09.05  AB „Lietuvos geležinkeliai“ informacija
Dėl geležinkelio pervažos, esančios rajoniniame kelyje Nr. 1431, Dūkštas–Kaniūkai–Bikėnai remonto darbų š. m. rugsėjo 7 d. nuo 8.00 val. iki 16.00 val. bus iš dalies ribojamas autotransporto eismas šia pervaža.
2017.09.05  Už ilgametį darbą padėkota Vidiškių seniūnei

Atsisveikinimas su darbu visada jaudinantis. Įprastas gyvenimo ritmas visiškai pasikeičia,  nukrenta atsakomybės ir daugybės pareigų našta, sunkumai užsimiršta, užvaldo geri prisiminimai ir turbūt svarbiausias dalykas – bendravimo, buvimo su mielais žmonėmis šiluma. Rugsėjo 4-osios popietė Vidiškių kultūros namų salėje  buvo skirta seniūnei Vigalijai Matkėnienei pagerbti.

2017.09.04  Iš širdies į širdį

Patikimiausias būdas gerai išauginti vaikus – padaryti juos laimingus (O.Vaildas). Renkama nauja būsimų globėjų ir įtėvių grupė.

2017.09.04  Darbo pasiūlymai Didžiasalyje

Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centrui  reikalingas slaugytojas ir socialinis darbuotojas.

2017.09.04  Konkursas „Tokio ženklo Ignalinoje reikėtų“
Konkursas prasideda 2017 m. rugsėjo 4 d. ir tęsiasi iki rugsėjo 21 d. Vaikų piešiniai skirti profesinei policijos dienai.
2017.09.04  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2017.09.01  Rugsėjo 1-oji Ignalinoje

Rugsėjo pirmosios šventė  vaikus sugrąžina iš vasaros į mokslo ir žinių dieną. Ji aplanko bene visus namus, sujungia kartas, širdis sušildo prisiminimais. Ji jaudina ir džiugina. Nors  šventės scenarijus beveik nesikeičia, tačiau kaskart ji vis kitokia ir vienintelė tokia pirmą kartą į mokyklą žengiantiems mažiesiems bei paskutinę  rugsėjo pirmąją joje sutinkantiems abiturientams. Ignalinos mokiniai ir mokytojai, tėveliai ir seneliai  naujus mokslo metus pasitiko visi kartu Laisvės aikštėje. Buvo pakartota praėjusių metų šventinė idėja, kai Ignalinoje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir į vieną vietą susirinko trijų mokyklų bendruomenės.

2017.09.01  Ignalinos rajono savivaldybės mero Henriko Šiaudinio sveikinimas Rugsėjo 1-osios proga

Mieli Mokiniai, gerbiami Mokytojai, Tėveliai,

2017.09.01  Rugsėjo pirmoji: ką moksleiviai ir studentai turi žinoti apie sveikatos paslaugas?

Naujų mokslo metų pradžia – įtemptas laikas ne vienam moksleiviui, studentui, ypač pirmakursiams, kurių laukia daugybė pokyčių. Kad besimokantiems būtų lengviau orientuotis privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemoje Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena keletą svarbių dalykų. 

2017.09.01  Stipriausi šalies biatlonininkai dėl čempiono titulo varžėsi Ignalinoje

Pirmadienį sprinto varžybomis Ignalinoje prasidėjo Lietuvos vasaros biatlono čempionatas, o antradienį sportininkai susirungė persekiojimo lenktynėse. Gausiai susirinkę dalyviai kartu su visa pagrindine rinktine, kuri rengiasi 2018 metų žiemos olimpinėms žaidynėms, kaip priklauso vasaros sezonui  rungėsi riedslidėmis.  Tačiau vis dar senojoje šaudykloje, kur sąlygos yra gana prastos, o naujoji šaudykla taip ir lieka kol kas  netinkama varžyboms...

2017.09.01  Rugsėjo mėnesio renginiai Ignalinoje ir rajone

 

2017.09.01  Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje
Rugsėjo renginiai
2017.09.01  Apdovanojimai "Kryptis Lietuva"

Vyriausybės kanceliarija organizuoja apdovanojimus „Kryptis Lietuva“ ir kviečia visuomenę teikti iniciatyvas, kuriomis užsienio lietuviai skatinami sugrįžti ir dirbti Lietuvoje arba jiems padeda lengviau integruotis sugrįžus po daugelio metų, praleistų svetur. Apdovanojimuose kviečiamos dalyvauti biudžetinės ir viešosios įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, verslo įmonės ir privatūs asmenys. 

2017.09.01  Susisiekimo ministerijos informacija

Susisiekimo ministerija, siekdama prisidėti prie eismo dalyvių švietėjiškos veiklos parengė atmintinę dviračių transporto priemonių vairuotojams ir nuomos punktams. Šioje atmintinėje pateikta informacija dėl transporto priemonių skirstymo priklausomai nuo maksimalaus variklio išvystomo greičio ir galios – paprastasis dviratis, motorinis (elektrinis) dviratis ir mopedas.

Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.